Informacje30 maja 2012, 00:00,

Relacja z EkoNiedzieli Sportów Walki Piaseczno

W ostatnią niedzielę maja na piaseczyńskim rynku jak zwykle zagościła EkoNiedziela. Organizator warsztatów Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna przy wsparciu Centrum Kultury w Piasecznie oraz Piotra Kandyby Radnego Powiatowego, zapewniła uczestnikom dwugodzinne pełne atrakcji i niespodzianek ekologiczno–sportowe warsztaty. Majowa EkoNiedziela przebiegała pod znakiem sportów walki. Do warsztatów dołączył Klub Sportowy X-Fight Piaseczno, który przeprowadził turniej na pałki piankowe gdzie, prócz dzieci swych sił próbowali także rodzice. Odbył się także Puchar Kadetów Klubu X-FIGHT w formule Semi–Contact.

RELACJA Z EKONIEDZIELI SPORTÓW WALKI W PIASECZNIE

Gośćmi specjalnymi EkoNiedzieli byli Mariusz Niziołek Mistrz Świata w kickboxingu oraz Robert Matyja Mistrz Europy w Kick-boxingu, którzy uczyli podstawowych technik kickboxingu.

RELACJA Z EKONIEDZIELI SPORTÓW WALKI W PIASECZNIE

Wśród najmłodszych największym zainteresowaniem cieszyły się magiczne klocki MUBABAO. Dzieci przy wsparciu rodziców i czujnym okiem Michała Malinowskiego pomysłodawcę klocków i założyciela Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści tworzyły ekologiczne miasteczko.

RELACJA Z EKONIEDZIELI SPORTÓW WALKI W PIASECZNIE

Szkoła Języków Obcych SPOT przeprowadziła dla dzieci konkursy w języku angielskim o tematyce sportowej, pod nazwą "Przygotuj się do EURO - tydzień języków" natomiast Harcerze z Hufca ZHP Piaseczno przygotowali stoisko z zabawami zręcznościowymi.

RELACJA Z EKONIEDZIELI SPORTÓW WALKI W PIASECZNIE

Każdy z uczestników warsztatów otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek. Fundatorami upominków było Nadleśnictwo Chojnów oraz Wyższa Szkoła Gospodarki Euroregionalnej oddział Piaseczno, natomiast dla zwycięzców Turnieju na pałki piankowe oraz Pucharu Kadetów klubu X-Fight nagrody ufundowała firma DECATHLON Piaseczno.

RELACJA Z EKONIEDZIELI SPORTÓW WALKI W PIASECZNIE

STUDIUJ W PIASECZNIE pod takim hasłem EkoNiedziela promuje pierwsze studia w Piasecznie. Wyższej Szkoły Gospodarki Euroregionalnej z Józefowa otworzyła oddział w Piasecznie, gdzie między innymi możemy kształcić się na kierunku ochrona środowiska. Już rozpoczęły się nabory na rok szkolny 2012/2013. Chętnych serdecznie zapraszamy.

RELACJA Z EKONIEDZIELI SPORTÓW WALKI W PIASECZNIE

Podczas warsztatów prowadzona była ZBIÓRKA KARTONÓW PO żYWNOŚCI P£YNNEJ - MLEKO, SOKI. Tym razem liderką okazała się Dominika Kwiatkowska z Gimnazjum nr 2 w Piasecznie przynosząc aż 172 kartony. Po czterech EkoNiedzielach prowadzą: w kategorii najlepsza rodzina p. Mirosław Galbarski, najlepszy przedszkolak Wiktoria Lubik, najlepszy uczeń SP Wiktoria Kaszubowska. Konkurs zostanie rozstrzygnięty na czerwcowej EkoNiedzieli.

Następna EkoNiedziela ostatnia w tym roku szkolnym już 24 czerwca 2012 roku. Zapraszamy serdecznie.

Partnerzy: Gmina Piaseczno, Centrum Kultury w Piasecznie, GOSiR Piaseczno, Piotr Kandyba, KS X-FIGHT Piaseczno, Hufiec ZHP Piaseczno, Restauracja Fryderyk, Nadleśnictwo Chojnów, Decathlon, Szkoła Języków Obcych SPOT Piaseczno, Wyższa Szkoła Gospodarki Euroregionalnej w Józefowie oddział Piaseczno.
Patronat medialny: Kurier Południowy, ITV Piaseczno, Serwis Mieszkańców Powiatu Piaseczyńskiego, Gazeta Piaseczyńska, Radio Mazowsze.
autor/źródło: Katarzyna Kondraciuk - Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna

Informacje30 maja 2012, 00:00,

Zapraszamy na Teatr Czwartkowy Konstancin

Konstanciński Dom Kultury zaprasza mieszkańców na zabawny spektakl pt. JA ZWARIUJę, w wykonaniu Dziecięcej Grupy Teatralnej TEATRZAKI, oraz spektakl POCZTA, w wykonaniu Młodzieżowej Grupy Teatralnej MINIATURA. Scenariusz i reżyseria: Ewa Cielesz. Spektakle będzie można obejrzeć 31 maja 2012 roku w KDK przy ul. Jaworskiego 18. Ja zwariuję rozpocznie się o godzinie 17:00, natomiast Poczta o godzinie 19:00. Wstęp wolny!

TEATR CZWARTKOWY KONSTANCIN
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna