Informacje26 maja 2017, 15:00,

Półfinał Mistrzostw Polski Młodziczek U-14 w koszykówce

W dniach 26-28 maja 2017 roku odbędzie się  w hali Szkoły Podstawowej nr. 5 w Piasecznie Półfinał Mistrzostw Polski Młodziczek U-14 w koszykówce. Patronat honorowy: Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis. Szczegóły wydarzenia na poniższym plakacie.

Informacje27 maja 2017, 17:15,

Koncert muzyki dawnej w Piasecznie

KONCERT MUZYKI DAWNEJ W PIASECZNIE

27 maja 2017 roku o godzinie 19.15 w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej przy ul. Słowiczej 1, odbędzie się koncert zespołu Ars Nova w ramach XVI Piaseczyńskiej Wiosny Muzycznej. ARS NOVA to zespół instrumentów dawnych Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego, który istnieje od 1981 roku. Nagrywa swój repertuar dla Polskiego Radia, do TV i na płyty. Do najważniejszych osiągnięć fonograficznych zespołu należą premierowe nagrania wielu dzieł muzyki polskiego średniowiecza i renesansu. Zespół otrzymał ośmiokrotnie nominacje oraz prestiżową polską nagrodę fonograficzną FRYDERYK ’96 za płytę z muzyką polskiego renesansu “Melodie na psałterz polski Mikołaja Gomółki”. Wystąpią: Dagmara Barna– sopran, Karol Bartosiński – kontratenor oraz zespół instrumentów dawnych ARS NOVA w składzie: Marta Zalewska – skrzypce renesansowe, Agnieszka Obst-Chwała –fidel, Paweł Zalewski – viola da gamba, Piotr Wawreniuk- puzon renesansowy, Robert Krajewski – puzon renesansowy, Krzysztof Owczynik- instrumenty dęte, opracowanie, kierownik artystyczny. W programie: muzyka średniowiecza (Piotr z Grudziądza XV w., Mikołaj z Radomia XV w.), muzyka renesansu (Wacław z Szamotuł XVI w., Cyprian Bazylik XVI w., Mikołaj Gomółka XVI w.), muzyka dawnego Mazowsza, pieśni z XV i XVI wieku. Prowadzenie koncertu: Malina Sarnowska.

Koncert muzyki dawnej