Informacje21 sierpnia 2008, 00:00,

Rozmowy o Parku pomiędzy Starostwem a Gminą Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Park przy Chyliczkowskiej w Piasecznie, nadal oczekuje na rozpoczęcie prac. Otrzymałem informację od Pana Daniela Putkiewicza (Pełnomocnik Burmistrza ds. Rozwoju Gminy Piaseczno), że odbyło się pierwsze spotkanie przedstawicieli gminy Piaseczno i starostwa powiatu piaseczyńskiego. Podczas spotkania, zaproponowano podsumowanie wspólnych prac nad koncepcją zagospodarowania Parku, w formie protokołu uzgodnień podpisanego przez przedstawicieli gminy i powiatu. Ustalono, że na kolejnym spotkaniu w starostwie zostanie przygotowany wyżej wymieniony dokument.

Starostwo Powiatu Piaseczyńskiego potwierdziło, że z uwagi na stan prawny terenu na podstawie aktualnie obowiązujących przepisów, powiat może przekazać teren Parku w użyczenie maksymalnie na okres trzech lat. Przedstawiciele gminy Piaseczno stwierdzili, że to krótki okres, który może uniemożliwiać przeprowadzenie kosztownych inwestycji. Bez tych inwestycji, nie uda się sprostać oczekiwaniom mieszkańców względem Parku Miejskiego w Piasecznie. Ustalono, że Starostwo Powiatu wystąpi do Wojewody Mazowieckiego, o potwierdzenie na jaki okres czasu można przekazać gminie teren Parku, biorąc pod uwagę obecny stan prawny. Podkreślono, że sprawa zwrotu majątku lub odszkodowania dla byłych właścicieli, około pół roku temu po raz kolejny wróciła do Wojewody Mazowieckiego i nie jest jeszcze rozstrzygnięta.

Po dyskusji między przedstawicielami Starostwa Powiatu Piaseczyńskiego i Gminy Piaseczno - ustalono, że na podstawie informacji otrzymanych od powiatu - gmina przygotuje wstępną wycenę pozyskania mieszkań dla lokatorów z terenu Parku. Ponadto gmina Piaseczno, przygotuje wstępne zestawienie kosztów modernizacji parku, które zostanie przedstawione odpowiedniej Komisji Problemowej Rady Miejskiej. Wkrótce odbędzie się, kolejne spotkanie władz gminy Piaseczno i powiatu piaseczyńskiego.

Osoby, które są zainteresowane poprzednimi newsami, na temat Parku w Piasecznie zapraszamy do zapoznania się z informacjami: Park w Piasecznie gmina Piaseczno swoje a Starostwo swoje (2008-07-07), Komisja ma uwagi do koncepcji zagospodarowania Parku (2008-03-30), Koncepcja zagospodarowania Parku w Piasecznie (2008-02-27), Koncepcja zagospodarowania Parku przy Chyliczkowskiej (informacja ze zdjęciem koncepcji z gazety Nad Wisłą, z dnia: 2008-02-22), Park Piaseczno co i jak piszczy w trawie Parku (2007-11-13), Park Miejski Piaseczno propozycje zagospodarowania (2007-07-13), Komisja Zagospodarowania Parku Miejskiego w Piasecznie (2007-06-29), spierają się zamiast odnowić Park Miejski w Piasecznie (2007-06-17), oraz planują odnowić park przy Chyliczkowskiej w Piasecznie (2007-04-12). Jeżeli macie jakieś uwagi na ten temat, to zapraszam do skomentowania informacji lub do rozmowy na naszym forum e-mieszkańców: Park w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje21 sierpnia 2008, 00:00,

ROJ-BUS zwiększa ilość kursów i wprowadza nocną linię


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Otrzymałem maila z firmy Roj-Bus, na temat nowości na stronie www.roj-bus.pl związanych z rozkładem jazdy autobusów oraz cenami biletów. Okazuje się, że wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców naszego regionu - firma ROJ-BUS od 27 sierpnia 2008 roku (tj. środy) zwiększa częstotliwość jazdy autobusów: z Uwielina i Zalesia, poprzez uruchomienie nowej linii autobusowej z Prażmowa przez w/w miejscowości.

Roj-Bus zwiększa ilość kursów i wprowadza nocną linię

Firma Roj-Bus informuje, że z piątku na sobotę i z soboty na niedziele, będą dwa kursy nocne z Warszawy do Uwielina przez Julianów, Piaseczno, Zalesie Górne i Dolne oraz Jeziórko. Od 27 sierpnia 2008 roku, autobusy przez Jeziórko będą jeździły w obydwie strony. Autobusy, jeżdżące w niedziele i święta, będą jeździły na trasie Warszawa - Prażmów. Więcej informacji na podstronie ROZK£AD strony RojBusa.

Ze względu na duży wzrost cen paliwa, części i kosztów utrzymania linii firma ROJ-BUS jest zmuszona do podniesienia cen biletów. Ceny biletów miesięcznych pozostają bez zmian. Ceny biletów jednorazowych, ukażą się wkrótce na stronie internetowej firmy RojBus: www.roj-bus.pl i będą dostępne u kierowców od 27 sierpnia 2008 roku. Nowe ceny biletów będą obowiązywały od 27 sierpnia 2008 roku. Firma Roj-Bus, zwraca uwagę, że to pierwsza podwyżka cen od 4 lat.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie