Informacje4 września 2018, 05:00,

Objazd w związku z zamknięciem skrzyżowania ul. Jana Pawła II i Żytniej w Piasecznie

W związku z planowanym na 4 września 2018 roku zamknięciem skrzyżowania ul. Jana Pawła II i Żytniej związanym z budową ul. Żytniej w Piasecznie, informujemy o czasowej organizacji ruchu.

OBJAZD W ZWIĄZKU Z ZAMKNIĘCIEM SKRZYŻOWANIA UL. JANA PAWŁA II I ŻYTNIEJ W PIASECZNIE

Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Jana Pawła II – Dworcowa – Sienkiewicza – Pomorska – Danuty Siedzikówny “Inki” – Orężna. Planowany czas zamknięcia skrzyżowania – do 3 tygodni.

Na czas robót zostanie utrzymany ruch pieszy umożliwiający poruszanie się wzdłuż Jana Pawła II (w tym dojście do filii szkoły na ul. Orężnej).

UMiG Piaseczno / foto: Katarzyna Wypych

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

UMiG Piaseczno / foto: Katarzyna Wypych

Informacje2 września 2018, 10:00,

Gminne Dożynki w Bielawie 2018

2 września 2018 roku sołectwo Bielawa będzie gospodarzem jubileuszowego święta plonów. Będzie się działo. Występy artystyczne, koncerty zespołów disco polo, wspólne gotowanie na wielkiej patelni, konkursy z nagrodami i turniej "SuperGospodyni" – to tylko niektóre z atrakcji. W tym roku mija 40 lat od pierwszych gminnych dożynek w Bielawie. Z tej okazji gminne święto plonów będzie miało wyjątkową oprawę i niezwykle uroczysty nastrój, o które zadbają organizatorzy - Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna oraz sołectwo Bielawa.

GMINNE DOŻYNKI W BIELAWIE 2018

Starostowie dożynek
Tradycyjnie ważną rolę podczas święta plonów pełnią starostowie dożynek. W tym roku ta zaszczytna funkcja przypadła małżeństwu Bogumile i Mariuszowi Molakom. To oni 2 września przekażą symboliczny bochen chleba na ręce gospodarza gminy – burmistrza Kazimierza Jańczuka. Dożynki o godz. 12.45 tradycyjnie zainauguruje kolorowy korowód i prezentacja wieńców. O godz. 13.00 odbędzie się msza święta polowa, po której rozpoczniemy wspólne biesiadowanie. Na scenie, która stanie na boisku przy ul. Wspólnej zobaczymy lokalne zespoły: Łurzycanki, Jarzębinę Czerwoną z Kawęczynka, Majtki Pana Kapitana i Cantabile. Swoje umiejętności zaprezentują też zawodnicy IPPON Konstancin i tancerze z Egurrola Dance Studio. Wystąpią również Barbara Wiewióra i Powsinianie. Muzycznymi gwiazdami imprezy będą zespoły disco polo: Top Girls i Exelent. Imprezę zakończy dyskoteka pod gwiazdami, którą poprowadzi DJ Piotr.

Stoiska i konkursy
Dużo będzie się działo także poza sceną. Wśród zaplanowanych atrakcji są m.in.: wspólne gotowanie na wielkiej patelni, bezpłatne badania profilaktyczne, warsztaty artystyczne i park zabaw dla dzieci, miasteczko ekologiczne. Nie zabraknie też konkursów z nagrodami. Przedstawicielki poszczególnych sołectw powalczą z kolei o tytuł „SuperGospodyń”. Wręczone zostaną także nagrody dla „Rolników roku” i zwycięzców konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy. Nie zabraknie też stoisk handlowych i specjałów serwowanych na stoiskach gastronomicznych. Serdecznie zapraszamy do Bielawy.

PROGRAM DOŻYNEK W BIELAWIE:
12.45 Korowód dożynkowy i prezentacja wieńców
13.00 Msza św. polowa
14.00 Uroczyste otwarcie dożynek
od 14.50 Występy artystyczne i pokazy: IPPON Konstancin, Egurrola Dance Studio, Łurzycanki, Jarzębina Czerwona z Kawęczynka, Barbara Wiewióra, Powsinianie, Majtki Pana Kapitana, Cantabile oraz wręczenie tytułów Rolnik Roku i ogłoszenie wyników konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy
od 17.00 Koncerty zespołów: • Top Girls • Exelent
20.00 Disco pod gwiazdami z DJ-em Piotrem.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

GMINNE DOŻYNKI W BIELAWIE 2018

Starostowie dożynek

Stoiska i konkursy

PROGRAM DOŻYNEK W BIELAWIE:
12.45 Korowód dożynkowy i prezentacja wieńców
13.00 Msza św. polowa
14.00 Uroczyste otwarcie dożynek
od 17.00 Koncerty zespołów: • Top Girls • Exelent
20.00 Disco pod gwiazdami z DJ-em Piotrem.