Informacje18 sierpnia 2016, 08:00,

PIASECZNO MIASTO WĄSKOTOROWE


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Gmina Piaseczno przystąpiła do aktualizacji programu rewitalizacji. Na ten cel pozyskane zostały środki z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna.

PIASECZNO MIASTO WĄSKOTOROWE

Celem rewitalizacji centrum Piaseczna jest ożywienie gospodarcze i społeczne miasta oraz zwiększenie jego potencjału turystycznego i kulturalnego. Obserwowany w ostatnich latach dynamiczny rozwój gminy i niektórych jej obszarów wyraźnie kontrastuje z problemami z jakim boryka się ścisłe centrum miasta, gdzie wciąż występują zaniedbane budynki mieszkalne oraz zdegradowana przestrzeń publiczna. - Aby utrzymać usługi, które coraz częściej wyprowadzają się na obrzeża gminy oraz zachęcić lokalnych przedsiębiorców do większej aktywności, chcemy zaproponować szereg działań angażujących mieszkańców, wspólnoty oraz inwestorów, właścicieli nieruchomości i przedstawicieli różnych instytucji – mówi wiceburmistrz Daniel Putkiewicz, Pełnomocnik ds. Rewitalizacji. - We wszystkich działaniach musimy też mieć na względzie zachowanie tożsamości miasta poprzez pielęgnowanie jego elementów historycznych – dodaje.

Wspólne działanie, którego koordynatorem jest gmina realizowane będzie poprzez odnowę zdegradowanych obszarów, uzupełnianie infrastruktury, bazy lokalowej wsparcie inicjatyw oddolnych, zachęcanie lokalnej społeczności do rozwijania nowych form aktywności gospodarczej. Aby przeprowadzić rzetelną analizę oraz zaproponować konkretne rozwiązania w urzędzie miasta powołany został specjalny Zespół Zadaniowy złożony z pracowników różnych wydziałów merytorycznych urzędu. - Z uwagi na fakt, że większość niezbędnych danych do aktualizacji programu znajduje się w urzędzie, aktualizację przeprowadzą sami pracownicy, wcześniej przeszkoleni przez ekspertów z zewnątrz, eksperci zaopiniują również przygotowany dokument – mówi kierownik projektu Honorata Kalicińska. – Wcześniej przeprowadzimy ankiety „rewitalizacyjne”, będziemy rozpowszechniać informacje nt. rewitalizacji za pomocą środków masowego przekazu, stworzymy grupy doradcze złożone z mieszkańców, liderów społeczności lokalnych, zwieńczeniem dyskusji będzie zaś konferencja podsumowująca cały projekt – wyjaśnia Kalicińska

Referat ds. Pozyskiwania Środków Zewnętrznych przygotował wniosek do konkursu organizowanego przez Województwo Mazowieckie oraz Ministerstwo Rozwoju, na podstawie którego projekt pod nazwą „Piaseczno – Miasto Wąskotorowe” otrzymał 49 600 zł dofinansowania ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna.

Projekt zakończy się na koniec października 2016 roku, a zaktualizowany dokument będzie podstawą do ubiegania się o środki zewnętrzne na realizację konkretnych programów rewitalizacyjnych w naszym mieście.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje14 sierpnia 2016, 16:00,

Koncert piosenki włoskiej i neapolitańskiej w Konstancinie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

14 sierpnia 2016 roku o godz. 16.00 odbędzie się koncert piosenki włoskiej i neapolitańskiej w Konstancinie. Wstęp wolny. Miejsce: Amfiteatr Park Zdrojowy, Konstancin-Jeziorna. Koncert składa się z pieśni i piosenek włoskich oraz neapolitańskich. Usłyszymy utwory, które wszyscy znamy, lubimy i czasem nucimy. W programie między innymi: O sole Mio, Santa Lucia, Torna a Surriento, Granada, Funiculi funicula i wiele innych.

KONCERT PIOSENKI WŁOSKIEJ I NEAPOLITAŃSKIEJ W KONSTANCINIE

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

Wystąpią: Soliści: Piotr Rafałko, Dorota Szczepańska; akordeon akustyczny - Dariusz Świnoga; saksofon sopranowy, tenorowy - Stefan Janowski; prowadzenie - Katarzyna Soja.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie