Informacje29 czerwca 2013, 00:00,

Rob Flaming, Stowarzyszenie Gama, Piast Grapa Family wystąpią w ramach Rynek godz. 15.00


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza 30 czerwca 2013 roku na imprezę plenerową AKCJA RYNEK. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 15.00. Na scenie na rynku miejskim odbędzie się spotkanie z Iluzją – Rob Flaming, koncert w wykonaniu uczniów warsztatów muzycznych Stowarzyszenia GAMA pn. Co nam w duszy gra oraz koncert chóru gospel Piast and Grapa Family. Serdecznie zapraszamy na Rynek / Plac Piłsudskiego w Piasecznie.

AKCJA RYNEK GODZINA 15.00 PIASECZNO

Akcja RYNEK GODZINA 15.00 w Piasecznie:
- Spotkanie z Iluzją - ROB FLAMING
- Stowarzyszenie GAMA - koncert pt. Co nam w duszy gra
- PIAST & GRAPA FAMILY - koncert chóru Gospel

ROB FLAMING

ROB FLAMING to kanadyjski magik, długoletni członek Międzynarodowego Braterstwa Magików, występuje dla publiczności w różnym wieku już od ponad dwudziestu lat. Przedstawienie Magika Roba wypełnione jest zabawą, śmiechem, uciechą i oczywiście magią. Przedstawienie jest bardzo różnorodne: oprócz sztuczek magicznych, wprawiających w prawdziwe zdumienie, jest w nim także żonglerka oraz bardzo lubiane przez dzieci zwierzątka z balonów. Strona internetowa www.robthemagician.pl

Stowarzyszenie GAMA

Stowarzyszenie GAMA stowarzyszenie zawiązało się w lipcu 2007 roku. Są mieszkańcami Piaseczna i okolic, większość z nich stanowią rodzice dzieci uczęszczających na Warsztaty Muzyczne przy Parafii św. Anny w Piasecznie. Ta piękna inicjatywa, w Piasecznie już znana, powstała z inspiracji księdza proboszcza Tadeusza Sowy w marcu 2002 roku. Uczniowie prezentują swoje umiejętności szerszemu gronu słuchaczy, występując na koncertach odbywających w kościele i auli domu parafialnego. Uczestniczą też w życiu duszpasterskim, nie tylko poprzez spotkania w grupach i wspólnotach parafialnych, do których należą, ale też poprzez animowanie i uświetnianie uroczystości kościelnych. www.gamapiaseczno.pl

PIAST GRAPA FAMILY

PIAST & GRAPA FAMILY to chór mieszany; powstał w listopadzie 2005 r. z inicjatywy wokalistki i dyrygentki, Aleksandry Puacz-Markowskiej w Konstancinie. Od października 2007 r. zespół działa również przy Centrum Kultury w Piasecznie. Zespół ma bardzo zróżnicowany repertuar: od tradycyjnych kolęd i pastorałek polskich oraz kolęd obcych (m.in. XIV i XV wiecznych kolęd łacińskich i staroangielskich) po znane amerykańskie standardy okołoświąteczne, pieśni pasyjne i wielkopostne. Od początku chór specjalizuje się w stylowym wykonawstwie muzyki gospel i negro spiritual.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje29 czerwca 2013, 00:00,

Jedyne Takie Kino - konkurs architektoniczny


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii ogłasza konkurs pn.: JEDYNE TAKIE KINO, na projekt architektoniczny modernizacji KINA Uciecha w Górze Kalwarii. W zaniedbanym zabytkowym budynku w centrum Góry Kalwarii od połowy lat 60 – tych mieściło się Kino Uciecha. Kino w obecnej sytuacji rynkowej - brak projektorów cyfrowych i nowoczesnego wyposażenia odpowiadającego współczesnym normom, traci widzów, ale walczymy o to, żeby kino uratować i reaktywować.

JEDYNE TAKIE KINO W GÓRZE KALWARII KONKURS ARCHITEKTONICZNY

Dlaczego? Po pierwsze dlatego, że o kino wiąże się z historią tego miasta i wielu mieszkańców ma do niego sentyment. Po drugie – bo kino oferuje stały dostęp do kultury. Po trzecie – bo w ankietach skierowanych do mieszkańców ponad 90 % zapytanych odpowiedziało, że kina chce i że mimo bliskości do Warszawy – (35 km) uważa, że kino w Górze Kalwarii powinno być, ale jako miejsce spotkań i integracji lokalnej z ofertą dla każdej grupy wiekowej, z repertuarem nie tylko komercyjnym, ale z przeglądami, festiwalami i pokazami. W ankietach ludzie też przekazali informacje, że chcą kina nowoczesnego, atrakcyjnego, ale zachowującego atmosferę „:starego kina”, nawiązującego do klimatu miasta. W kinie powinna mieć miejsce i młodzież – może z multimedialną videoteką?

W tym roku nastąpił przełom w dziejach kultury w Górze Kalwarii. Gmina pozyskała środki unijne na wyremontowanie innego zabytkowego budynku na siedzibę główną Ośrodka Kultury, a dawną siedzibę Kina "Uciecha" zdecydowała się przekazać na kino. I etapem cyfryzacji modernizacji jest wyłonienie autora projektu architektonicznego „nowego” kina. Czego oczekujemy?
1/ poprawy wizerunku kultury w mieście
2/ aktywizacji mieszkańców wokół konkursu na projekt kina, wzbudzenie poczucia odpowiedzialności za "nasze miejsce"
3/ zapewnienie mieszkańcom stałej i systematycznej oferty kulturalnej
4/ "odzyskanie" tej części młodzieży, która atrakcyjne spędzanie wolnego czasu kojarzy tylko z Warszawą
5/ stworzenie warunków dla satysfakcjonującej pracy animatorów skupionych wokół Ośrodka Kultury praca w nowych warunkach to ogromny potencjał do zrealizowania: festiwale filmowe, pokazy, spotkania z twórcami, konkursy filmowe dla amatorów, warsztaty etc

JEDYNE TAKIE KINO W GÓRZE KALWARII KONKURS ARCHITEKTONICZNY

Nie mamy wątpliwości, że modernizacja kina w Górze Kalwarii, mimo tylko 35 km odległości od Warszawy, ma sens. Na seansach filmowych w Górze Kalwarii w roku 2012 było ponad 1000 osób, co daje średnią 33 osoby na seansie w warunkach, kiedy gramy tylko weekendowo i nie mamy możliwości pokazywania premier. Do tego dochodzi założony w sierpniu 2012 DKF, do tego od września ubiegłego roku Poranki Rodzinne dla dzieci z opiekunami, kiedy wyświetlamy polskie kreskówki, a po seansach organizujemy warsztaty plastyczne. Nasze Poranki Rodzinne dostały nominację do nagrody Słoneczniki 2012 w konkursie na najciekawsze inicjatywy dla dzieci organizowanym przez portal czasdzieci.pl. W tym roku we wrześniu zorganizowaliśmy też, jako partner Fundacji Helsińskiej, pofestiwalowy pokaz festiwalu Watch Docs Prawa Człowieka w filmie i już planujemy kontynuację.

Wszystkie te działania mają za zadanie, oprócz edukacji kulturalnej, związanie mieszkańców z kinem w Górze Kalwarii i spowodowania przekształcenia kina w miejsce tętniące kulturalnym życiem. Chcemy, żeby projekt nowego kina był rezultatem partycypacji społecznej i uwzględniał założenia designu społecznie użytecznego. Wzorujemy się na Stowarzyszeniu Inspiro i na Projekcie 'Podziel kwadrat". Jest to dla nas budujący przykład dobrego rezultatu współpracy projektantów z przyszłymi użytkownikami naszego obiektu.

Nasze oczekiwania:
1/ wykonanie elewacji na froncie wejścia do kina (wymagana zgoda Konserwatora na projekt), wymyślenie atrakcyjnego sposobu eksponowania afiszy kinowych, promocji repertuaru, samego kina i jego nazwy „Uciecha” ewentualnie – ale nie jest to konieczne - neonu, chociaż neon kinowy kiedyś był; jest możliwość odróżnienia koloru elewacji tej części budynku od reszty budynku, postawienia tablic wolnostojących przed budynkiem, muralu etc; wszystko można konsultować z Konserwatorem drogą mailową.
2/ wnętrze nie jest duże – chcemy mieć kawiarenkę, videotekę, miejsce na okolicznościowe wystawy, poczekalnię, kasę i pomieszczenie/a dla pracowników (dwa stanowiska oprócz kasy lub wymiennie); na zmiany wnętrza nie jest wymagana zgoda Konserwatora o ile nie wpływa to na zmianę elewacji; pozwolenie na budowę wymagane tylko w przypadku zmian konstrukcyjnych (zmiana ścian nośnych . Jeżeli wizja architekta wymaga zmian konstrukcyjnych – dopuszczamy taką możliwość, ale ze względu na stan budynku i procedury wolimy koncepcje bez zmian konstrukcyjnych.
3/ w związku z planowaną cyfryzacją kabina kinooperatora musi być dostosowana do norm cyfryzacyjnych (po konsultacji z wyspecjalizowanymi firmami), to samo dotyczy sali kinowej i ekranu (odległość projektorów od ekranu etc).

JEDYNE TAKIE KINO W GÓRZE KALWARII KONKURS ARCHITEKTONICZNY

Informacje dla architektów:
1/ Kino jest częścią całości – wynajmujemy naszą część od ochotniczej Straży Pożarnej. Dlatego nie ingerujemy w dach budynku i te części, które nie są przedmiotem najmu. Front budynku zajęty jest przez garaże na wozy strażackie – nie zapowiada się tu zmiana, dlatego należy skupić się tylko na „naszej części” jednocześnie pamiętając, że całość (elewacja) jest pod opieką Konserwatora.
2/ Wnętrze można zmienić bez konsultacji z konserwatorem, ale chcemy zachować jego najważniejsze elementy – balustradę przy schodach.
3/ Kino posiada „rozdzielnię” – trzeba to zmienić jako system mało funkcjonalny.
4/ W sali kinowej są stare piece (bez funkcji) – ludzie pozytywnie na nie reagują, ale nie upieramy się, żeby je zachować – jednak pomysł na wykorzystanie mile widziany
5/ Toalety – powinny zostać tak, jak są – były remontowane trzy lata temu
6/ Elektryczność – wszystko do zmiany pod względem funkcjonalności, brak klimatyzacji
7/ Okna – zostają, drzwi wejściowe - do wymiany
8/ Scena – można ograniczyć wielkość do podestu dla gości (uczetnicy festiwali, konkursów) i wysokość
9/ Ilość krzesełek na widowni nie może się zmniejszyć.
10/ Przed kinem jest niewielki placyk – można go włączyć w projekt
11/ Wejście do kina jest codziennie mijane przez młodzież, bo obok jest gimnazjum i liceum – warto ten target odbiorców uwzględnić w projekcie. Blisko jest też przedszkole…
12/ Ulica przy której stoi kino jest dosyć „klimatyczna”, jak z obrazów Marca Chagalla

DOKUMENTY DO POBRANIA:
REGULAMIN KONKURSU
FORMULARZ I ETAPU KONKURSU
KARTA ZG£OSZENIOWA III ETAPU KONKURSU
PLANY KINA (.rar)
autor/źródło: Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie