Informacje23 lutego 2014, 00:00,

Pan Tom Buduje Dom - Teatralna Niedziela

Ośrodek Kultury Góra Kalwaria zaprasza na przedstawienie Pan Tom Buduje Dom, w wykonaniu Teatru Per Se. Najbliższe przedstawienie w ramach Teatralnej Niedzieli odbędzie się 23 lutego 2014 roku o godz. 15.00, w nowej siedzibie Ośrodka Kultury przy ul. por.J.Białka 9 w Górze Kalwarii. Wstęp kosztuje 10 zł, dzieci poniżej 3 lat oraz dzieci posiadające kartę dużej rodziny - wstęp wolny. Teatralna Niedziela jest cyklem przedstawień teatralnych realizowanych z myślą o najmłodszych. Spektakle odbywają się w naszej nowej siedzibie - raz w miesiącu począwszy od stycznia 2014 roku. Zapraszamy na teatralną niedzielę.

Pan Tom Buduje Dom - Teatralna Niedziela

Pan Tom buduje dom to spektakl Teatru Per Se z Płocka to zabawna historia dla całej rodziny oparta na książce Franciszki i Stefana Themersonów. To bajka o wynalazkach i poszukiwaniu szczęścia. To bajka dla chłopców i domek dla dziewczynek. To dwie drabiny, skrzynka, deska, stołek i wiaderko oraz znaczenia, które rodzą się w głowie za sprawą naszej wyobraźni. Pan Tom Buduje Dom to podróż w świat wyobraźni i teatru lalek cieniowych.

autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Informacje23 lutego 2014, 00:00,

Zofia Marzenna Sajkowska w Klubie Klasy Kobiet

Klub Klasy Kobiet w Piasecznie zaprasza na kolejne spotkanie Klubu Klasy Kobiet KKK, które odbędzie się 25 lutego 2014 roku o godz. 18:00 w Przystanku Kultura, przy pl. Piłsudskiego 9 w Piasecznie. Podczas najbliższego spotkania, odbędzie się spotkanie z Zofią Marzenną Sajkowską. Wstęp wolny. Zapraszamy na spotkanie Klubu Klasy Kobiet w Piasecznie.

Klub Klasy Kobiet

Pani Zofia Marzenna Sajkowska o sobie: "Nazywam się Zofia Marzenna Sajkowska. Za 3 miesiące skończę 59 lat, a 3 miesiące później będę z mężem świętowała 35. rocznicę naszego ślubu. Jestem matką czwórki dorosłych dzieci, teściową dla synowej i zięcia, a także babcią 4-letniego Franusia i 2-letniej Joasi. Życie rodzinne staram się łączyć harmonijnie z życiem zawodowym, które jest związane z muzyką. Od ćwierć wieku pracuję w Filharmonii Narodowej. Nie jestem artystką, a jedynie zapowiadam występy artystów. Zajmuję się organizowaniem i prowadzeniem koncertów. Opatrując je własnym komentarzem pragnę przybliżyć muzykę, najlepiej jak potrafię, innym słuchaczom. Spośród wielu koncertów, w których wzięłam udział, szczególnie miło wspominam te, które odbyły się w ramach Piaseczyńskiej Wiosny Muzycznej. Muzykę kocham od zawsze, dlatego chętnie dzielę się swoimi muzycznymi fascynacjami i wspomnieniami wielkich wydarzeń artystycznych. Jestem także historykiem sztuki, z czego robię użytek głównie podczas moich turystycznych wycieczek. Lubię odpoczywać na działce, wśród zieleni, a jeszcze bardziej lubię długie, piesze wędrówki z plecakiem i kijkami po Drogach św. Jakuba".
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno