Informacje4 września 2010, 00:00,

OKOLICA Gazeta Okolic Piaseczna - 13 numer jest online

Z przyjemnością informuję, że ukazał się 13 numer gazety Okolica! Drukowaną gazetę Okolica, w Piasecznie można znaleźć m.in. w: Urzędzie Gminy i Miasta Piaseczno, w Pizzerii Biesiadowo, w okolicznych sklepach na terenie miasta, w Starostwie Powiatowym, w bankach - z uwagi na niski nakład, niestety nie we wszystkich.

GAZETA OKOLICA

Najnowszy 13 numer Okolicy, otrzymaliśmy od redakcji do udostępnienia mieszkańcom, na łamach serwisu informacyjnego mieszkańców powiatu piaseczyńskiego: 13 numer gazety Okolica (.pdf, rozmiar ~ 1,2 MB). Zachęcam mieszkańców do zapoznania się z najnowszym wydaniem gazety Okolica. Korzystając z okazji, zapraszam do rozmowy na naszym forum mieszkańców: GAZETA OKOLICA.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje2 września 2010, 00:00,

4 września zapraszamy na Pożegnanie Lata w Piasecznie

Przewodnicząca Rady Powiatu Piaseczyńskiego Barbara Rudzińska-Mękal Starosta Piaseczyński Jan Adam Dąbek zapraszają na łamach oficjalnej strony Starostwa Powiatu Piaseczyńskiego, wszystkich mieszkańców na imprezę plenerową POżEGNANIE LATA. Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę 4 września 2010 roku w godzinach od 15.00 do 21.00, na terenie Parku Miejskiego w Piasecznie, ul. Chyliczkowska.

Pożegnanie lata w Piasecznie, a w programie:

Występ formacji tanecznej Klubu Sportowego Grawitacja - tancerze klubu od wielu lat zdobywają miejsca na najwyższym podium w Polsce i na arenie międzynarodowej. To wielokrotni mistrzowie Polski, Świata i Europy. W 2010 roku zdobyli 10 tytułów Mistrzów Świata IFMD w różnych kategoriach wiekowych i stylach tanecznych.
Formacja taneczna Bartek działająca przy Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii. Zespół dziecięco-młodzieżowy mający na swoim koncie liczne krajowe i międzynarodowe nagrody oraz wyróżnienia!
Trenerzy i twórcy KS Grawitacja Urszula Strzeżek i Szymon Kowalewski oraz założycielka, choreograf i trener zespołu tanecznego Bartek Beata Skolimowska-Płaczek są laureatami nagrody Powiatu Piaseczyńskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury 2009 roku.
Zespół Tańca Szansa dziecięco-młodzieżowy, działający przy parafii Św. Anny w Piasecznie. Znany szerokiej publiczności piaseczyńskiej z Festiwalu Wielu Kultur, imprez tanecznych. Zespół działa pod kierunkiem Andrzeja Gołębiewskiego.
Programy estradowe dla dzieci:
- program animacyjny "Kolorowy jest ten Świat" (duet aktorski)
- Myszka Pipi i Kot Rudi w pokazach cyrkowych
- pokaz capoeiry pod kierunkiem Dominiki Rembelskiej (Ośrodek Kultury z Góry Kalwarii)
Gwiazda wieczoru – zespół Sticky Fingers www.stickyfingers.pl

Dodatkowe atrakcje: tor kartingowy, zabawki pneumatyczne; trampolina; zjeżdżalnie; kucyki; malowanie buziek i chusta klanzy, nauka żonglerki, skoki przez linę, robienie kartonowych zbroi i walka rycerzy - Sekcja Wolontariatu Młodzieżowego z Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii pod kierownictwem Michała Bąka. Stoiska: biżuteria, wiklina - Firma Wikland z Chojnowa; kowalstwo artystyczne; artykuły spożywcze, wata cukrowa i in. UWAGA! Podczas pleneru będzie można kupić CEGIE£Kę POMOCY. ZBIERAMY na remont sali treningowej dla zespołu GRAWITACJA.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno