Informacje22 listopada 2015, 12:52,

Policjanci odwiedzili przedszkolaków w Zalesiu Górnym

Policjanci zawsze są otwarci na spotkania z dziećmi i młodzieżą. Kolejne spotkanie odbyło się w przedszkolu w Zalesiu Górnym. Niezwykle ciekawą pogadankę na temat bezpieczeństwa dla przedszkolaków przygotowali policjanci z miejscowego posterunku. Maluchy były oczarowane wizytą policjantów, rewanżując się uśmiechami.

POLICJANCI ODWIEDZILI PRZEDSZKOLAKÓW W ZALESIU GÓRNYM

Policyjne prelekcje, pokazy prewencyjnych filmów i spotkania z dziećmi i młodzieżą cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony placówek oświatowych w powiecie piaseczyńskim. Najciekawszą grupą są jak zwykle przedszkolaki, dla których już sam widok umundurowanego policjanta jest niezwykłym przeżyciem. Policjanci, jeśli tylko mogą, to zawsze znajdują czas na spotkania z najmłodszymi.

Pogadanki na temat bezpiecznych zachowań, właściwego poruszania się po drodze, są najważniejszymi elementami policyjnych prelekcji. A przedszkolak, jak każdy wie to słuchacz niezwykły, który zawsze zadaje mnóstwo pytań. Policjanci są zawsze dobrze przygotowani do takich spotkań, dlatego też na ich przybycie maluchy czekają z niecierpliwością.

POLICJANCI ODWIEDZILI PRZEDSZKOLAKÓW W ZALESIU GÓRNYM

Kierownik Posterunku Policji w Zalesiu Górnym, asp. sztab. Robert Walos wspólnie z dzielnicowym, sierż. Robertem Sybickim odwiedzili przedwczoraj przedszkole w Zalesiu Górnym. Kiedy policjanci pojawili się w przedszkolnej salce, to w ciągu chwili zapełniła się ona grupą roześmianych przedszkolaków. Funkcjonariusze w niezwykle barwny sposób opowiadali o bezpiecznych zachowaniach w domu, o tym jak obronić się przed atakującym psem oraz o zagrożeniach na drodze, promując tym samym noszenie odblasków.

Policjanci zaprezentowali również wyposażenie używane w codziennej służbie. Największe zaciekawienie u dzieci wzbudził policyjny radiowóz, zaprezentowany przez dzielnicowego, który w trakcie pokazu w bardzo ciekawy sposób opowiedział najmłodszym o swojej służbie.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje23 listopada 2015, 07:40,

Relacja z Charytatywnego Turnieju Siatkówki KPM Wigilia Pełna Prezentów

W dniu 22 listopada 2015 r. odbył się Charytatywny Turniej Siatkówki „KPM Wigilia Pełna Prezentów”. Graliśmy na dwóch obiektach sportowych w Piasecznie. Turniej kadetek w którym zmagały się drużyny: ASTO KZD Piaseczno, LKS Perła Złotokłos, UKS Rutki Płońsk i Bluesoft Mazovia Warszawa został rozegrany na hali Szkoły Podstawowej nr. 5 w Piasecznie, a zmagania Amatorskiego Turnieju Siatkówki można było obserwować na hali Stadionu Miejskiego w Piasecznie. Turniej kadetek wygrała drużyna UKS Rutki Płońsk, a Amatorski Turniej Siatkówki ekipa DHL Warriors.

Turniej kadetek wygrały zawodniczki UKS Rutki Płońsk, które w pokonanym polu pozostawiły ASTO KZD Piaseczno (2 miejsce), LKS Perłę Złotokłos (3 miejsce) i Bluesoft Mazovię Warszawa (4 miejsce).

Amatorski Turniej Siatkówki wygrała drużyna DHL Warriors, która w pokonanymi polu nie tylko zostawiła swoich rywali z grupy eliminacyjnej B: Legijne Piaseczno i ASTO Piaseczno, ale także pokonała w grupie mistrzowskiej: drużynę KORWIN i MIX Nowa Iwiczna. Na bardzo wysokim poziomie stał zwłaszcza mecz w grupie mistrzowskiej pomiędzy drużyną DHL Warriors i MIX-em Nowa Iwiczna. Wygrana (2:0) DHL Warriors z MIX-em Nowa Iwiczna zapewniła im pierwsze miejsce w Charytatywnym Turnieju Siatkówki „KPM Wigilia Pełna Prezentów” !

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Relacja z Charytatywnego Turnieju Siatkówki KPM Wigilia Pełna Prezentów

Zestawienie wyników Amatorskiego Turnieju Siatkówki:

Grupa A:
1. kolejka Szlachetna Paczka-KORWIN (0:2)
2. kolejka KORWIN-Starszaki (2:1)
3. kolejka Starszaki-Szlachetna Paczka (2:0)

1. KORWIN 5 pkt
2. Starszaki 4 pkt
3. Szlachetna Paczka 0 pkt

Grupa B:
1. kolejka DHL Warriors-Legijne Piaseczno (2:1)
2. kolejka Legijne Piaseczno-ASTO Piaseczno (0:2)
3. kolejka ASTO Piaseczno-DHL Warriors (0:2)

1. DHL Warriors 5 pkt
2. ASTO Piaseczno 3 pkt
3. Legijne Piaseczno 1 pkt

Grupa C:
1. kolejka ZSP Józefosław-KS Wilanów (0:2)
2. kolejka MIX Nowa Iwiczna-ZSP Józefosław (2:0)
3. kolejka KS Wilanów-MIX Nowa Iwiczna (0:2)

1. MIX Nowa Iwiczna 6 pkt
2. KS Wilanów 3 pkt
3. ZSP Józefosław 0 pkt

Grupa M – (Mistrzowska)
1. kolejka KORWIN-DHL Warriors (0:2)
2. kolejka DHL Warriors-MIX Nowa Iwiczna (2:0)
3. kolejka MIX Nowa Iwiczna-KORWIN (2:0)

Zwycięzcy Amatorskiego Turnieju Siatkówki DHL Warriors

Ostateczna Tabela:
1 miejsce - DHL Warriors 6 pkt
2 miejsce - MIX Nowa Iwiczna 3 pkt
3 miejsce - KORWIN 0 pkt

Chciałem wszystkim podziękować za przybycie na turniej i grę na rzecz Wigilii Pełnej Prezentów. Dzięki ofiarności naszych graczy, a także kibiców zebraliśmy w sumie 693,10 zł. To dopiero dobry początek zbierania środków na tegoroczną akcję Wigilii Pełnej Prezentów. Czeka na nas jeszcze 11 puszek kwestarskich w naszych zaprzyjaźnionych sklepach na terenie gminy Lesznowola i Piaseczno.

Za organizację tego turnieju wielkie podziękowania ślę dla Jana Komosy, Jana Woźniaka, Rafała Simbora, Jacka Misha, Tadeusza Ordyłowskiego, Adama Kołakowskiego, Fundacji dla Dzieci, klubowi ASTO KZD Piaseczno, Pracowni Rzeczy Różnych SYNAPSIS w Wilczej Górze, p. dyrektor Szkoły Podstawowej nr. 5 w Piasecznie Edycie Pyszyńskiej, Katarzynie Kondraciuk i całemu Gminnemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Piasecznie, wolontariuszom Szlachetnej Paczki, Cezarego Walczaka, Kamila Krzysztofa Korbika, klubu SKRA Bełchatów, firmy dr. Irena Eris za kosmetyki dla dziewczyn i naszych rodzin. Jeżeli kogoś pominąłem to wybaczcie. Wszyscy dzisiaj pokazaliśmy kawał serducha i cieszę się, że mogliśmy spotkać się wspólnie i zagrać. Do zobaczenia za rok!

Kamil Myszyński