Informacje28 czerwca 2013, 00:00,

PIASECZNO ZNA ANGIELSKI NA POZIOMIE B2+


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Wielki Test Języka Angielskiego to ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne pod patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w którym w 2013 roku (druga edycja) wzięło udział aż 49 miast i miejscowości z Polski. 9 czerwca 2013 roku około 6 tys. Polaków pisało test w teatrach, amfiteatrach, operze, salach gimnastycznych, halach sportowych, aulach i innych obiektach. Uczestnicy od lat 13 pisali test określający ich poziom na skali CEFR (Common European Framework of Reference for Languages). Dzieci w wieku szkoły podstawowej pisały test sprawdzający ich obecne podstawowe umiejętności językowe.

PIASECZNO ZNA ANGIELSKI NA POZIOMIE B1+

W Piasecznie w wydarzeniu, mimo niesprzyjającej aury wzięło udział ponad 70 osób, którzy przybyli do Przystanku Kultury w Piasecznie. Wielkiemu Testowi Języka Angielskiego towarzyszył piknik rodzinny zorganizowany na Placu Piłsudzkiego w Piasecznie, gdzie można było obejrzeć POKAZ TALENTÓW, czyli rezultaty osiągnięć uczniów szkoły języków obcych dla dzieci i młodzieży MA£A LINGUA & LIINGUA TEENS SPACE.

Wielki Test Języka Angielskiego objął patronatem Burmistrz Miasta i gminy Piaseczno oraz Centrum Kultury w Piasecznie, nagrody ufundowała LINGUA NOVA i MA£A LINGUA & LINGUA TEENS SPACE oraz szkoła języków obcych oraz Egurrola Dance Studio. Wydarzenie miało również patronat Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prof. Barbary Kudryckiej. Patronatem Edukacyjnym wydarzenie objęło Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych PASE, a patronatem merytorycznym czołowe wydawnictwo językowe Macmillan Education.

Laureaci nagród:
- Karolina Dziechciarska - kurs jezyka angielskiego
- Marcin Machałowski - kurs jezyka obcego - wybranego
- Jakub Ogonek - kurs w wersji LIGHT
- Leszek Kolary - karnet miesięcznych zajęć w Eggurolla Dance Studio
- Gabriela Zawiślak - karnet miesięcznych zajęć w Eggurolla Dance Studio
- Mikołaj Duchliński - karnet miesięcznych zajęć w Eggurolla Dance Studio
- Magdalena Gawrońska Dudek - karnet miesięcznych zajęć w Eggurolla Dance Studio
- Piotr Kabaciński - karnet miesięcznych zajęć w Eggurolla Dance Studio

Co znaczy tajemnicze B2+? Mieszkaniec Piaseczna umie poprowadzić dłuższą konwersację w języku angielskim na tematy ogólne i zagadnienia związane z własną specjalnością zawodową. Mieszkańcy Piaseczna posługując się językiem na tym poziomie rozumie znaczenie głównych wątków przekazu zawartego w złożonych tekstach na tematy konkretne i abstrakcyjne. Potrafimy porozumiewać się na tyle płynnie i spontanicznie, by prowadzić normalną rozmowę z rodzimym użytkownikiem języka. Potrafimy w szerokim zakresie tematów – formułować przejrzyste i szczegółowe wypowiedzi ustne lub pisemne, a także wyjaśniać swoje stanowisko w sprawach będących przedmiotem dyskusji, rozważając wady i zalety różnych rozwiązań J LINGA NOVA szkoła języków obcych dla dorosłych i MA£A LINGUA szkoła języków obcych dla dzieci gratuluje Mieszkańcom Piaseczna! Tegoroczny test pokazał, że Polacy znają angielski na poziomie B2.
autor/źródło: ANITA KOZ£OWSKA - MA£A LINGUA & LINGUA TEENS SPACE szkoła języków obcych dla dzieci i młodzieży LINGUA NOVA szkoła języków obcych dla dorosłych

Napisz komentarz

Informacje29 czerwca 2013, 00:00,

Rob Flaming, Stowarzyszenie Gama, Piast Grapa Family wystąpią w ramach Rynek godz. 15.00


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza 30 czerwca 2013 roku na imprezę plenerową AKCJA RYNEK. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 15.00. Na scenie na rynku miejskim odbędzie się spotkanie z Iluzją – Rob Flaming, koncert w wykonaniu uczniów warsztatów muzycznych Stowarzyszenia GAMA pn. Co nam w duszy gra oraz koncert chóru gospel Piast and Grapa Family. Serdecznie zapraszamy na Rynek / Plac Piłsudskiego w Piasecznie.

AKCJA RYNEK GODZINA 15.00 PIASECZNO

Akcja RYNEK GODZINA 15.00 w Piasecznie:
- Spotkanie z Iluzją - ROB FLAMING
- Stowarzyszenie GAMA - koncert pt. Co nam w duszy gra
- PIAST & GRAPA FAMILY - koncert chóru Gospel

ROB FLAMING

ROB FLAMING to kanadyjski magik, długoletni członek Międzynarodowego Braterstwa Magików, występuje dla publiczności w różnym wieku już od ponad dwudziestu lat. Przedstawienie Magika Roba wypełnione jest zabawą, śmiechem, uciechą i oczywiście magią. Przedstawienie jest bardzo różnorodne: oprócz sztuczek magicznych, wprawiających w prawdziwe zdumienie, jest w nim także żonglerka oraz bardzo lubiane przez dzieci zwierzątka z balonów. Strona internetowa www.robthemagician.pl

Stowarzyszenie GAMA

Stowarzyszenie GAMA stowarzyszenie zawiązało się w lipcu 2007 roku. Są mieszkańcami Piaseczna i okolic, większość z nich stanowią rodzice dzieci uczęszczających na Warsztaty Muzyczne przy Parafii św. Anny w Piasecznie. Ta piękna inicjatywa, w Piasecznie już znana, powstała z inspiracji księdza proboszcza Tadeusza Sowy w marcu 2002 roku. Uczniowie prezentują swoje umiejętności szerszemu gronu słuchaczy, występując na koncertach odbywających w kościele i auli domu parafialnego. Uczestniczą też w życiu duszpasterskim, nie tylko poprzez spotkania w grupach i wspólnotach parafialnych, do których należą, ale też poprzez animowanie i uświetnianie uroczystości kościelnych. www.gamapiaseczno.pl

PIAST GRAPA FAMILY

PIAST & GRAPA FAMILY to chór mieszany; powstał w listopadzie 2005 r. z inicjatywy wokalistki i dyrygentki, Aleksandry Puacz-Markowskiej w Konstancinie. Od października 2007 r. zespół działa również przy Centrum Kultury w Piasecznie. Zespół ma bardzo zróżnicowany repertuar: od tradycyjnych kolęd i pastorałek polskich oraz kolęd obcych (m.in. XIV i XV wiecznych kolęd łacińskich i staroangielskich) po znane amerykańskie standardy okołoświąteczne, pieśni pasyjne i wielkopostne. Od początku chór specjalizuje się w stylowym wykonawstwie muzyki gospel i negro spiritual.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie