Informacje11 października 2007, 00:00,

Recital Ewy Błaszczyk w Piasecznie - Nawet, gdy wichura

Przewodnicząca Rady Powiatu Piaseczyńskiego dr Barbara Rudzińska-Mękal oraz Starosta Piaseczyński Jan Dąbek zapraszają na recital Ewy Błaszczyk: Nawet, gdy wichura. Recital odbędzie się w najbliższą niedzielę, 14 października 2007 roku o godzinie 19:30 w auli Domu Parafialnego, przy Placu Piłsudskiego 10, Piaseczno.

Recital Ewy Błaszczyk w Piasecznie - Nawet, gdy wichura

W trakcie recitalu Nawet, gdy wichura, Ewy Błaszczyk wykona piosenki autorstwa m.in. Jerzego Satanowskiego, Jacka Kleyffa, Włodzimierza Wysockiego, Zygmunta Koniecznego, Leszka Możdżera, Piotra Rubika. Wśród wykonywanych przez wybitną aktorkę i interpretatorkę piosenki literackiej zabrzmią teksty pióra Agnieszki Osieckiej, ks. Jana Twardowskiego, Jacka Kleyffa. Artystce towarzyszyć będą: Andrzej e-moll Kowalczyk (gitara), Marcin Partyka (klawisze) i Sebastian Feliciak (saksofon).

Wstęp na recital Ewy Błaszczyk jest wolny. Podczas koncertu do nabycia będzie program recitalu. Całkowity dochód ze sprzedaży programu przeznaczony jest na fundację Ewy Błaszczyk: Akogo? Serdecznie zapraszamy na niedzielny recital Ewy Błaszczyk!
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje7 października 2007, 00:00,

Budują szesnastopiętrowy blok na części sąsiedniej działki

Informowaliśmy Was o planach wybudowania najwyższego bloku przy ulicy Młynarskiej w Piasecznie. W najnowszej gazecie Kurier Południowy nr 38, pojawiła się kolejna informacja z placu budowy. Powstał już ogromny dół, który przekroczył linię graniczną działki i zajął część sąsiedniej, należącej do osoby prywatnej: Pana Tadeusza Rowińskiego.

Grunty należące do Pana Rowńskiego bezpośrednio graniczą z działką, na której trwa budowa szesnastopiętrowego bloku Sand City Tower, o którym pisaliśmy w informacji: szesnastopiętrowy wieżowiec przy Młynarskiej w Piasecznie. Inwestor wykopał ogromny dół i następnie ogrodził plac budowy. W pewnym momencie ziemia obsunęła się i ogrodzenie wpadło do środka. Wtedy pracownicy inwestora przesunęli ogrodzenie dalej, wchodząc na teren działki Pana Tadeusza Rowińskiego. Szczytem bezczelności jest fakt, że nie zapytano go o zgodę.

Tadeusz Rowiński złożył doniesienie do piaseczyńskiej prokuratury. Fragment pisma: "Wykorzystując swoją silną pozycję dewelopera próbuje nas zastraszyć i panoszy się na naszej działce jak na własnej (...)". W biurze inwestora Artin, oraz w Powiatowym Inspektoracie nadzoru Budowlanego w Piasecznie, nie udzielili redaktorom Kuriera Południowego żadnych komentarzy...

Może Wy macie swoje komentarze do tej sytuacji? Czekamy na wasze komentarze. Swoje opinie możecie napisać pod informacją, lub przyłączyć się do rozmowy na naszym prywatnym forum: szesnastopiętrowy blok w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno