Informacje22 listopada 2015, 12:52,

Policjanci odwiedzili przedszkolaków w Zalesiu Górnym

Policjanci zawsze są otwarci na spotkania z dziećmi i młodzieżą. Kolejne spotkanie odbyło się w przedszkolu w Zalesiu Górnym. Niezwykle ciekawą pogadankę na temat bezpieczeństwa dla przedszkolaków przygotowali policjanci z miejscowego posterunku. Maluchy były oczarowane wizytą policjantów, rewanżując się uśmiechami.

POLICJANCI ODWIEDZILI PRZEDSZKOLAKÓW W ZALESIU GÓRNYM

Policyjne prelekcje, pokazy prewencyjnych filmów i spotkania z dziećmi i młodzieżą cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony placówek oświatowych w powiecie piaseczyńskim. Najciekawszą grupą są jak zwykle przedszkolaki, dla których już sam widok umundurowanego policjanta jest niezwykłym przeżyciem. Policjanci, jeśli tylko mogą, to zawsze znajdują czas na spotkania z najmłodszymi.

Pogadanki na temat bezpiecznych zachowań, właściwego poruszania się po drodze, są najważniejszymi elementami policyjnych prelekcji. A przedszkolak, jak każdy wie to słuchacz niezwykły, który zawsze zadaje mnóstwo pytań. Policjanci są zawsze dobrze przygotowani do takich spotkań, dlatego też na ich przybycie maluchy czekają z niecierpliwością.

POLICJANCI ODWIEDZILI PRZEDSZKOLAKÓW W ZALESIU GÓRNYM

Kierownik Posterunku Policji w Zalesiu Górnym, asp. sztab. Robert Walos wspólnie z dzielnicowym, sierż. Robertem Sybickim odwiedzili przedwczoraj przedszkole w Zalesiu Górnym. Kiedy policjanci pojawili się w przedszkolnej salce, to w ciągu chwili zapełniła się ona grupą roześmianych przedszkolaków. Funkcjonariusze w niezwykle barwny sposób opowiadali o bezpiecznych zachowaniach w domu, o tym jak obronić się przed atakującym psem oraz o zagrożeniach na drodze, promując tym samym noszenie odblasków.

Policjanci zaprezentowali również wyposażenie używane w codziennej służbie. Największe zaciekawienie u dzieci wzbudził policyjny radiowóz, zaprezentowany przez dzielnicowego, który w trakcie pokazu w bardzo ciekawy sposób opowiedział najmłodszym o swojej służbie.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje21 listopada 2015, 16:18,

Koncert flamenco w Józefosławiu

21 listopada 2015 roku w Klubie Kultury w Józefosławiu odbędzie się koncert flamenco. Wstęp wolny! Koncert rozpocznie się o godz. 20:00 w Klubie Kultury w Józefosławiu przy ul. Uroczej 14 (wejście od ul. Cyraneczki). Program koncertu: Tarantos, Alegrias, Farruca, Bulerias, Tangos, Sevillanas, Granainas, Siguiriyas. Wystąpią: Jakub Wagner - gitara Mateo Gallito - śpiew, taniec, cajon Małgorzata Wołyńczyk - taniec Marta Mieszczanek - taniec.

Koncert flamenco w Józefosławiu