Informacje7 maja 2013, 00:00,

Podsumowanie długiego weekendu na drogach powiatu piaseczyńskiego - KPP w Piasecznie

Majowy weekend za nami, czas zatem na podsumowania. Na drogach powiatu piaseczyńskiego doszło do 16 kolizji i 1 wypadku, w którym 1 osoba została ranna. Policjanci nałożyli kilkadziesiąt mandatów karnych za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym. Zatrzymanych zostało 21 nietrzeźwych kierujących.

Pomimo apeli o ostrożną jazdę, przestrzeganie dozwolonej prędkości i nie wsiadanie za kierownicę nawet po niewielkiej dawce alkoholu, wielu kierującym pojazdami i rowerami o tym zapomniało. W długi majowy weekend policjanci odnotowali 16 kolizji i 1 wypadek, w którym 1 osoba została ranna. Funkcjonariusze zatrzymali w sumie 21 nietrzeźwych kierujących, w tym: 6 kierowców, 14 rowerzystów i 1 motorowerzystę.

Największe natężenie ruchu było 30 kwietnia, we wtorkowe popołudnie i niedzielny wieczór, kiedy to wiele osób przejeżdżało przez powiat piaseczyński, wyjeżdżali i wracali też nasi mieszkańcy. Okazało się jednak, że nie wszyscy kierowcy wzięli sobie do serca przestrogi i apele policji. O lekceważeniu i ignorowaniu, przez niektórych kierowców, przepisów ruchu drogowego świadczą przytoczone statystki.

Siadając za kierownicą pamiętajmy, że chodzi o nasze bezpieczeństwo i innych użytkowników drogi, którzy chcą bezpiecznie dojechać do celu. To dopiero początek wiosenno-letnich wyjazdów, a statystyki nie napawają optymizmem. Zwracamy się z apelem i prośbą do wszystkich osób jeżdżących pojazdami, jak również do pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, o uważną jazdę, stosowanie się do znaków drogowych, a przede wszystkim o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu. Zadbajmy wspólnie o nasze bezpieczeństwo.
autor/źródło: Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie
Tematy:

Informacje7 maja 2013, 00:00,

Pół roku w Azji wystawa fotografii podróżniczej Jakuba Czajkowskiego w Piasecznie

Centrum Kultury Przystanek Kultura w Piasecznie serdecznie zaprasza na wystawę fotografii: Jakub Czajkowski Pół roku w Azji. Wernisaż wystawy odbędzie się 10 maja 2013 roku o godz. 19.00. Miejsce: Kawiarnia w Przystanku Kultura przy Placu Piłsudskiego 9 w Piasecznie. Wstęp wolny. Wystawę będzie można oglądać od 10 maja do 10 czerwca 2013 roku. Zapraszamy na wystawę fotografii podróżniczej Jakuba Czajkowskiego.

PÓ£ ROKU W AZJI WYSTAWA FOTOGRAFII PODRÓżNICZEJ JAKUBA CZAJKOWSKIEGO W PRZYSTANKU KULTURA PIASECZNO

PÓ£ ROKU W AZJI Kolejna wyprawa do Azji, tym razem z biletem w jedną stronę. Start w Tadżykistanie, dalej pieszo, stopem i jak się da, kierunek Kuala Lumpur. W ciągu ponad 5 miesięcy podróżowaliśmy przez 7 państw. Wędrowaliśmy po Pamirze i górach Tien-szan, odwiedziliśmy klasztory Tybetu i starożytne świątynie w Kambodży. Z dziewiczych lasów w Laosie wjechaliśmy do betonowej dżungli Bangkoku. Na miejskich bazarach i w domach zwykłych ludzi próbowaliśmy wszystkich smaków Azji. Czy warto było rzucić wszystko i wyjechać na pół roku? Zdecydowanie tak.

PÓ£ ROKU W AZJI WYSTAWA FOTOGRAFII PODRÓżNICZEJ JAKUBA CZAJKOWSKIEGO

JAKUB CZAJKOWSKI Jestem geografem. Związałem swoją pracę z pasją odkrywania i poznawania świata. Zajmuję się organizacją wyjazdów w różne miejsca na ziemi i fotografią. Pracuję też nad projektami turystycznymi dla mediów. Bardzo lubię długie górskie wędrówki. Zaczęło się od Bieszczadów, potem przyszedł czas na Karpaty Wschodnie. Jak na razie skończyło się w Tien-szanie i Pamirze. Fascynuje mnie Azja. Pierwszym dalekim wyjazdem był Bajkał. Potem kilka razy byłem Mongolii. Udało mi się też zrealizować jedno ze swoich marzeń, po prostu pojechać przed siebie. Start w Tadżykistanie, meta po pół roku w Malezji. Podróżowanie wciąga. Azja jeszcze bardziej. Lubię być w drodze. Góry, woda, las i dzika przyroda. Tam czuję się najlepiej. Zacząłem fotografować podczas jednej z podróży i od tamtej pory zawsze zabieram ze sobą aparat. Zdjęcia są zapisem wspomnień z miejsc, które zrobiły na mnie duże wrażenie i ludzi, których poznałem na swojej drodze. Więcej informacji na stronie internetowej Jakuba Czajkowskiego: www.czajkowski.vizz.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno