Informacje18 sierpnia 2017, 08:00,

Opowieści Tarczyńskie - mieszkańcy Tarczyna opowiedzą o Tarczynie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Mieszkańcy Tarczyna tworzą scenariusz międzypokoleniowego przedstawienia oraz filmu o swojej miejscowości. Premiera już 18 sierpnia 2017 roku.

MIESZKAŃCY TARCZYNA OPOWIEDZĄ O TARCZYNIE

Grupa mieszkańców Tarczyna bierze udział w warsztatach wakacyjnych, których celem jest międzypokoleniowa wymiana historii o miejscowości, tych prawdziwych i tych fikcyjnych, które posłużą do stworzenia scenariusza przedstawienia. Autorem projektu „Opowieści Tarczyńskie - Międzypokoleniowe warsztaty wakacyjne” jest Agata Warda ze Stowarzyszenia Kultury Niefizycznej. - Od trzech lat mieszkam pod Tarczynem i moim celem było napisanie projektu z myślą o mieszkańcach tej właśnie miejscowości – mówi Warda.

W ramach projektu chętni mieszkańcy Tarczyna, bez względu na wiek, biorą udział w warsztatach dziennikarsko-literackich podczas których wymieniają się opowieściami o Tarczynie, a także mniej lub bardziej znanych postaciach związanych z miejscowością jak Irena Sendlerowa, czy Mieczysław Fogg. Historie te posłużą do scenariusza międzypokoleniowego przedstawienia, którego premiera odbędzie się 18 sierpnia. Kolejną serią warsztatów są zajęcia filmowo-fotograficzne, scenagroficzno-plastyczne, aktorskie, taneczne oraz muzyczne, podczas których uczestnicy czerpią wiedzę niezbędną do przygotowania wspomnianego przedstawienia. Zajęcia prowadzone są przez artystów współpracujących z teatrami i ośrodkami kultury w całej Polsce.

Opowieści Tarczyńskie - Międzypokoleniowe warsztaty wakacyjne

Projekt składa się z dwóch etapów. Pierwszy, to zbieranie i odszukiwanie historii poprzez rozmowy z mieszkańcami, odwiedzanie popularnych miejsc w dzielnicy, szukanie w literaturze i archiwum. Drugi etap składa się z warsztatów artystycznych, prób i przygotowań do spektaklu, wystawy i performance. - W warsztatach biorą udział osoby, które są już dziadkami, jak również uczniowie szkół podstawowych, mamy ze swoimi synami – opowiada Agata Warda. - Prawdziwa międzypokoleniowa współpraca.

Poza opowieściami mieszkańców o Tarczynie, bazą do stworzenia przedstawienia mają być stare fotografie oraz publikacje o miejscowości. Uczestnicy warsztatów wykonają również krótki film w animacji poklatkowej kroniki filmowej, który będzie wyświetlany przed projekcją filmów w tarczyńskim Kinie za rogiem oraz wystawę.

Projekt finansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Realizowany jest w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Tarczynie, a patronat honorowy objęła Barbara Galicz burmistrz Tarczyna.

Jabłonka
źródło: https://jablonka.info/index.php/wiadomosci/tarczyn/item/4626-opowiedza-o-tarczynie

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje26 sierpnia 2017, 15:00,

321 IMPRO FESTIWAL 2017 KONSTANCIN


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Konstanciński Dom Kultury siódmy raz organizuje 321 Impro Festiwal, który odbędzie się 26 i 27 sierpnia 2017 roku. Jest to jedyny teatralno-kabaretowy festiwal w Polsce, podczas którego publiczność decyduje o przebiegu spektakli, na żywo współtworząc je wraz z aktorami. Ruszyła sprzedaż biletów na 321 Impro Festiwal! 26 i 27 sierpnia zapraszamy do Hugonówki na teatralno-kabaretowy festiwal, podczas którego publiczność decyduje o przebiegu spektakli, na żywo współtworząc je wraz z aktorami. W tym roku nasze zaproszenie przyjęła popularna grupa teatralna Mumio. Wystąpią również Ab Ovo, Poławiacze Pereł, Mia100W oraz duety Dwie Siostry, Dwóch Panów i Nieregularnik na 3 nuty, a także kanadyjska gwiazda - Lee White. Miejsce: KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna.

321 IMPRO FESTIWAL 2017 KONSTANCIN

Zaproszenie przyjęła popularna grupa teatralna Mumio. Zobaczymy ją w kultowym spektaklu „Kabaret Mumio”. Podczas festiwalu odbędzie się również muzyczny, improwizowany spektakl „Impro skrzydła wyobraźni czyli koncert piosenki przedmiotowej” z udziałem artystów Ab Ovo oraz Mumio. Na scenie zabrzmią utwory inspirowane doskonałą poezją śpiewaną od twórczości Agnieszki Osieckiej, przez Wojciecha Młynarskiego po Kabaret Starszych Panów, czy nawet utwory Starego Dobrego Małżeństwa. To jednak nie wszystko. Artyści staną przed trudnym, aktorskim wyzwaniem. Będą musieli bowiem nie tylko zmierzyć się z tekstem poetyckim, lecz także zaśpiewać go z punktu widzenia… przedmiotu codziennego użytku. Oczywiście, o tym w jakie przedmioty wcielą się artyści, na żywo zadecyduje publiczność. To z pewnością będzie niecodzienne przeżycie, gwarantujące świetną zabawę. Na deskach naszej sceny pojawią się zarówno uznane gwiazdy impro, jak i młodzi, zdolni artyści. Festiwal zawsze pokazuje to, co na naszym polskim „impro podwórku” ciekawe. W tym roku zobaczymy grupy: Poławiaczy Pereł z Lublina, Mia100W z Warszawy oraz duety Dwie Siostry, Dwóch Panów i Nieregularnik na 3 nuty.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

321 IMPRO FESTIWAL 2017 KONSTANCIN

Celem Festiwalu jest propagowanie wyjątkowej sztuki impro oraz promocja Konstancina-Jeziorny, jedynego uzdrowiska na Mazowszu. W ciągu kilku lat Festiwal zyskał uznanie publiczności z całej Polski, a nawet może pochwalić się licznym gronem wiernych fanów. Świadczy o tym choćby sukces w konkursie „Perły Mazowsza 2016″. Dzięki głosom mieszkańców regionu, Festiwal zdobył nagrodę w kategorii wydarzenie kulturalne. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła m.in. TVP2.

321 IMPRO FESTIWAL 2017 KONSTANCIN

321 IMPRO FESTIWAL PROGRAM:
Sobota 26 sierpnia
17.00 Otwarcie festiwalu oraz występy grup improwizacji:
Poławiacze Pereł
Mia100W
Lee White
20.00-21.00 przerwa
21.00 spektakl Kabaret MUMIO
Szczegółowy program – sobota

321 IMPRO FESTIWAL 2017 KONSTANCIN

Niedziela 27 sierpnia
17.00 Występy grup improwizacji:
Nieregularnik na 3 nuty
Dwie Siostry
Dwaj Panowie
20.00-21.00 przerwa
21.00 Impro skrzydła wyobraźni – koncert piosenki przedmiotowej z udziałem MUMIO i AB OVO
Bilety www.konstancinskidomkultury.pl/index.php/bilety
spektakle o godz. 17 – 20zł
spektakle o godz. 21 – 50zł
Karnet na 2 dni 120,00 zł
Szczegółowy program – niedziela.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie