Informacje28 września 2015, 19:27,

Relacja z Piaseczyńskiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych 2015

26 września 2015 przy jesiennej, deszczowej pogodzie, odbyła się II edycja „Piaseczyńskiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych” oraz zakończenie sezonu motocyklowego. Organizatorami tego wydarzenia był portal motoryzacyjny motopiaseczno.pl oraz Klub motocyklowy Black Falcon Poland MC. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Piaseczna Zdzisław Lis.

Relacja z Piaseczyńskiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych

Głównym motywem, oprócz wystawy samochodów i motocykli, była pomoc w zbiórce funduszy na „Ratowanie domu Zośki”, którą organizatorzy przeprowadzali wspólnie z Fundacją Dom Zośki. W tym celu zorganizowano „I Rajd Pojazdów Zabytkowych im. Zośki” wspólnie z pasjonatami z Offroad Piaseczno. Start był zlokalizowany w Centrum Piaseczna, skąd uczestnicy ul. Kościuszki pojechali w stronę Żabieńca. Rajd składał się z kilkunastu punktów, do których mieli dotrzeć zawodnicy. W punktach tych znajdowały się zagadki, które należało odgadnąć. W sumie trasa rajdu liczyła ok. 25 km i prowadziła szlakiem pomników pamięci pomordowanych podczas II Wojny Światowej, m.in. przez Żabieniec, Zalesie Górne, Zalesie Dolne z metą na targowisku miejskim w Piasecznie.

Relacja z Piaseczyńskiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych

Tam na zawodników czekali sędziowie, którzy odbierali od zawodników tzw. „road booka” z odpowiedziami na zagadki oraz zliczali czas i zdobyte punkty. Na tej podstawie wyłoniono 3 zwycięskie załogi. 1 miejsce przypadło braciom Romanowi i Marcinowi Chrzanowskim w samochodzie marki Austin A125, 2 miejsce zajęli ojciec i syn Piotr Wieczorek Junior i Piotr Wieczorek senior w samochodzie Citroen Gs, a na 3 pozycji uplasowało się małżeństwo Anastazja i Sławomir Jarosławscy w samochodzie Buick Eight Special Custom z 1952 roku.

Przeczytaj też: Zmiany w Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno. Część wydziałów trafi do innego budynku

Relacja z Piaseczyńskiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych

Mimo niesprzyjającej aury na Zlot dotarło mnóstwo pięknych, klasycznych pojazdów i motocykli. Nie sposób nie wspomnieć i Chevrolecie Impala z ’60 roku, Buick’a Eight Special Custom z ’52 roku czy DKW z ’37, który na poprzednim Zlocie dostał nagrodę za najstarszy samochód I edycji Zlotu. Teraz został jednak zdetronizowany przez Citroena AC4 z 1930 roku, który wygrał nagrodę za najładniejsze auto Zlotu. Nagrodę osobiście wręczyła Miss Polski 2014 Pani Ewa Mielnicka.

Relacja z Piaseczyńskiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych

Słowa uznania należą się wszystkim motocyklistom, którzy mimo kiepskiej pogody dotarli na Zlot. Wśród nich na uwagę zasługiwały: WFM Osa z 1964 roku, Romet Chart z ’88 roku czy Dniepr MT10, który otrzymał nagrodę za najładniejszy motocykl Zlotu. Nagrodę osobiście wręczał, znany z serialu „Na wspólnej”, Michał Tomala.

Relacja z Piaseczyńskiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych

Podczas Zlotu można było oglądać pokaz ratownictwa medycznego, akcję straży pożarnej podczas rozcinania auta. Chętni przekonali się na własnej skórze jakie są przeciążenia podczas wypadku w symulatorze dachowania. Oprawę muzyczną zapewniła warszawska rockowa kapela „Zła Wola”, która rozgrzewała atmosferę. Dzięki współpracy z Przychodnią Centrum Zdrowia przy ul. Pomorskiej panie bezpłatnie mogły skorzystać z badań i wykonać sobie mammografię czy cytologię.

Relacja z Piaseczyńskiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych

Niestety kilku atrakcji nie udało się pokazać, gdyż pogoda na to nie pozwoliła, ale organizatorzy zapowiadają, że podczas kolejnej edycji na pewno ich nie zabraknie.

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=11083
Informacje29 września 2015, 17:38,

Szlachetna Paczka zaprasza do drużyny wolontariatu w Górze Kalwarii

Szlachetna Paczka zaprasza do drużyny wolontariatu w Górze Kalwarii! Jeśli chcemy pomagać naprawdę potrzebującym i cenimy mądre inicjatywy społeczne – możemy wziąć udział w akcjach wolontariatu Szlachetnej Paczki. Ten ogólnopolski projekt działa w Polsce od 2000 roku. W Górze Kalwarii ma szansę zaistnieć po raz drugi. Projekt na terenie Góry Kalwarii objęty jest Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria.

Szlachetna Paczka zaprasza do drużyny wolontariatu w Górze Kalwarii

Pomoc Szlachetnej Paczki dociera do prawdziwej biedy - tej ukrytej, milczącej. Trafia do rodzin, które chcą odmienić swoją sytuację, dokonać w niej zmiany na lepsze. Dla takich rodzin kontakt z wolontariuszem oraz wsparcie materialne jest silną pozytywną motywacją. Chętnych do pracy w wolontariacie, którzy ukończyli 18 lat, zapraszamy do Drużyny SuperW Paczki!

Zadania wolontariusza Paczki:
- spotkania z potrzebującymi rodzinami oraz pomoc tym, dla których jest ona realną szansą na zmianę
- współpraca z darczyńcami
- działania w drużynie wolontariuszy w celu poszukiwania darczyńców, organizacji magazynu i transportu paczek itp.

Przeczytaj też: Poznaj sploty piaseczyńskich historii

Szlachetna Paczka zaprasza do drużyny wolontariatu w Górze Kalwarii

W 2014 roku Szlachetna Paczka pomogła 19 580 rodzinom żyjącym w biedzie. Zgłoszenia i dodatkowe informacje na: www.superw.pl

PS. Na obszarze Powiatu Piaseczyńskiego Szlachetna Paczka działa w: Górze Kalwarii, Piasecznie, Konstancin-Jeziornie i Lesznowoli.

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=7&t=10684