Informacje23 grudnia 2011, 00:00,

Psiaki czekają na adopcję - fundacja Przytul psa z Ustanowa

Trwa akcja adopcyjna zwierząt z byłego już schroniska w Korabiewicach. Zachęcamy również do stworzenia domu, nawet tymczasowego, dla piesków, nad którymi pieczę sprawuje fundacja na rzecz zwierząt Przytul psa z Ustanowa. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej: www.przytulpsa.pl, na której znajdują się zdjęcia i krótkie notki o zwierzętach czekających na nowych właścicieli. Zdecydowanie warto zaadoptować bezdomnego psa.

PSIAKI CZEKAJ¡ NA ADOPCJę - PRZYTUL PSA Z USTANOWA

Adopcja dorosłego psa ma wiele zalet:
- Zdecydowanie łatwiej nauczyć czystości dużego psa niż szczeniaka. Mieszkanie jest dla psa budą i z natury psiak nie załatwia się w budzie.
- Unikamy wielu kłopotów, które są nieodłącznie związane z posiadaniem, chociaż bardzo słodkiego ale absorbującego szczeniaka.
- Dorosły pies ma już ukształtowany temperament i charakter.
- Znamy jego wielkość i wygląd.
- Zyskujemy niezwykle oddanego przyjaciela. Psy ze schroniska szybko i bardzo mocno przywiązują się do swoich nowych opiekunów.

Schronisko w Korabiewicach zostało założone w 1980 r. W związku z niespełnieniem warunków weterynaryjnych na terenie przytuliska, w kwietniu 2011 roku zostało ono skreślone z listy schronisk przez powiatowego lekarza weterynarii w żyrardowie. Na terenie byłego schroniska przebywa m.in. 495 psów, ok. 40 kotów, 20 koni, 4 niedźwiedzie. Trwa akcja adopcyjna. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 695 280 402. Zwierzętom z Korabiewic potrzebne są nowe ocieplane budy, miski i kontenerki na karmę oraz traktor z naczepą do przewozu wody i karmy. Konieczne są także środki finansowe na przywrócenie dostaw energii elektrycznej oraz pasza dla koni i niedźwiedzi (owies, siano, marchew i jabłka).

Od miesiąca nowy kierownik podejmuje działania na rzecz poprawy warunków w schronisku, pozyskał również prywatnych i instytucjonalnych darczyńców. Naprawiono infrastrukturę schroniska, m.in.: ogrodzenia oraz wybiegi dla zwierząt. Zreperowano też ok. 100 (spośród 447) bud. Wszystkie budy oraz boksy zostały ocieplone słomą. Zgromadzone zapasy karmy i paszy wystarczą na ok. półtora miesiąca - wydzielono dwa nowe pomieszczenia na magazynowanie pożywienia. Wszystkie zwierzęta są pod stałą, codzienną opieką dwóch lekarzy weterynarii. Do tej pory leczeniu poddano ponad 70 zwierząt. Ponadto zwierzęta wymagające leczenia klinicznego są regularnie wożone do przychodni weterynaryjnej. Odrobaczono wszystkie koty i psy. Prawie wszystkie psy (ok. 400) są już zaszczepione przeciw wściekliźnie oraz zaczipowane - akcja ma trwać do końca grudnia. Po jej zakończeniu planowane jest przeprowadzenie sterylizacji i kastrowania.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Prażmów

Polecane dla Ciebie

Informacje22 grudnia 2011, 00:00,

Podziękowania za udział w akcji RADOSNA WIGILIA 2011

Jak co roku, tak i w tym roku 18 grudnia, Klub Sportowy Piaseczno zamienił się w Mikołajowe Królestwo. Radosna Wigilia to impreza charytatywna organizowana od 2005 roku, skierowana do najuboższych rodzin naszej gminy, przede wszystkim do samotnie wychowujących matek. W tym roku udało się zapewnić wspaniałe, świąteczne przeżycia 220. dzieciom jak i ich rodzicom.

RADOSNA WIGILIA 2011

Dzieci, wskazane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Piasecznie zostały wraz z rodzicami zaproszone i dowiezione autokarami na świąteczne spotkanie, gdzie oprócz paczek otrzymały odzież, zabawki, słodycze oraz dofinansowanie do ferii. Do akcji włączyły się wszystkie przedszkola gminy Piaseczno. Placówki te zorganizowały zbiórkę zabawek oraz wykonały piękne elementy dekoracji sali gimnastycznej, na której odbyła się impreza. Sklepy spożywcze zapewniły słodycze natomiast piaseczyńskie firmy i instytucje ufundowały dzieciom kosmetyki, środki czystości, odzież. Podczas imprezy mali goście mieli także zapewniony poczęstunek, świąteczne występy, śpiewanie kolęd oraz inne atrakcje. Imprezie towarzyszyła ciepła, serdeczna atmosfera pełna radości i uśmiechu dzieci. Patronat nad imprezą objął Zdzisław Lis - Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno.

Obejrzyj reportaż z Radosnej Wigilii
Obejrzyj filmowy reportaż z Radosnej Wigilii 2011
www.itvpiaseczno.pl

PODZIęKOWANIA: Pragnę gorąco podziękować wszystkim ludziom zaangażowanym w organizację akcji Radosna Wigilia. Od siedmiu lat mam możliwość przebywania wśród wspaniałych osób o niebywałej energii i radości, niosących wiele dobra. Dziękuję za ich bezinteresowność, zaangażowanie, determinację a przede wszystkim skromność w tym co robią. Czuję się zaszczycona pracując w tak niesamowitym zespole. Dziękuję moim synom Oskarowi i Sergiuszowi, którzy mimo swego młodego wieku, dają mi dużo wsparcia w tym co robię. Dziękuję władzom gminy Piaseczno: burmistrzowi Zdzisławowi Lisowi, wiceburmistrzowi Danielowi Putkiewiczowi i wiceburmistrz Honoracie Kalicińskiej, radnym gminy: Krzysztofowi Dudkowi i Andrzejowi Mizerskiemu oraz radnym powiatu piaseczyńskiego: Katarzynie Obłąkowskiej-Kubiak, Piotrowi Kandybie, Włodzimierzowi Rasińskiemu i Dorocie Mroczek, za wkład i pomoc w przygotowania radosnej Wigilii 2011. To bardzo ważne mieć wśród ludzi decydujących o naszych lokalnych sprawach tak pracowite osoby, które nie boją się wyzwań i odpowiedzialności. Dzieląc się z innymi pokazujemy ile jesteśmy warci.

RADOSNA WIGILIA PIASECZNO 2011     RADOSNA WIGILIA PIASECZNO 2011
kliknij, aby powiększyć zdjęcia z tegorocznej Radosnej Wigilii