Informacje16 kwietnia 2016, 19:00,

Radim Zenkl - koncert solowy w Kinie Uciecha Góra Kalwaria


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


16 kwietnia 2016 roku o godz. 19.00 odbędzie się koncert Radima Zenkla – gościa specjalnego Dni Kultury Żydowskiej Ger. Miejsce: sala Kina Uciecha, ul. ks. Sajny 14 w Górze Kalwarii. Wstęp wolny.

RADIM ZENKL - KONCERT SOLOWY W KINIE UCIECHA GÓRA KALWARIA

Radim Zenkl to pochodzący z Czech światowej sławy muzyk, członek The Ger Mandolin Orchestra, czaruje niezwykłą grą na mandolinie, mandoli, ukulele, etnicznych fletach czy didgeridoo. W wirtuozerskim wykonaniu usłyszymy tradycyjne utwory muzyki żydowskiej, polskiej, czeskiej, irlandzkiej, słowackiej i amerykańskiej. Radim Zenkl jest twórcą mistrzowskiej techniki gry - tzw. „stylu Zenkl”, w którym gra na jednej mandolinie brzmi jak dźwięk wydobywany z dwóch instrumentów. W ostatnich latach włączył do swoich koncertów i nagrań etniczne flety. Nagrał osiem solowych płyt i uczestniczył w nagraniu ponad siedemdziesięciu albumów różnych wykonawców. Współpracował między innymi z kalifornijskimi Temple Isaiah i Temple Emanuel. Jest członkiem Modern Mandolin Quartet i jednym z członków - założycieli nowej Ger Mandolin Orchestra, z którą występował w Górze Kalwarii oraz w Warszawie w 2011 roku. Muzyk często odwiedza rodzinne Czechy, gdzie współpracuje z wieloma czołowymi artystami. Dzięki światowej sławie i kwalifikacjom nauczycielskim Radim Zenkl jest zapraszany do prestiżowych instytucji muzycznych jak Berklee College of Music w Bostonie czy Sibelius Academy w Helsinkach.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje16 kwietnia 2016, 17:00,

Pamiętniki Marii ze Skórzewskich ks. Ogińskiej w KDK Konstancin-Jeziorna


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

16 kwietnia 2016 roku o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie w ramach Wirtualnego Muzeum Konstancina nt.: Pamiętniki Marii ze Skórzewskich ks. Ogińskiej. Miejsce: KDK Konstancin-Jeziorna ul. Mostowa 15. Wstęp wolny. Najbliższe spotkanie dotyczyć będzie siostry Witolda hr. Skórzewskiego – Marii, która brała czynny udział w powstawaniu Konstancina. Tematem będą jej odnalezione przez prof. Nowickiego w poznańskich archiwach i nie publikowane dotąd pamiętniki.

PAMIĘTNIKI MARII ZE SKÓRZEWSKICH KS. OGIŃSKIEJ

Prof. Ryszard Nowicki od wielu lat zajmuje się dziejami rodziny Skórzewskich. W ramach cyklu Wirtualne Muzeum Konstancina mieliśmy okazję wysłuchać jego wykładów o Witoldzie hr. Skórzewskim – założycielu Konstancina; o urodzonej w pałacu w Oborach Konstancji z Potulickich Skórzewskiej – jego matce oraz o Zygmuncie i Leonie Skórzewskich czyli o synu i wnuku Witolda. W 2014 r. wydaliśmy „Wspomnienie o Konstancji hr. Potulickiej hr. Skórzewskiej” w opracowaniu i ze wstępem prof. Nowickiego, dzięki któremu udało nam się przybliżyć mieszkańcom Konstancina sylwetkę osoby, od której pochodzi jego nazwa.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie