Informacje31 lipca 2016, 10:00,

Piaszczyste plaże Baniochy - wycieczka rowerowa Chodź na rower


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


"Piaszczyste plaże Baniochy" pod takim tytułem będzie odbywać się najbliższa wycieczka rowerowa z serii Chodź na rower. Wycieczka odbędzie się w najbliższą niedzielę 31 lipca 2016 roku, o godz. 10.00 na rynku w Piasecznie. Zapraszamy w imieniu organizatorów.

Piaszczyste plaże Baniochy - wycieczka rowerowa Chodź na rower

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje30 lipca 2016, 12:00,

Dorota Podlaska Piknik z rodziną


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W sobotę, 30 lipca 2016 r. o godz. 17.00 zapraszamy na otwarcie wystawy Doroty Podlaskiej pt. Piknik z rodziną. Wystawę poprzedzi warsztat kulinarny (o godz. 12.00), podczas którego zostanie przygotowany wernisażowy poczęstunek sam zaś wernisaż, po części oficjalnej, zakończy się piknikiem w pobliżu Hugonówki. Całość jest gratką dla miłośników malarstwa, kuchni i życia towarzyskiego. Uczestników prosimy w miarę możliwości o przyniesienia ze sobą tradycyjnych, ręcznych mikserów z trzepaczką KDK, Hugonówka ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna. Wystawa potrwa do 10 września. Polecamy!

DOROTA PODLASKA PIKNIK Z RODZINĄ

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Dorota Podlaska Piknik z rodziną program:
- 12.00 - warsztat kulinarny (ze względu na ograniczoną liczbę uczestników konieczne są zapisy: biuro@konstancinskidomkultury.pl lub 22 484 20 20)
- 17.00 - otwarcie wystawy (wstęp wolny)

Wystawa jest zbiorem obrazów i instalacji tworzonych od 1997 roku w oparciu o życie prywatne artystki. Jej tematem są dwie rzeczy, które jej zdaniem są niezbędne do życia – ludzie i jedzenie. Stosunek do ludzi artystka określa bardzo konkretnie. Według niej w życiu towarzyszy nam nasza biologiczna rodzina, w której się urodziliśmy i rodziny przyszywane – np. przyjaciele, których sobie wybieramy lub znajomi z pracy, których może nie lubimy, ale z którymi musimy się dogadać. Wystawa przedstawia portrety różnych „rodzin” autorki. Została podzielona na części takie jak: Miłość, Praca, Dom, Prośby i skargi, Marzyć każdy może i inne.

DOROTA PODLASKA PIKNIK Z RODZINĄ

Temat drugi – jedzenie zostanie zrealizowany w formie akcji artystycznej. Ponieważ zdaniem artystki, jedzenie jest jedną z czynności najbardziej zbliżających ludzi do siebie, więc w dniu otwarcia wystawy poprowadzi ona warsztat kulinarny, w trakcie ktorego przygotujemy smakołyki z owoców w trzech kolorach, bez cukru i z użyciem naturalnych barwników. Warsztaty przeznaczone dla rodzin. Podczas wernisażu zaś, obecni na nim goście wspólnie przygotują piknik w plenerze, w pobliżu Hugonówki. Artystka przygotuje dla nich pudła z piknikowymi akcesoriami, jedzeniem i… niespodzianką, której efekt będzie również (choć nie tylko) działaniem artystycznym.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie