Informacje31 maja 2009, 00:00,

PIASECZNY na Pikniku Rodzinnym Park Miejski Piaseczno

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno zaprasza wszystkich mieszkańców na PIKNIK RODZINNY. Niedzielna impreza rodzinna, odbędzie się w najbliższą niedzielę 31 maja 2009 roku, od godziny 12:00 w Parku Miejskim przy Chyliczkowskiej w Piasecznie. Podczas Festynu Rodzinnego w Piasecznie, masa atrakcji czeka na małe, jak i większe dzieci: Wioska Afrykańska, zabawki dmuchane dla dzieci, samochody zdalnie sterowane, samochody spalinowe, miasteczka integracyjne, pokazy służb publicznych, konsultacje medyczne. Gwiazdą rodzinnego pikniku będzie ANDRZEJ "PIASEK" PIASECZNY (www.andrzejpiaseczny.art.pl) z zespołem. Zapraszamy na Piknik Rodzinny w Piasecznie.

Andrzej Piaseczny - Chodź, Przytul, Przebacz

PROGRAM PIKNIKU RODZINNEGO W PIASECZNIE

12.00-12.30 - Piaseczyńska Orkiestra Dęta
12.45-14.00 - Bajkowa lokomotywa - teatr Narwal
14.10-14.30 - Chór Piast Grapa Gospel Family
14.30-15.00 - pokazy K.S. Grawitacja cz.1
15.00-15.30 - występy zespołów DoMiSolki i Fango
15.30-16.00 - pokazy K.S. Grawitacja cz. 2
16.00-17.00 - Marzenia do spełnienia – show Doroty Brzozowskiej
17.00-18.00 - koncert zespołu 2late
18.00-19.00 - Hapening Na trawie - Dobra Wola
20.00-21.30 - koncert Andrzeja Piaska Piasecznego z zespołem.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje29 maja 2009, 00:00,

RALLY PIASECZNO 2009 o Puchar Burmistrza Piaseczna

W ramach PIKNIKU RODZINNEGO, BURMISTRZ MIASTA I GMINY PIASECZNO i AUTOMOBILKLUB CENTRUM serdecznie zaprasza wszystkich miłośników sportu samochodowego, pragnących spędzić weekend w sympatycznej sportowej atmosferze w dniach 30-31 maja 2009 roku do udziału w ogólnodostępnej imprezie samochodowej: IV edycji RALLY PIASECZNO 2009 o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno V-tej Rundzie Samochodowych Mistrzostw Pucharu Polski Centralnej.

W imprezie może wystartować praktycznie każdy, kto ma prawo jazdy, pilota z ukończonym 18 rokiem życia, zarejestrowany samochód z ważnym przeglądem technicznym, ubezpieczeniem OC i NW, dwa kaski ( mogą być typu motocyklowego ) oraz, oczywiście żyłkę sportową . Oprócz rywalizacji sportowej, przyjemnego spędzenia czasu, jest możliwość zarówno zdobycie punktów do licencji PZM sportu samochodowego - 2R, jak i sprawdzenia swoich umiejętności w bezpośredniej rywalizacji zarówno w klasach uzależnionych pojemnością silnika, jak i klasyfikacji generalnej. Specjalnie dla mieszkańców Piaseczna i Gminy Piaseczno, którzy wystartują w imprezie, przygotowano, niezależnie od punktacji imprezy – osobny Puchar, pod warunkiem wystartowania minimum 3 załóg. Spodziewamy się specjalnego dopingu miejscowych kibiców podczas Super Próby!

Program RALLY PIASECZNO 2009:

30 maja 2009 roku (sobota) 1 sekcja: Piaseczno. Godz.10.00 start do imprezy. Na około 60 kilometrowej trasie na w obrębie Piaseczna, Góry Kalwarii, Głoskowa i okolic rozegranych zostanie 11 prób sportowych, o max. dopuszczalnych długościach, w tym jedna o dł. 2 km, łatwych w nawigacji, szybkich zarazem technicznych, rozgrywanych na zamkniętych placach, o zmiennej nawierzchni (asfalt, beton, bruk) i różnorodnej charakterystyce, poprzedzonych punktami kontroli czasu.
31 maja 2009 roku (niedziela) 2 sekcja: Piaseczno W godzinach 10.00-14.00, w centrum miasta , przy ul. Józefa Sierakowskiego, na wyłączony z ruchu parkingu rozegrana zostanie widowiskowa SUPER PRÓBA poprzedzona paradą (przejazd kolumny samochodów po wyznaczonych ulicach miasta) zaproszonych gości i uczestników w eskorcie policji, zakończona złożeniem wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniająca marsz. Józefa Piłsudskiego.
"SUPER PRÓBA" o PUCHAR BURMISTRZA MIASTA i GMINY PIASECZNO – wliczona również do klasyfikacji rajdu.
"GRAND PRIX" o PUCHAR PREZESA AUTOMOBILKLUBU CENTRUM – nie wliczona do klasyfikacji. Dla uczestników rajdu oraz zgłoszonych kierowców pragnących przystąpić do rywalizacji zgodnie z regulaminem startu.
Ekspozycje Firm wspierających i sponsorujących imprezę, w tym pokaz najnowszych modeli wiodących firm motoryzacyjnych.
"BEZPIECZNE WAKACJE" wspólnie z Policją organizowany zostanie dla Młodzieży konkurs z nagrodami ze znajomości przepisów prawa ruchu drogowego. Dodatkowo przewidujemy egzamin na kartę rowerową i motorowerowa.
Pokazowe przejazdy Mistrzów Polski.
Uroczyste zakończenie imprezy.

Zapowiada się piękna rywalizacja. Dodatkowe informacje można uzyskać na stronie : www.ak-centrum.pl, na naszym forum oraz tel. 0602 25 95 90 i 0-501-713-180. Wszelkie pytania proszę kierować na adres e-mail automobilklub@ak-centrum.pl, lub forum. Zgłoszenia przyjmowane są: elektronicznie przez stroną www.ak-centrum.pl lub: Filia Automobilklubu na czas imprezy - Biuro Rajdu ul. Kazury 2/1 Warszawa Ursynów. tel (22)409-80-81, w godz. 15.00 - 20.00. Informację otrzymaliśmy od Pana Witolda Prószyńskiego. Serdecznie zapraszamy.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno