Informacje27 marca 2014, 00:00,

Prezydent Bronisław Komorowski w Piasecznie

Prezydent Bronisław Komorowski wraz z Burmistrzem Zdzisławem Lisem oraz Adamem Mazowieckim dokonali uroczystego odsłonięcia tablicy z nazwą ronda im. Tadeusza Mazowieckiego. Uroczystość, która miała miejsce 27 marca na rondzie u zbiegu ul. Wojska Polskiego i Nadarzyńskiej, rozpoczęła się punktualnie o godz. 9.00, kiedy to do znamienitych gości i mieszkańców gminy dołączył Prezydent Bronisław Komorowski. Jako pierwszy kilka słów wstępu wygłosił Burmistrz Zdzisław Lis, który podkreślił, że wizyta tej rangi jest największym wydarzeniem w historii naszego miasta od czasu kiedy w czerwcu 1928 roku Piaseczno odwiedził Prezydent Ignacy Mościcki. Podziękował też radnym, że jako jedni z pierwszych samorządowców w Polsce wyrazili swoją uchwałą nasz wielki szacunek do osoby Tadeusza Mazowieckiego.

PREZYDENT BRONISŁAW KOMOROWSKI W PIASECZNIE

Z kolei syn byłego premiera Adam Mazowiecki podziękował władzom Piaseczna za uczczenie pamięci ojca nadaniem jego imienia ważnego miejsca w mieście. – Mój ojciec był człowiekiem skromnym i zawsze każde wyróżnienie przyjmował z pokorą. Myślę, że tak samo byłoby i dzisiaj – powiedział Adam Mazowiecki. – Pamiętam, jak wiele lat temu mój ojciec przeżywał zamknięcie dużych zakładów pracy w Piasecznie. Miał świadomość, że wiąże się to z utratą wielu miejsc pracy, ale też wiedział, że jest to cena, jaką trzeba ponieść za zmiany, które jemu w Polsce przyszło wprowadzać – dodał.

PREZYDENT BRONISŁAW KOMOROWSKI W PIASECZNIE

Prezydent w swoim przemówieniu podkreślał natomiast, że taka forma upamiętnienia wielkiej postaci jaką był premier Tadeusz Mazowiecki, jest jednocześnie czymś użytecznym i poprawiającym jakość życia. - Życzę wszystkim, aby w tym miejscu poczuli, że sprawdza się zasada, że praca pozytywna usprawnia nasze życie, tak jak rondo ułatwia ruch tu w Piasecznie - mówił Prezydent Komorowski.

Bronisław Komorowski dziękował władzom Piaseczna i wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że w Piasecznie będzie rondo noszące wspaniałe, piękne imię Tadeusza Mazowieckiego. – To rondo także pasuje do charakteru, sposobu myślenia i działania Tadeusza Mazowieckiego, bo rondo ma usprawnić ruch, ma pomóc ułatwić funkcjonowanie – zaznaczył Prezydent. Wskazywał także na reformę samorządową - wielką zasługę Tadeusza Mazowieckiego, która owocuje do dnia dzisiejszego i będzie owocowała w Polsce jeszcze wiele, wiele lat. Bronisław Komorowski podkreślił, że reforma samorządowa jest jedną z dźwigni głębokiej zmiany w Polsce. Jak dodał, charakterystyczne dla Tadeusza Mazowieckiego było szukanie mechanizmów, które wyzwalałyby w ludziach energię, pozytywne działanie. Po zakończeniu przemówień Prezydent RP, Burmistrz Piaseczna oraz syn byłego premiera Adam Mazowiecki odsłonili tablicę z nazwą ronda.

PREZYDENT BRONISŁAW KOMOROWSKI W PIASECZNIE

Kolejnym punktem wizyty Prezydenta w Piasecznie było spotkanie z lokalną społecznością w Szkole Podstawowej nr 1 w Piasecznie. Burmistrz Zdzisław Lis powitał na sali gimnastycznej wszystkich przybyłych gości i zaprosił na krótką prezentację, którą poprowadził wiceburmistrz Daniel Putkiewicz. Omawiając specyfikę Piaseczna jako podwarszawskiej miejscowości, do której od lat sprowadza się wiele młodych Polaków, wiceburmistrz wskazywał na plusy i minusy transformacji ustrojowej i ekonomicznej. Podkreślał też, że energię miasta budują Piaseczynianie, ludzie przedsiębiorczy, z ambicjami, pasjami, młodzi duchem.

Prezydent w swoim przemówieniu nawiązał do prezentacji mówiąc, że Piaseczno potrafiło odnaleźć swoją wielką szansę w ramach procesów wynikających z samorządności, ze zmian ekonomicznych oraz zmian polegających na naszym uczestnictwie w wielkim projekcie europejskim. Bronisław Komorowski podkreślił, że w Piasecznie był wielokrotne, jednak jako głowa państwa odwiedza to miasto po raz pierwszy. – Pewnie jest to efekt tego, że jak zwykle pod latarnią jest najciemniej, a Piaseczno jest tuż obok stolicy – tłumaczył. Przypomniał też słowa Burmistrza Zdzisława Lisa, że ostatnim prezydentem, który odwiedził Piaseczno był Ignacy Mościcki, który był tutaj w 1928 r.

PREZYDENT BRONISŁAW KOMOROWSKI W PIASECZNIE

Na zakończenie części oficjalnej Prezydent wraz z wszystkimi gośćmi obejrzał występ taneczny Klubu Sportowego Grawitacja, na którego koncie jest wiele tytułów mistrzowskich Polski i Świata. Niespodziewanie Prezydenta Komorowskiego obdarowały jeszcze piłkarki z KS GOSIRKI, które wręczyły mu koszulkę z napisem "Bronisław Komorowski" i nr 1.

Podczas części nieoficjalnej zaproszeni gości mieli okazję uścisnąć dłoń Prezydenta i zamienić z nim kilka słów. Wspólnym zdjęciom nie było końca. Również wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 doczekali się pamiątkowych zdjęć z Prezydentem.
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Informacje28 marca 2014, 00:00,

Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Piaseczno Cup

30 marca 2014 roku odbędzie się Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Piaseczno Cup 2014. Turniej Piaseczno Cup 2014, odbędzie się na hali GOSiR Piaseczno, wesprze Fundację Dla Dzieci pomagającą dzieciom z ciężką sytuacją rodzinną, problemami finansowymi oraz dzieciom z niepełnosprawnością fizyczną i psychiczną. W turnieju weźmie udział 16 zespołów dziecięcioosobowych. Organizatorzy zapraszają do kibicowania!

Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Piaseczno Cup
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno