Informacje2 sierpnia 2007, 00:00,

Nocny Express Piaseczno - nocny bus pozostaje bez zmian

Ponad tydzień temu w Stołecznej Gazecie Wyborczej i portalu gazeta.pl pojawiły się informacje o planach zawieszenia od sierpnia, nocnej linii Express Piaseczno, która jest jedyną możliwością nocnego powrotu z Warszawy do Piaseczna i okolic. Wiadomość ta zaniepokoiła wszystkich mieszkańców korzystających z Nocnego Expressa Piaseczno.

Gmina Piaseczno spotkała się z firmą Mobilis obsługującej linię Express Piaseczno. Na początku pojawiły się informacje, że pozostaną jedynie kursy z piątku na sobotę, oraz z soboty na niedzielę. Jednak ta informacja nie ucieszyła tych, którzy również w ciągu tygodnia korzystają z nocnego połączenia Warszawa - Piaseczno.

Dziś na oficjalnej stronie Gminy Piaseczno www.piaseczno.eu pojawiła się informacja, że prezes firmy Mobilis obsługującej linię Express Piaseczno potwierdził, że nocne busy na trasie Warszawa Centralna - Piaseczno - Borowiec, będą funkcjonowały bez zmian zgodnie z rozkładem jazdy, który dostępny jest na stronie przewoźnika www.expresspiaseczno.pl We wrześniu odbędzie się kolejne spotkanie dyrekcji firmy Mobilis z władzami gminy Piaseczno, podsumowujące roczną działalność nocnej linii do Piaseczna, po którym podjęte zostaną dalsze decyzje dotyczące tego połączenia.

Firma Moblis poprzednie wnioski o małym zapotrzebowaniu na nocne połączenie wyciągnęła na podstawie sprzedanych biletów. Wielu mieszkańców informowało, że zdarzały się sytuacje, kiedy kierowcy mieli problem z wydrukowaniem biletu. To od nas zależy, czy utrzyma się Nocny Express Piaseczno. Dlatego apelujemy do mieszkańców: każdy, kto kupi bilet w autobusie Express Piaseczno powinien kategorycznie go otrzymać i jego zażądać!

Informacja w serwisie powiązana tematycznie: Czy Piaseczno straci nocne autobusy Express Piaseczno?. Zapraszamy również do rozmowy na naszym prywatnym forum mieszkańców powiatu piaseczyńskiego: opinia o Express Piaseczno.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje3 sierpnia 2007, 00:00,

Plan Rozwoju Lokalnego Powiatu Piaseczyńskiego

Powiat Piaseczyński przystąpił do prac nad aktualizacją uchwalonego w marcu 2005 roku Planu Rozwoju Lokalnego. Potrzeba aktualizacji dokumentu strategiczno - planistycznego jakim jest PRL, wynika z otwarcia nowych możliwości finansowania inwestycji w ramach funduszy strukturalnych 2007-2013, a także konieczności weryfikacji zadań zgłoszonych do PRL: wykreślenia inwestycji już zrealizowanych i uzupełnienie dokumentu o nowe zadania.

Podejmowanie ważnych decyzji dla rozwoju powiatu nie może odbywać się z pominięciem jego mieszkańców, dlatego prosimy Państwa o zgłaszanie inwestycji - z zakresu zadań powiatu (m.inn drogi powiatowe, szkoły ponadgimnazjalne, domy pomocy społecznej) - które uważają Państwo za istotne.

Na oficjalnej stronie Powiatu Piaseczyńskiego www.piaseczno.pl pojawiła się prośba o wypełnienie wniosku inwestycyjnego i przesłanie go lub dostarczenie na adres: Starostwo Powiatowe w Piasecznie, ul. Chyliczkowska 14, 05-500 Piaseczno - do dnia 31 sierpnia 2007 roku (włącznie). Wniosek do planu rozwoju lokalnego: wniosek.doc
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński
Tematy: