Informacje29 listopada 2014, 10:00,

Ogólnopolski Turniej Maszyn Wiatrowych w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


29 listopada 2014 roku Piaseczno powita zawodników rywalizujących w konstruowaniu turbin wiatrowych. Turniej odbędzie się w Gimnazjum nr 1 w Piasecznie w godz. 10.00 - 15.00. Organizatorem turnieju jest Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna (PFE) z siedzibą przy ulicy Gen. Sikorskiego 20 w Piasecznie. Uczestnicy ze szkół ponadpodstawowych wykonują maszyny zamieniające energię kinetyczną wiatru na energię mechaniczną. Powstające konstrukcje wykonywane są według wymiarów zamieszczonych na rysunku technicznym na stronie internetowej  turnieju: www.turniejmaszyn.pl

III Ogólnopolski Turniej Maszyn Wiatrowych w Piasecznie

Głównym zadaniem jest zaprojektowanie i wykonanie łopatek wiatraka o średnicy do 500 mm. Zawodnik, możliwie starannie dobiera materiały konstrukcyjne, kształt i kąt nachylenia łopat oraz sposób zamocowania na wale turbiny. Podczas turnieju startujące maszyny badane są na profesjonalnym stanowisku pomiarowym i oceniane w trzech kategoriach tj. maksymalnej mocy, prędkości obrotowej przy obciążeniu określonym momentem hamującym, oraz momentu obrotowego przy zatrzymanym wale. Zajęte miejsce w każdej kategorii jest punktowane, a suma uzyskanych punktów w wszystkich kategoriach decyduje o ostatecznie zajętym miejscu. Drużyny startujące mogą być jedno lub dwuosobowe. Nadzór nad prawidłowym przebiegiem turnieju zgodnym z regulaminem turnieju wiatrowego sprawuje komisja sędziowska.

Corocznie patronat nad turniejami obejmuje Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno. Pan Zdzisław Lis zaszczyca turniej swoją obecnością od pierwszej edycji turnieju, rozmawia z zawodnikami, dogłębnie interesując się powstałymi konstrukcjami turbin wiatrowych. Organizatorzy starają się o pozyskanie sponsorów na zakup nagród dla zwycięskich drużyn (tablety, kalkulatory, zestawy narzędziowe, przenośne dyski, wycieczki fakultatywne). PFE zaprasza przedsiębiorstwa chętne do współpracy w zakresie sponsoringu i wsparcia marketingowego turnieju. Każdy zawodnik otrzymuje dyplom uczestnictwa, a w miarę możliwości finansowych PFE, nagrodę rzeczową. Ponadto zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w „IV Ogólnopolskim Turnieju Maszyn Wodnych” zaplanowanym na marzec 2015 roku.

Michał Mierzwa Organizator Turniejów Maszyn Wodnych i Wiatrowych

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek na forum http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=6400
Informacje29 listopada 2014, 12:00,

Bezpłatne pokazowe warsztaty z graffiti 3D w Nowej Iwicznej


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

29 listopada 2014 roku o godz. 12.00 odbędą się bezpłatne pokazowe warsztaty z graffiti 3D, które poprowadzi Rob Roy - autor muralu przy skateparku w Nowej Iwicznej. Młodzież będzie miała okazję stworzyć własne dzieło Street Art, odkryje tajniki tworzenia graffiti na powierzchniach poziomych, poznając najpierw sztukę perspektywy 3D. Zapisy w świetlicy. Miejsce warsztatów: świetlica GOK Lesznowola w Nowej Iwicznej przy ul. Zimowej 25c.

Bezpłatne pokazowe warsztaty z graffiti 3D w Nowej Iwicznej

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek na forum: http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?p=107283#p107283

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie