Informacje19 czerwca 2008, 00:00,

PPKS Piaseczno zostanie wchłonięty przez PPKS Warszawa

Krzysztof Śmietana na łamach Stołecznej Gazety Wyborczej poinformował, że 1 lipca PPKS Warszawa połączy się z przewoźnikami z okolic stolicy tj.: PPKS Piaseczno i PPKS Nowy Dwór Mazowiecki. Przewoźnik PPKS Warszawa skupił się teraz na dowożeniu pasażerów spod Warszawy. Zamiast rozlatujących się gratów nowe autobusy i możliwość kupna biletów przez internet - to najnowsze plany warszawskiego PKS-u.

Piotr Grzegorczyk zarządca komisaryczny w PKS Warszawa poinformował, że pod koniec 2008 roku na trasach z Góry Kalwarii i Piaseczna powinny pojawić się lepsze autobusy. Część autobusów, które chce kupić firma, to będą jednak pojazdy używane, tyle że młodsze od jeżdżących obecnie. Całkiem nowych autobusów w tym roku przybędzie najwyżej kilka. Z nowości, to najprawdopodobniej od drugiej połowy lipca bilety na kursy dalekobieżne z Dworca Zachodniego i ze Stadionu będzie można kupić przez internet na stronie www.pksbilety.pl Więcej informacji: miasta.gazeta.pl/warszawa

Wysłałem w tej sprawie maila do PPKS Piaseczno oraz PPKS Warszawa, które jak na razie pozostały bez odpowiedzi. Widocznie przewoźnicy skupili się teraz na połączeniu i sprawach organizacyjnych, odkładając tym samym na dalszy plan kontakty z klientem. Rozmowa na forum e-mieszkańców: nadszedł koniec piaseczyńskiego PPKS
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje17 czerwca 2008, 00:00,

Konkurs Kisiel dla Piaseczna informacja Zbigniewa Mucha

Jestem inicjatorem i pomyło dawcą konkursu o nagrodę im. Stefana Kisielewskiego i chciałbym poinformować, że nagroda nie ma nic wspólnego z urzędem miasta, jest wybitnie pozarządowa, a w kapitule nie zasiadają urzędnicy, a w większości nietuzinkowi młodzi ludzie, którzy już odnieśli niebanalny sukces osobisty i gdyby nie byli w kapitule, mogliby swobodnie nagrodę zdobyć. Pomysł nagrody zrodził się w roku 2002, gdy jako radny wystąpiłem z wnioskiem, aby skwer w centrum Piaseczna nazwać imieniem Stefana Kisielewskiego. Chodziło o to, aby uhonorować wybitną postać kompozytora, pedagoga, krytyka muzycznego, publicysty, pisarza, uczestnika kampanii wrześniowej 1939 r., żołnierza AK rannego w powstaniu warszawskim, sygnatariusza słynnego Listu 34, w którym protestowano przeciwko cenzurze. S. Kisielewski za krytykę władz na zebraniu Związku Literatów Polskich, w lutym 1968 r. (użył słynnego określenia "dyktatura ciemniaków") był represjonowany i otrzymał całkowity zakaz publikacji. Pisał w Paryskim instytucie Literackim pod pseudonimem Tomasz Staliński. Został też stałym publicystą pism drugiego obiegu od początku ich powstania do końca lat 80. W pismach nadziemnych i podziemnych z właściwą sobie błyskotliwością, atakował trójcę negatywnych bohaterów epoki komunizmu: teoretyków, którzy chcą być mądrzejsi od życia, narodowych megalomanów oraz głosicieli polskiej i "ogólnej niemożności".

Nagroda miała corocznie przypominać o Stefanie Kisielewskim. Dotychczasowymi laureatami byli - w roku 2003 Artur Brzychcy, współzałożyciel i animator Piaseczńskiego Stowarzyszenia Rycerskiego "Eodem Tempore", organizator Piaseczyńskiego Turnieju Rycerskiego. Możecie go zobaczyć 21 i 22 czerwca w Parku Miejskim przy ul. Chyliczkowskiej w turnieju "O złote jajo". W roku 2004 Rufin MC - postać znana nie tylko w środowisku hiphopwym, mistrz freestyle' u, czyli improwizacji, zwycięzca wielu tzw. "bitew freestyle' owych", slamów poetyckich, nonkonformista i pasjonat, organizator pierwszego w Piasecznie "Graffiti Jam". W roku 2005 nagrody nie przyznano. W roku 2006 zwyciężyła Monika Iwanow, aktorka teatralna, reżyserka, założycielka teatru tańca i ruchu MIN. Prowadzi szeroko zakrojoną edukację teatralną w środowisku piaseczyńskim. Udowodniła, że pomimo młodego wieku potrafi tworzyć nie tylko niesamowitą wizję artystyczną ale i pracować z grupą warsztatowo podnosząc swoje umiejętności. Kilka dni temu odbyła się premiera kolejnej sztuki Moniki "Stop Klatka". Zobaczyłem bardzo poruszający i interesujący projekt, a wy możecie go zobaczyć 20 czerwca o godz. 22:00 na Skwerze Kisiela właśnie. W roku 2007 nagrody nie przyznano. Nie przyznanie nagrody po raz drugi wzbudził pewien niepokój członków kapituły (bo przecież chodzi o to, aby nagrodę przyznać) stąd propozycja zmian regulaminowych i zmiana nazwy konkursu z "Kisiel dla młodych" na "Kisiel dla Piaseczna" oraz rezygnacja z kryterium wieku w nadziei, że w populacji wszystkich pełnoletnich mieszkańców Piaseczna znajdą się osoby spełniające warunki konkursu.

W związku z tym, że nagroda ma również wymiar finansowy i jest ufundowana z dobrowolnych wpłat zwracam się do wszystkich, którzy mogą wesprzeć konto nagrody o wpłaty na: Ośrodek Kultury 05-500 Piaseczno ul. Kościuszki 49 nr konta 38106000760000401070000518, koniecznie z dopiskiem "Kisiel dla Piaseczna", lub bezpośrednio w kasie Ośrodka Kultury. Dziękuję Zbigniew Mucha

W nawiązaniu do komentarzy pod informacją: KISIEL DLA PIASECZNA - gratuluję Paniom Kindze, Beacie i Amandzie, które doskonale zrozumiały ideę konkursu, a które nieśmiało wspiera Ivan.
autor/źródło: Zbigniew Mucha - przewodniczący Kapituły Nagrody im. Kisielewskiego
Tematy:Piaseczno