Informacje8 września 2008, 00:00,

Powołano Spółkę Wodno-Kanalizacyjną w Gminie Piaseczno

Podczas ostatniej Nadzwyczajnej Sesji Rady Gminy Piaseczno, piaseczyńscy radni podjęli decyzję o powołaniu spółki działającej pod firmą Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Piasecznie Spółka z o. o., która przejmie całą infrastrukturę wraz z modernizowaną oczyszczalnią ścieków od 1 stycznia 2009 roku. Obowiązek powołania spółki wynika z zobowiązań gminy wobec Unii Europejskiej, która współfinansuje realizację wartego ponad 200 mln złotych programu gospodarki wodno-kanalizacyjnej.

Przyjęcie uchwały o powołaniu spółki wodno-kanalizacyjnej, której jedynym udziałowcem będzie gmina Piaseczno, to dopiero pierwszy krok. Większe znaczenie zarówno dla mieszkańców jak i dla Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno, będzie miał wybór składu rady nadzorczej oraz zarządu, ponieważ od tych ludzi będzie zależało funkcjonowanie całej infrastruktury. Mieszkańcom gminy Piaseczno, pozostaje jedynie wierzyć, że decyzja o powołaniu spółki pozytywnie wpłynie na całą gospodarkę wodno-kanalizacyjną. Póki co, modernizowana oczyszczalnia, mimo wielu deklaracji, nadal nie pracuje pełną parą i mieszkańcy muszą borykać się z trudnościami związanymi z wywozem ścieków. ¬ródło informacji: Kurier Południowy nr 260 z 5 września 2008.

Zachęcamy do zapoznania się z reportażem z nadzwyczajnej Sesji Rady Gminy Piaseczno, który możecie obejrzeć na stronie internetowej piaseczyńskiej Telewizji Internetowej: www.itvpiaseczno.pl Obejrzyjcie film pod tytułem: Powołanie Spółki Wodnej.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje6 września 2008, 00:00,

Koncert na Pożegnanie Lata w Parku Zdrojowym Konstancin

Konstanciński Dom Kultury serdecznie zaprasza mieszkańców Konstancina na kolejny, siódmy już koncert z okazji POżEGNANIA LATA, które odbędzie się 6 września 2008 roku w Parku Zdrojowym w Konstancinie o godz. 16:00. Impreza odbędzie się z udziałem gwiazd polskiej estrady: piosenkarza, muzyka, kompozytora, instrumentalisty, aktora i prezentera telewizyjnego ZBIGNIEWA WODECKIEGO.

KONCERT NA POżEGNANIE LATA KONSTANCIN 2008

Wystąpi również czołowa gwiazda estrady dużych form wokalno-instrumentalnych, jazzowych, bluesa, soulu i gospel EWA URYGA. Artyści wykonają największe przeboje o miłości, a towarzyszyć im będzie orkiestra symfoniczna pod dyrekcją Janusza Powolnego. Koncert poprowadzi Małgorata Jarecka. Impreza Pożegnanie Lata, jest objęta honorowym patronatem Burmistrza i Rady Miejskiej Gminy Konstancin-Jeziorna. Serdecznie zapraszamy na sobotnią imprezę do Konstancina.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Konstancin