Informacje1 kwietnia 2009, 00:00,

PIASECZNO MA BYć XIX DZIELNIC¡ WARSZAWY

Redaktorzy iTV Piaseczno poinformowali, że od 1 stycznia 2010 roku - Piaseczno zostaje XIX dzielnicą Warszawy... Zachęcamy wszystkich mieszkańców gminy Piaseczno, do zapoznania się z reportażem przygotowanym przez ekipę iTV Piaseczno! Zobaczcie i posłuchajcie: co na ten temat mówią włodarze, samorządowcy oraz mieszkańcy Piaseczna? Co Wy o tym myślicie? Czy według Was to dobra decyzja? Reportaż na ten temat, znajdziecie w nowościach na stronie iTV Piaseczno: www.tvpiaseczno.pl Czekamy na Wasze opinie na ten temat na forum w wątku: nowości na antenie iTV Piaseczno.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje1 kwietnia 2009, 00:00,

Piaseczno w czwartą rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II

Dla upamiętnienia czwartej rocznicy śmierci papieża Jana Pawła II przygotowane zostały uroczyste obchody, których kulminacja odbędzie się przy Krzyżu Papieskim w Piasecznie. 2 kwietnia 2009 roku zapraszamy mieszkańców do wspólnej modlitwy w intencji beatyfikacji papieża Polaka. Uroczystości rozpoczną się mszą świętą w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej, następnie przeniosą się do kościoła pw. Św. Anny, gdzie mszę św. uświetnią występy solistów Teatru Wielkiego w Warszawie. Organizatorzy: Starosta Piaseczyński, Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno, Parafie Dekanatu Piaseczyńskiego, Towarzystwo Przyjaciół Piaseczna. Zapraszamy na rocznicę śmierci Jana Pawła II.

Rocznica śmierci Papieża Jana Pawła II

Msze święte w intencji rychłej beatyfikacji Papieża Jana Pawła II:
18:00 Kościół pw. Matki Bożej Różańcowej przy Słowiczej w Piasecznie
20:00 Kościół pw. Św. Anny w Piasecznie (mszę świętą uświetnią artyści Teatru Wielkiego: M.Chabros (sopran), Cz.Gałka (bas-baryton), akompaniament M.Polaczek-Przestrzelska
21:10 Uroczystości przy Krzyżu Papieskim (skrzyżowanie Jana Pawła II i Puławskiej)
21:20 Być człowiekiem pośród ludzie - program artystyczny w wykonaniu młodzieży z Gimnazjum Nr 2 im. Jana Pawła II w Piasecznie
21:37 Utwór Cisza – Piaseczyńska Orkiestra Dęta
21:40 Składanie wiązanek
21:50 Wspólna modlitwa w intencji beatyfikacji Papieża Jana Pawła II
21:55 Zakończenie uroczystości i błogosławieństwo księża Dekanatu Piaseczyńskiego
22:00 Barka - wspólne wykonanie pieśni.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno