Informacje17 lipca 2016, 11:00,

Pociąg do Demokracji pełen książek dla dzieci trasa Piaseczno - Runów


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


17 lipca 2016 roku w godzinach 11:00 - 16:00 zapraszamy na przejazd KOD-owską ciuchcią pn.: Pociąg do Demokracji pełen książek dla dzieci. Bilety do nabycia: Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej, Piaseczno, ul. Sienkiewicza 14 Rezerwacja miejsc: www.kolejka-piaseczno.pl Osoby nie posiadające wykupionego biletu w przedsprzedaży mogą nabyć bilet w kasie biletowej w dniu wycieczki od godz. 10:00. Biuro PGTKW jest czynne od pon do pt w godzinach 08:00 - 16:00 Telefon: 22 756-76-38, 22 756 75 67, 607 155 188

Pociąg do Demokracji pełen książek dla dzieci trasa

Chcemy zachęcić zarówno rodziców, jak i dzieci do udziału w wydarzeniach poszerzających wiedzę, kształtujących dobre nawyki, a wszystko przy okazji dobrej zabawy. To będzie niezwykła podróż. Obiecujemy niespodzianki i atrakcje w czasie jazdy kolejką i na Książkowej Polanie w Runowie. Mamy nagrody książkowe. Obiecały swoje wsparcie: Nasza Księgarnia, Widnokrąg (nagradzane wydawnictwo, nasze, lokalne), Bis, Media Rodzina, Jaguar, Prószyński, Znak.

Zaprosiliśmy też autorów. Pojawią się między innymi Małgorzata Gutowska Adamczyk, Edward Lutczyn, Aneta Todorczuk-Perchuć. Aktorzy poczytają nam bajki polskie i z dalekich krajów. Dowiemy się, czym się różnią. W "Ptasiej Krainie Konstytucji" zobaczymy jak powstaje państwo, prawo, jak wybrać rząd i jakie dzieci maja prawa – to są warsztaty wymyślone przez Wawer, a my jako pierwsi wcielimy je w życie. W towarzystwie Oli Korczak dwiedzimy Dolinę Muminków i dowiemy się kto w niej rządzi i dlaczego? Poczytamy książki, wśród nich bajki, także z innych krajów. Proponujemy liczne konkursy i gry dla dzieci – ruchowe – zawody z jajkiem, gry z piłką i innymi "gadżetami". Na polanie odbędzie się kiermasz z książkami, a autorzy będą je dla nas podpisywać.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Pociąg do Demokracji pełen książek dla dzieci trasa

Ponieważ chcemy trafić do rodziców - dla nich przygotowaliśmy też szereg atrakcji, przede wszystkim spotkanie z profesorem Grzegorzem Leszczyńskim, jednym z najznakomitszych w Polsce specjalistów zajmujących się literaturą dziecięcą, który powie jak mądrze wybierać książki dla dzieci. Pani Joanna Piekarska z Biblioteki Narodowej opowie o bajkoterapii – i jak nią się posługiwać w procesie wychowania. Pani Katarzyna Jacobson opowie dzieciom i dorosłym o misji IBBY, o idei Internationale Jugendbibliothek założonej przez Jellę Lepman w 1949 roku (przez książkę do pokoju) oraz o książkach nagradzanych w konkursie "Książka Roku" i tematach, jakie były i są podejmowane przez polskich autorów.

KOD Piaseczno zaprasza do wspólnej zabawy. Pokażmy wesołą twarz KODu, który umie trafiać zarówno do dzieci, jak i ich rodziców, którym może się spodoba nasza praca i to, co usłyszą od naszych prelegentów. Przewidujemy również ognisko i inne atrakcje dla naszych gości. Wyruszamy z Piaseczna o 11.00 a wracamy o godzinie 16.00. Zapraszamy!

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje5 lipca 2016, 13:05,

Kolonoskopia promocja przedłużona do końca wakacji - Centrum Medyczne CMP Piaseczno Warszawa


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Szanowni Pacjenci, uprzejmie informujemy, że  promocja na badanie kolonoskopowe, które można wykonać w cenie 239 zł została przedłużona do 31 sierpnia 2016 r.

NIE WSTYDŹ SIĘ! ZAPOBIEGAJ!

Zapisy oraz szczegółowe informacje pod numerem telefonu 22 737 50 50 oraz rejestracja@cmp.med.pl

Warunkiem skorzystania z wizyty jest jej wcześniejsze umówienie. Czas promocji ograniczony. Rabaty i upusty nie łączą się z innymi promocjami.

Regulamin akcji

Kolonoskopia promocja przedłużona do końca wakacji - Centrum Medyczne CMP Piaseczno

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie