Informacje25 maja 2019, 08:30,

PIASECZNO OPEN ‘2019


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


25 maja 2019 roku od godz. 10.30 odbędzie się coroczny ogólnopolski turniej Kickboxingu „PIASECZNO OPEN ‘2019”. To kolejne święto sportów walki w Piasecznie, nad którym patronat obejmie Burmistrz Miasta i Gminy - Daniel Putkiewicz. Na zawodach tych będzie można obejrzeć najlepszych zawodników w Polsce w najmłodszej grupie wiekowej rywalizującej w Kickboxingu (dzieci 7-9 lat, kadeci 10-13 lat). Będą oni rywalizować w dwóch formułach planszowych : Pointfighting i Light contact. Obie formuły premiują szybkość i technikę zawodników przy jednoczesnym kontrolowaniu siły uderzeń i kopnięć co powoduje, że walki są interesujące a przy tym bezpieczne. Na turnieju zobaczymy również najmłodszych uczestników w wieku od 5-7 lat, którzy uczestniczyć będą w zabawie na pałki piankowe w formie rywalizacji (soft contact). Wstęp wolny.  Miejce: sala GOSiR, ul. Sierakowskiego 20 w Piasecznie. Serdecznie zapraszamy.

PIASECZNO OPEN ‘2019

Ramowy program wydarzenia:
- 10.30 -turniej najmłodszych w formule soft contact
- 13.00 -uroczyste otwarcie zawodów
- 13.30 -turniej kadetów w formule Pointfighting
- 16.00 -turniej kadetów w formule Light contact.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Anonimowy, 16 lipca 2019
Byliśmy na turnieniu i nasze zdanie jest jednoznaczne_sędziowie do bani. Dzieci punktowane nie sprawiedliwie. Punkty przyznawane miejscowym.
Informacje25 maja 2019, 17:00,

Festiwal im. Witolda Maliszewskiego w Józefosławiu


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

25 maja 2019 roku o godz. 19.00 odbędzie się FESTIWAL IM. WITOLDA MALISZEWSKIEGO. W programie: Kwartety smyczkowe “Mistrz i Uczeń”. Witold Maliszewski i Witold Lutosławski. Wykonawcy : Kwartet CAMERATA w składzie Włodzimierz Promiński – I skrzypce, Andrzej Kordykiewicz – II skrzypce, Piotr Reichert – altówka, Roman Hoffmann – wiolonczela. Prowadzenie koncertu – Malina Sarnowska. Miejsce: Józefosław, Kościół pw. Św. Józefa Opiekuna Pracy, ul. Ogrodowa 3. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy. 

Festiwal im. Witolda Maliszewskiego w Józefosławiu

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Festiwal im. Witolda Maliszewskiego to cykl koncertów muzyki klasycznej dedykowanych piaseczyńskiemu kompozytorowi z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Organizatorzy: Centrum Kultury w Piasecznie, Stowarzyszenie Sztuka i Pasja. Miejsce: Kościoły dekanatu piaseczyńskiego.

Witold Maliszewski – polski kompozytor, dyrygent i pedagog. Urodził się 20 sierpnia 1873 roku w Mohylowie na Podolu. Był założycielem i dyrektorem (1913–1921) Konserwatorium w Odessie, które wykształciło wielu muzyków światowej sławy. Terror bolszewicki zmusił kompozytora do opuszczenia Odessy w 1921 roku i przyjazdu do Warszawy. W Warszawie Maliszewski był dyrektorem Państwowego Konserwatorium Muzycznego, przemianowanego na Wyższą Szkołę Muzyczną im. Fryderyka Chopina (1922–1927) oraz prezesem Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego (1925–1928) . W roku 1927 pełnił funkcję przewodniczącego jury I Konkursu Chopinowskiego. 10 listopada 1933roku „za zasługi na polu twórczości i pedagogiki muzycznej” został odznaczony przez Prezydenta RP Ignacego Mościckiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Najsłynniejszym uczniem W. Maliszewskiego był Witold Lutosławski. Witold Maliszewski zmarł 18 lipca 1939 w Zalesiu Dolnym. Jego grób znajduje się na piaseczyńskim cmentarzu parafialnym przy ul. Kościuszki. Był kompozytorem konserwatywnym, pozostającym pod wpływem neoromantyków rosyjskich, zwłaszcza swego nauczyciela, Rimskiego-Korsakowa oraz Głazunowa. Do najważniejszych dzieł Maliszewskiego należy: 5 symfonii, 3 kwartety smyczkowe, balety Boruta i Syrena, Requiem (1930), Missa Pontificalis (1930), Koncert b-moll na fortepian i orkiestrę (1938), Kwintet smyczkowy d-moll oraz Wielka kantata biblijna.

MALINA SARNOWSKA – skrzypaczka, animatorka kultury, pedagog Ukończyła z wyróżnieniem warszawską Akademię Muzyczną w klasie skrzypiec prof. Julii Jakowicz oraz podyplomowe studia pedagogiki muzyki i tańca „Orff Schulwerk” w Instytucie Orffa w Salzburgu. Pracą pedagogiczną zajmuje się od lat. Była zaangażowana w koncerty edukacyjne (jako prowadząca i wykonawczyni) Filharmonii Narodowej. Współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi, prowadzi zajęcia umuzykalniające z dziećmi, a także szkolenia dla nauczycieli w Polsce i za granicą. Jest wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Carla Orffa. Współautorka cykli edukacyjnych dla WSiP.

KWARTET CAMERATA – jeden z najwybitniejszych polskich zespołów kameralnych, który w czasie swojej wieloletniej działalności, od chwili powstania w kwietniu 1984 roku, zdobył uznanie międzynarodowej publiczności i krytyków. Występował w renomowanych salach koncertowych Europy, Ameryki i Azji. Jest laureatem kilku międzynarodowych konkursów muzycznych. Skład zespołu: Włodzimierz Promiński – I skrzypce, Andrzej Kordykiewicz – II skrzypce, Piotr Reichert – altówka, Rafał Kwiatkowski – wiolonczela.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie