Informacje19 czerwca 2008, 00:00,

PPKS Piaseczno zostanie wchłonięty przez PPKS Warszawa

Krzysztof Śmietana na łamach Stołecznej Gazety Wyborczej poinformował, że 1 lipca PPKS Warszawa połączy się z przewoźnikami z okolic stolicy tj.: PPKS Piaseczno i PPKS Nowy Dwór Mazowiecki. Przewoźnik PPKS Warszawa skupił się teraz na dowożeniu pasażerów spod Warszawy. Zamiast rozlatujących się gratów nowe autobusy i możliwość kupna biletów przez internet - to najnowsze plany warszawskiego PKS-u.

Piotr Grzegorczyk zarządca komisaryczny w PKS Warszawa poinformował, że pod koniec 2008 roku na trasach z Góry Kalwarii i Piaseczna powinny pojawić się lepsze autobusy. Część autobusów, które chce kupić firma, to będą jednak pojazdy używane, tyle że młodsze od jeżdżących obecnie. Całkiem nowych autobusów w tym roku przybędzie najwyżej kilka. Z nowości, to najprawdopodobniej od drugiej połowy lipca bilety na kursy dalekobieżne z Dworca Zachodniego i ze Stadionu będzie można kupić przez internet na stronie www.pksbilety.pl Więcej informacji: miasta.gazeta.pl/warszawa

Wysłałem w tej sprawie maila do PPKS Piaseczno oraz PPKS Warszawa, które jak na razie pozostały bez odpowiedzi. Widocznie przewoźnicy skupili się teraz na połączeniu i sprawach organizacyjnych, odkładając tym samym na dalszy plan kontakty z klientem. Rozmowa na forum e-mieszkańców: nadszedł koniec piaseczyńskiego PPKS
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje17 czerwca 2008, 00:00,

ArtWay kolonie artystyczne o profilu taneczno językowym

Artway Kompania Twórcza Piaseczno serdecznie zaprasza dzieci w wieku od 7 do 15 lat na KOLONIE ARTYSTYCZNE o profilu taneczno językowym, do komfortowego ośrodka Zawojanka w Zawoi położonego u stóp Królowej Beskidów - Babiej Góry. Kolonie artystyczne to jedyna tego typu propozycja na rynku oferująca, oprócz komfortowych, bezpiecznych warunków wypoczynku, codzienne zajęcia taneczne oraz konwersacje z języka angielskiego. Zapoznaj się z naszą ofertą wakacyjną dla dzieci!

ARTWAY KOLONIE ARTYSTYCZNE O PROFILU TANECZNO JęZYKOWYM

Znakomita opieka doświadczonej i sprawdzonej kadry pedagogicznej gwarantuje rodzinną atmosferę i indywidualne podejście do każdego uczestnika kolonii. Nasza propozycja połączenia wypoczynku w ekologicznym, górskim klimacie z zajęciami tanecznymi i językowymi umożliwia efektywne wykorzystanie czasu. Zapewnia wielokierunkowy rozwój, naukę poprzez zabawę oraz poznanie osobliwości przyrodniczych Babiogórskiego Parku Narodowego i ciekawej kultury regionalnej.

Program kolonii artystycznych o profilu taneczno - językowym:
1. Zajęcia taneczne z instruktorem tańca (2 godz.) i naukę języka angielskiego z lektorem w specjalnie do tego celu przeznaczonej sali tanecznej oraz pracowniach dydaktycznych.
2. Wycieczka autokarowa do ¬ródeł Termalnych w Orawicy na Słowacji.
3. Wycieczki piesze z przewodnikiem w pasmo Babiej Góry.
4. Wycieczka na Halę Barankową (wyrób oscypków, wypas owiec, spotkanie z góralami).
5. Zajęcia rękodzielnicze (wyrób zabawek z sianka, malowanie na szkle).
6. Ognisko z pieczeniem kiełbasek.
7. Imprezy rekreacyjno - sportowe na terenie ośrodka (dyskoteki, gry, zabawy oraz konkursy z nagrodami).

Planowane są trzy turnusy: (1) od 28 czerwca do 8 lipca, (2) od 8 lipca do 20 lipca, oraz (3) od 20 lipca do 30 lipca. Cena wynosi 1399 zł/os. natomiast przy zgłoszeniach powyżej 2 osób - 20% zniżki dla każdego uczestnika! Organizator: Artway Kompania Twórcza z siedzibą w Piasecznie e-mail: artway@artway.pl Kontakt telefoniczny: Katarzyna Ammol tel. 0502-560-296 i Kamila Kamińska tel. 0601-289-414. Więcej informacji na temat naszej oferty wakacyjnej kolonii, znajdą Państwo na stronie: www.artway.pl Zachęcamy do zapoznania się z naszą wakacyjną ofertą dla dzieci.
autor/źródło: Katarzyna Ammol (0502-560-296) - Kamila Kamińska (0601-289-414)