Informacje15 lipca 2010, 00:00,

Orkiestra Dęta OSP Gozdowo - Kapeliada Piaseczno 2010

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Piasecznie, oraz Agencja Koncertowa Alex Concert serdecznie zapraszają mieszkańców na koncert orkiestr dętych: PIASECZYńSKA LETNIA KAPELIADA PIASECZNO 2010. W najbliższą niedzielę 18 lipca 2010 roku o godzinie 12:15, odbędzie się koncert, podczas którego wystąpi: M£ODZIEżOWA ORKIESTRA DęTA OSP GOZDOWO. Koncert poprowadzi Małgorzata Chmielewska. Koncert odbędzie się Placu Kisiela vis a vis Urzędu Gminy Piaseczno.

PIASECZYńSKA LETNIA KAPELIADA

Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP GOZDOWO powstała w 1992 r. z inicjatywy Teodora Wiśniewskiego, pierwszym kapelmistrzem orkiestry był Sławomir żurawski. Od 2000 r. kiedy funkcję kapelmistrza objął Edward Wielgócki, zwiększyła się liczebność orkiestry, rozpoczęło kształcenie dzieci i młodzieży, powstała grupa taneczna pod kierunkiem Agnieszki Olszewskiej, dzięki czemu wzrósł znacząco także poziom artystyczny orkiestry. Do najważniejszych osiągnięć zespołu należy zdobycie:

M£ODZIEżOWA ORKIESTRA DęTA OSP GOZDOWO

I miejsca na Przeglądzie orkiestr OSP w Płocku w 2004 r.; - I miejsca na Przeglądzie Wojewódzkim Orkiestr OSP w Radomiu w 2004 r.; - II miejsca na Przeglądzie Regionalnym Orkiestr Dętych w Polanicy Zdroju w 2004. W 2005 r. orkiestra wzięła udział w V Ogólnopolskiej Pielgrzymce Strażaków na Jasnej Górze oraz w koncercie W Hołdzie Papieżowi Janowi Pawłowi II w Wadowicach 18 maja 2005 r. W 2006 r. koncertowała w Warszawie w ramach festiwalu Letnia Serenada. Repertuar orkiestry obejmuje bogaty wybór utworów religijnych i patriotycznych, marszowych, standardów muzyki filmowej rozrywkowej i klasycznej. Posłuchaj Orkiestry Dętej OSP GOZDOWO.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje15 lipca 2010, 00:00,

Opieka wakacyjna dla dzieci w sierpniu w KOALA Piaseczno

Od 1 sierpnia 2010 roku przedszkole KOALA zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym na zajęcia edukacyjno-zabawowe. Młodsze dzieci będą adaptowały się do zabawy i aktywności w grupie pod opieką wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, a starsze spędzą ciekawie, twórczo i wesoło czas na zajęciach plastycznych, umuzykalniających, programie edukacyjnym KLUCZ DO UCZENIA SIę (www.kluczdouczeniasie.pl), wspólnym czytaniu, grach i zabawach zespołowych na placu zabaw KOALI oraz w parku. Więcej informacji na stronie internetowej: www.koala.com.pl lub telefonicznie 22 756 73 68, 605 343 858.
autor/źródło: Ania Malec - Centrum Rozwoju Dziecka KOALA