Informacje14 grudnia 2012, 00:00,

Radosna Wigilia - potrzebni wolontariusze


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Już w najbliższą niedzielę, 16 grudnia 2012 roku o godz. 14.00 w hali GOSiR-u w Piasecznie, odbędzie się tegoroczna edycja Radosnej Wigilii – imprezy adresowanej do dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin. Na imprezę zostało zaproszonych około 220 maluchów, na które czeka mnóstwo atrakcji, m.in. paczki od świętego Mikołaja, bogaty program artystyczny w wykonaniu młodzieży z Centrum Kultury oraz występ iluzjonisty.

Radosna Wigilia

Przygotowania do imprezy rozpoczną się w sobotę 15 grudnia 2012 roku o godz. 12.00, w związku z czym wszyscy chętni proszeni są o pomoc w dekorowaniu sali. A po zakończeniu Radosnej Wigilii, w niedzielę w godz. 17.00-19.00 odbędzie się wielkie sprzątanie, podczas którego pomoc wolontariuszy również będzie mile widziana.
autor/źródło: Katarzyna Kondraciuk - Radosna Wigilia Piaseczno Tel. kontaktowy 660-057-999, e-mail: kasiakondraciuk@interia.pl
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje14 grudnia 2012, 00:00,

Zawodnicy UKS Szachylice najlepsi na Mazowszu


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Gmina Piaseczno, powszechnie uważana za sypialnię dużego miasta Warszawy, pokazała swoją siłę na Mistrzostwach Szkół Podstawowych Mazowsza w Szachach. Dwie pierwsze drużyny pochodziły z naszej gminy: S.P. im. Ks. J. Twardowskiego z Chylic zajęła I miejsce, a drugie przypadło S.P. im. Wspólnej Europy z Zalesia Górnego.

ZAWODNICY UKS SZACHYLICE NAJLEPSI NA MAZOWSZU

Okazuje się, że nie w wielkich szkołach warszawskich, z tysiącem i więcej uczniów, ale u nas są najmocniejsze z mocnych zespoły szachowe. Skąd ten sukces? Dlaczego podwójny? W szkole w Chylicach szachy są obecne od 11 lat. Najpierw jako kółko szachowe, a od kilku lat jako klub UKS Szachylice. Od początku drużyna startowała w rozgrywkach szkolnych, traktując je jako miernik pracy szkoleniowej. W rozgrywkach ligowych ocena wyników szkolenia przysłaniana bywa przez transfery i wypożyczenia.

ZAWODNICY UKS SZACHYLICE NAJLEPSI NA MAZOWSZU

Aktywność Szachylic spowodowała wzrost zainteresowania szachami w gminie. Rosnąca ilość dzieci z okolicznych miejscowości na turniejach w Chylicach była impulsem do organizacji cyklu rozgrywek Grand Prix Szachylice Okolice (aktualnie Prestigio Cup). Rozgrywki te ze szczególnym odzewem spotkały się w Zalesiu Górnym. W klubie kultury, z incjatywy Pana Andrzeja Szczygielskiego, działało koło szachowe. Koło od początku istnienia dostało wsparcie arcymistrzowskiego rodu Soćków, mieszkańców Zalesia, wielokrotnych medalistów i mistrzów Polski w szachach.

ZAWODNICY UKS SZACHYLICE NAJLEPSI NA MAZOWSZU

Mistrzostwa zgromadziły ponad 308 uczestników i liczne grono opiekunów. Już po obejrzeniu listy startowej drużyn wydawało się, że faworytem do zwycięstwa jest Zalesie, a Chylice głównym kandydatem do drugiego miejsca. Chylice już w drugiej rundzie zostały skojarzone z drużyną Michałowic (w tym roku zajęła 7 miejsce w Polsce), a wygrywając 3:1 potwierdziły wysokie aspiracje. Równie dobrze grała drużyna z Zalesia i w 5 rundzie obie drużyny zostały skojarzone ze sobą. Zalesie wygrało 2,5-1,5.Wydawało się że wszystko jest wyjaśnione. Różnica między Chylicami a Zalesiem wzrosła do 2,5 punktu. Jedyną nadzieją Chylic był równy skład i wygrywanie 4-0 do końca z kolejnymi przeciwnikami. Runda 6 przyniosła odrobienie 0,5 punktu. Runda 7: Chylice straciły 1 punkt na 4 desce. Wydawało się, że I miejsce uciekło. Nagle okazało się, że Michałowicom udało się dokonać rzeczy niemożliwej i wygrały z Zalesiem 3,5 do 0,5. Chylice wyszły na prowadzenie. Wygrywając ostatnią rundę 4-0 zapewniły sobie Mistrzostwo Mazowsza. Zalesie wygrało ostatnią rundę 3-1, co przy porażce Michałowic 1,5-2,5 wyniosło je na zasłużone II-gie miejsce. Warto nadmienić, że również S.P. 2 z Piaseczna zajęło przyzwoite 15 miejsce.

ZAWODNICY UKS SZACHYLICE NAJLEPSI NA MAZOWSZU

Zawodnicy z terenu gminy Piaseczno zdobyli 4 medale indywidualnie za wynik na swoich szachownicach:
Jan Golecki S.P.Chylice - brązowy medal za 7,5 punktu z 8 rund na I szachownicy.
Mateusz Rylski S.P.Chylice - brązowy medal za 6 punktów z 8 rund na II szachownicy.
Kacper Lewicki S.P.Chylice - 7 z 8 złoty medal za 6 punktów z 8 rund na III desce.
Pola Mościcka S.P. 2 Piaseczno - brązowy medal za 7 punktów z 8 rund na IV szachownicy.

Pierwsze trzy drużyny z Mazowsza zdobyły prawo do gry w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w przyszłym sezonie. Dla Zalesian będzie to debiut. Chylice w zeszłym roku ukończyły Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych na 19 miejscu. Michałowice pojadą bronić wysokiego 7 miejsca.
autor/źródło: Dariusz Różycki - UKS Szachylice
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie