Informacje3 października 2018, 08:00,

Obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Lesznowoli

W dnia 3-6 paźdzernika 2018 roku odbędą się czterodniowe obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Lesznowoli. Wydarzenia te objęte zostały Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Zapraszają Wójt i Samorząd Gminy Lesznowola. Miejsce: teren gminy Lesznowola wg planu szeregu wydarzeń.

Obchody 100. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W LESZNOWOLI
W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Samorząd Gminy Lesznowola przygotował szereg ogólnodostępnych wydarzeń patriotycznych, m. in. wystawę "Jak zostałyśmy pełnoprawnymi obywatelkami wolnego państwa naszego", historyczne gry terenowe, turniej wiedzy historycznej, ogniska niepodległościowe, koncert galowy "Dla Niepodległej". Serdecznie zapraszamy.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Obchody 100. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W LESZNOWOLI

Informacje4 października 2018, 17:00,

Jamajka - Andrzej Bojańczyk - Klub Podróżnika w Konstancinie

4 października 2018 roku o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie Klubu Podróżnika w Konstancinie - Jamajka. Gościem klubu będzie Andrzej Bojańczyk - konstancinianin od kilku pokoleń. Od najmłodszych lat interesował się światem, chłonąc wszystkie możliwe do wypożyczenia ze szkolnej biblioteki książki o tematyce podróżniczej i przygodowej. Kiedy w czasach studenckich swoją podróż na Białoruś zakończył w … Mongolii, uznał, że świat stoi przede nim otworem. Starał się poznawać nie tylko miejsca, ale też ich historię, kulturę i przede wszystkim ludzi. Uważa, że najpiękniejsza podróż to ta jeszcze nieodbyta.

JAMAJKA - ANDRZEJ BOJAŃCZYK - KLUB PODRÓŻNIKA W KONSTANCINIE

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Jamajka - „To najpiękniejsza wyspa, jaką dotąd widziało ludzkie oko” – tak o Jamajce mawiał jej odkrywca – Krzysztof Kolumb. Rzeczywiście, co chwila możemy zachwycać się cudownymi krajobrazami i bujną przyrodą. Jednak w tym karaibskim raju spotkamy też przemoc, biedę, a nawet wykluczenie. Zapraszamy na opowieść o różnych obliczach Jamajki: o pięknej przyrodzie i uśmiechniętych ludziach, o krwawej historii, marihuanie i poszukiwaniu prawdziwych rastafarian.
Miejsce: Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15. Wstęp wolny. Zapraszamy.

JAMAJKA - ANDRZEJ BOJAŃCZYK - KLUB PODRÓŻNIKA W KONSTANCINIE

Miejsce: Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15. Wstęp wolny. Zapraszamy.