Informacje27 listopada 2015, 19:00,

RAP REWIR PIASECZNO 2015

Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza na imprezę Rap Rewir Piaseczno, która odbędzie się 27 listopada 2015 r. o godz. 19:00. Miejsce: Domu Kultury ul. Kościuszki 49, Piaseczno. Bilety do nabycia w cenie 10 zł. Zagrają: Centrum Strona, Sensi i Dj Lem, PRYKSON FIKS, ZEN, NIKONE, Aemski, Marta, Kosmos, Byku. Prowadzący: Dj Skrzydalty & RufinMC.

RAP REWIR PIASECZNO 2015

Centrum Strona to częstochowska ekipa hip-hopowa, w pełni zajarana brzmieniem Nowego Jorku lat 90. Ich boom bap – bo taki rap, pełen trzeszczących basów, mocnych perkusji, wysokich temp, robią – jest pełen społecznych treści i mocnego przekazu. Dwóch MC: Matis (Mateusz Wawrzyńczak) i Złoty (Marcin Strózik) nie mają żadnych oporów, by na mikrofonach wyrażać swoje dość kontrowersyjne poglądy. Produkcją zajmuje się głównie Matis, choć współpracują również z innymi beatmakerami, a charakteru ich brzmieniom nadaje beatboxer Igores (Igor Monczka), który na koncertach jest też hypemanem Matisa i Złotego. Stare brzmienia, mocne słowa, prawdziwy hip hop. Ich debiutancki album ukazał się 23 listopada 2013 nakładem Hemp Records, a w 2015r Matis wydaje także najnowszy album „Getto Umysłu”. Z koleji Złoty, wraz ze Szwedem SWD pracują nad ich wspólnym materiałem, więc jest na co czekać!

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Sensi to raper z Częstochowy, dotąd kojarzony bardziej ze składem Hurragun. Jego talent dostrzegł O.S.T.R., a potem sprawy potoczyły się już szybko. Ostry wyprodukował bowiem w całości solowy album Sensiego "Full Flavour" i wydał go w swoim własnym sublabelu Asfalt Records - Tabasko Nagrania. Płyta ukazała się w czerwcu 2013. Jesienią tego samego roku Sensi nawiązał bliższą współpracę z DJ-em Epromem, z którym wkrótce rozpoczął pracę nad drugim solowym krążkiem. Płyta ukazała się 30 września nakładem Asfalt Records. Koncert Sensiego to pełen energii występ, który przeniesie fanów do krainy staro szkolnego rapu. Sensiemu na scenie towarzyszy DJ Lem.

RufinMC to świadomy TrueSkool’owiec - mający kontakt i będący w komitywie z reprezentantami wszystkich elementów Kultury Hip-Hop. Animator kultury Hip-Hop na terenie całego kraju. Jeden z najbardziej utalentowanych eMCe, Mistrzów Ceremoni, raperów freestyle’ujących, posługujących się słowem na bieżąco na wielu płaszczyznach. Laureat nagrody Kisiel dla Piaseczna.

Marcin Borkowski, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=6050
Informacje28 listopada 2015, 10:00,

Klub Scrabble START Piaseczno

Serdecznie zapraszamy na spotkania Klubu Scrabble START. Zajęcia odbywać się będą w siedzibie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno w drugą i czwartą sobotę miesiąca (soboty pracujące). Zapisy pod numerem (022) 756 73 58 lub osobiście w siedzibie Biblioteki przy ul. Kościuszki 49. Zapraszamy do Klubu Scrabble w Piasecznie.

Klub Scrabble START Piaseczno

Redakcja, 16 lipca 2019