Informacje7 lutego 2008, 00:00,

POZNAJMY SIę BLIżEJ - finał konkursu wiedzy policyjnej

Komenda Powiatowa Policji Piaseczno na swojej stronie kpppiaseczno.policja.waw.pl poinformowała, że w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno wręczono nagrody powiatowego finału XIII edycji konkursu wiedzy policyjnej POZNAJMY SIę BLIżEJ. I miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Prażmowie. Wyróżnienia i gratulacje dla wszystkich uczestników przekazał Zastępca Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Sławomir Ołdakowski, oraz Burmistrz Piaseczna Pan Józef Zalewski.

WYNIKI KONKURSU WIEDZY POLICYJNEJ POZNAJMY SIę BLIżEJ:
I miejsce Szkoła Podstawowa w Prażmowie, ul. Fr. Ryxa 72, w składzie: Marcin Tomaśko kl. IV, Damian Seliga kl. V i Adrian Wrona kl. VI
II miejsce Szkoła Podstawowa Nr 1 im. 4PDP im. uczestnikom. Kilińskiego, ul. Świętojańska w Piasecznie, w składzie Hubert Wiśniewski kl. IV, Anna Walczak kl. V i Justyna Marzec kl. VI
III miejsce Szkoła Podstawowa w Konstancinie-Jeziornie, Zespół Szkół Nr 2 ul. żeromskiego 15, w składzie: Antonina Strużyńska kl. IV, Weronika Mądra kl. V, i Karina Mrówka kl. VI

POZNAJMY SIę BLIżEJ, to konkurs którego współorganizatorem jest Wydział Prewencji Komendy Stołecznej Policji i Mazowieckie Kuratorium Oświaty. Celem rywalizacji w konkursie jest propagowanie wiedzy i właściwych zachowań, które mają uchronić dzieci i młodzież przed nieszczęśliwymi wypadkami jak i tym, aby nie stać się ofiarami różnego rodzaju przestępstw. Poprzez zabawę odbywa się nauka o bezpieczeństwie. Głównym celem konkursu Poznajmy się Bliżej, jest poprawa bezpieczeństwa najmłodszych poprzez skuteczną i ciekawą formę edukacji, poprzez propagowanie wiedzy dotyczącej właściwych i bezpiecznych zachowań, które mają uchronić dzieci i młodzież przed nieszczęśliwymi, niepotrzebnymi zdarzeniami. Taką właśnie problematykę obejmowały testy, które dziś nasi najmłodsi rozwiązywali. O konkursie informowaliśmy również w informacji: XIII Edycja Konkursu Poznajmy się Bliżej (2007-10-28). GRATULUJEMY zwycięzcom konkursu Poznajmy się Bliżej!
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński PIASECZNO

Popularny: 1000 odsłonInformacje8 lutego 2008, 00:00,

Ośrodek Wisła Zalesie Górne - co dalej z Ośrodkiem Wisła?

Ośrodek Wisła Zalesie Górne to jedyny w swoim rodzaju obiekt rekreacyjny w powiecie piaseczyńskim z basenem, stawami i pięknym lasem. Na terenie Ośrodka Wisła można było łowić ryby (zarybiane stawy), kąpać się w jeziorku, była możliwość wypożyczenia kajaka bądź łódki. Ośrodek Wisła w Zalesiu Górnym mógłby przyciągać tysiące turystów, również poza sezonem. Jednak, jak na razie Ośrodek odstrasza konarami powalonymi na rozpadające się domki kempingowe, porozrzucanymi kawałkami eternitu i dziurami po wybitych szybach. Co będzie dalej z Ośrodkiem Wisła w Zalesiu Górnym?

Ośrodek Wisła Zalesie Górne
kliknij, aby powiększyć zdjęcie
źródło zdjęcia nadwisla.pl

Z najnowszej podwarszawskiej gazety Nad Wisłą www.nadwisla.pl (nr 3/2008, z dnia 7 lutego 2008), dowiadujemy się, że została przeprowadzona kontrola Ośrodka Wisła w Zalesiu Górnym, z której wynika, że dzierżawca Ośrodka Wisła (firma Point of View) - nie dość, że wcale nie inwestuje w nieruchomość, to jeszcze o nią nie dba. Kontrolę wykonała specjalnie powołana komisja oraz najróżniejsze instytucje: inspekcję ochrony środowiska, sanepid, inspekcję pracy i nadzór budowlany. Maria Mioduszewska (Przewodnicząca Komisji Polityki Gospodarczej Rady Powiatu Piaseczyńskiego), poinformowała redaktorów gazety Nad Wisłą, że zlecone zostało wykonanie opinii prawnej i do końca lutego 2008 roku, podjęta zostanie decyzja: co mają dalej zrobić w sprawie Ośrodka Wisła (?)
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński PIASECZNO