Informacje29 marca 2007, 00:00,

Rozbudowa lotniska Okęcie - informacja od Piechocińskiego


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Otrzymaliśmy maila od Pana Janusza Piechocińskiego i postanowiliśmy umieścić jego treść w naszym prywatnym serwisie informacyjnym powiatu piaseczyńskiego: Jak poinformowała Gazeta Wyborcza Dyrekcja PP Porty Lotnicze powróciła do starej koncepcji budowy III pasa startowego na lotnisku Okęcie. Oznacza to bardzo poważne zagrożenie, bowiem tworzy warunki do rozbudowy lotniska Okęcie do poziomu 20 milionów pasażerów na rok. W latach 2002-2005 jako Przewodniczący Sejmowej Komisji Infrastruktury podjąłem działania na rzecz ograniczenia uciążliwości lotniska (ograniczenie lotów nocnych i wojskowych, powołanie lotniska Modlin i przeniesienie nań tanich przewoźników, uruchomienie prac komisji międzyresortowej dla lokalizacji nowego lotniska dla aglomeracji warszawskiej, przyśpieszenie rozbudowy infrastruktury transportowej wokół lotniska Okęcie).

Mapa zasięgu stref uciążliwości hałasu lotniska
kliknij aby powiększyć

To z mojej inicjatywy publicznie od ówczesnego Prezydenta Warszawy, kierownictwa PP Porty Lotnicze, Szefostwa Resortu Infrastruktury padły zapewnienia, że budowa Terminala II kończy proces poszerzania lotniska Okęcie. Zapowiadano też rekompensaty dla mieszkańców za uciążliwość pozostawania w strefie oddziaływania Lotniska i wprowadzenia Obszaru Ograniczonego Użytkowania wokół Lotniska Okęcie.

Jako Państwa reprezentant poprzednio w Sejmie RP a teraz w Sejmiku Województwa Mazowieckiego wzywam do intensyfikacji naszych działań, aby powstrzymać rozbudowę Okęcia i zmuszenie władzy publicznej do dotrzymania deklaracji z 2002-2004 roku. Proszę o wsparcie moich działań przez Rady Gmin otaczających Lotnisko Okęcie, Rady Sołeckie i Osiedlowe, organizacje społeczne i poszczególnych mieszkańców. Przygotowuję obszerny raport o zagrożeniach wynikających z rozbudowy lotniska Okęcie. Zapraszam do współpracy i współdziałania.

Zainteresowani tematem, powinni zapoznać się z opracowaniem przygotowanym przez zespół asystentów Janusza Piechocińskiego (2003 rok): okecie-mod.pps

Autor informacji: Janusz Piechociński mieszkaniec Nowej Iwicznej, Radny Mazowsza, Przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska i członek Komisji Budżetu i Finansów, Dyrektor ds. procesów inwestycyjnych Zespół Doradców Gospodarczych, mail: janusz@piechocinski.pl, strona: piechocinski.blog.onet.pl

Informacja w naszym serwisie powiązana tematycznie: nowy pas na warszawskim lotnisku Okęcie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:

Napisz komentarz

Informacje30 marca 2007, 00:00,

Remont Puławskiej na odcinku Karczunkowska - Kajakowa


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W komunikatach na stronie ZTM Warszawa możemy przeczytać, że od dnia 30 marca (piątek) od około godziny 22:00 do dnia 2 kwietnia (poniedziałek) do około godziny 4:00 ruch kołowy na ul. Puławskiej na odcinku od ul. Karczunkowskiej do ul. Kajakowej (w kierunku centrum Warszawy) odbywać się będzie lewą częścią jezdni wschodniej.

W związku z powyższym przystanek KARCZUNKOWSKA 02 zostaje przeniesiony przed skrzyżowanie ul. Puławskiej z ul. Karczunkowską. Przystanek obowiązuje tylko dla linii 709 i 727. Dla linii 606 i 715 zostaje uruchomiony przystanek zastępczy zlokalizowany na ul. Karczunkowskiej przed skrzyżowaniem z ul. Puławską.

Jednocześnie zawieszone zostaje funkcjonowanie przystanków: JAGIELSKA 02, KAPELI 02, PELIKANÓW 02, £AGIEWNICKA 02 obowiązujących dla linii 709, 715, 727 i 606. Utrudnienia związane są z planowaną naprawą nawierzchni prawej części jezdni ul. Puławskiej na odcinku od ul. Karczunkowskiej do ul. Kajakowej.

źródło informacji: ztm.waw.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie