Informacje8 października 2014, 16:28,

Płodne Dni - zgłoś się na bezpłatne badania i sprawdź swoją płodność


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


23 października 2014 roku w Warszawie w ramach kampanii Płodna Polka odbędzie się kolejna akcja bezpłatnych badań Pakietu kobiecego. Ich wykonanie pozwala oszacować, jak długo kobieta będzie miała szansę na zajście w ciążę i tym samym w sposób świadomy zaplanować macierzyństwo. Bezpłatne badania będzie można wykonać 23 października w Klinice Leczenia Niepłodności „Bocian” w Warszawie przy ulicy Stawki 2A. Zapisy na badania ruszają 20 października pod numerem: tel. + 48 (22) 634 37 74.

Płodne Dni - zgłoś się na bezpłatne badania i sprawdź swoją płodność

Akcja „Płodne Dni” jest odpowiedzią na wyniki raportu zrealizowanego na potrzeby kampanii „Płodna Polka”, z którego wynika, że co czwarta Polka planuje macierzyństwo dopiero po 30. roku życia. Jednocześnie aż 82% kobiet, które nie mają jeszcze dzieci, nigdy nie diagnozowało swojej płodności. Polki nie mają świadomości, iż podejmując decyzję o zajście w ciążę zbyt późno, drastycznie zmniejszają swoje szanse na poczęcie dziecka. Wczesne wykonanie badań „Pakietu kobiecego” pozwala oszacować rezerwę jajnikową i w ten sposób określić stan płodności kobiety. W jego skład wchodzą: badania poziomu hormonów AMH i FSH, badanie ultrasonografem (USG) oraz konsultacja z lekarzem specjalistą z dziedziny niepłodności.

Liczba komórek jajowych jest określona na całe życie, a z wiekiem spada. Już po przekroczeniu 25. roku życia szanse na zajście w ciążę zaczynają systematycznie maleć, a po 33. są często niewielkie. Dodatkowo negatywny wpływ na płodność może mieć styl życia kobiety: stres, palenie papierosów, picie alkoholu, brak aktywności fizycznej czy zła dieta. Wobec powyższych faktów niezwykle istotne jest, aby regularnie badać swą gospodarkę hormonalną i planować macierzyństwo w sposób rozsądny oraz świadomy - mówi dr Grzegorz Mrugacz, ekspert medyczny kampanii, dyrektor medyczny Klinik Leczenia Niepłodności „Bocian”. Więcej informacji o kampanii oraz dokładny opis badań „Pakietu Kobiecego” można znaleźć na stronie www.plodnapolka.pl

Kampania społeczna „Płodna Polka”, to inicjatywa, której celem jest promocja badań „Pakietu kobiecego” (badań AMH, FSH oraz USG połączonych z konsultacją z lekarzem specjalistą w dziedzinie niepłodności) diagnozujących płodność kobiety i określających ilość czasu pozostałego na poczęcie dziecka, pozwalając na świadome zaplanowanie macierzyństwa. Szacuje się, że problem niepłodności dotyka już około 15% par. Jedną z przyczyn bezpłodności jest zbyt późna decyzja o założeniu rodziny połączona z wczesnym wejściem w okres przekwitania. Misją kampanii jest ograniczenie ilości par mających problem z poczęciem dziecka poprzez zachęcanie do diagnozowania czynników, które utrudniają lub uniemożliwiają zajście w ciążę. Kampania jest organizowana przez Fundację „Nadzieja dla zdrowia” przy wsparciu merytorycznym dr Grzegorza Mrugacza, wiceprezesa Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu, dyrektora medycznego Kliniki Leczenia Niepłodności „Bocian”. Została objęta patronatami honorowymi: Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu, Polskiego Towarzystwa Położnych, Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych oraz Przewodniczącego Rady Miasta Białystok. Więcej informacji na stronie www.plodnapolka.pl

Aleksandra Adrian - Fundacja „Nadzieja dla zdrowia”

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje11 października 2014, 17:00,

Cyrk Maska wystąpi w Tarczynie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

11 października 2014 roku, Cyrk Maska zaprasza mieszkańców Tarczyna - dzieci, młodzież i dorosłych na barwne widowisko cyrkowe! W programie między innymi: pokazy iluzji, latające bumerangi, żonglerka diabolo, wesoły klaun a także węże, kogut, gołębie, tchórzofretki, pieski, strongman. Tylko w naszym Cyrku - MAŁPY! Ceny biletów: dzieci 10 zł, młodzież 15 zł, dorośli 20 zł. Przedstawienie rozpocznie się o godzinie 17:00. Cyrkowy namiot stanie na ul. Grójeckiej (obok Biedronki). Organizatorzy oferują także watę cukrową, słodycze czy popcorn! Spędź ten czas razem z nami! Serdecznie zapraszamy.

Cyrk Maska wystąpi w Tarczynie

Cyrk Maska wystąpi w Tarczynie

Cyrk Maska wystąpi w Tarczynie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie