Informacje18 maja 2008, 00:00,

Nautobus Bezprzewodowy Autobus Internetowy - Piaseczno

Bezprzewodowy Autobus Internetowy N@utobus odwiedzi gminę Piaseczno. W dniach 18-20 maja 2008 roku, mieszkańcy Piaseczna, Głoskowa i Złotokłosu będą mogli bezpłatnie dowiedzieć się jak wykorzystywać możliwości Internetu w życiu codziennym i pracy zawodowej, jak nawiązać nowe kontakty lub po prostu jak najprościej skorzystać z narzędzi poczty elektronicznej. Autobus Internetowy N@utobus, będzie gościł w gminie Piaseczno przez 3 dni. W niedzielę 18 maja 2008 roku, stanie na Placu Piłsudskiego w Piasecznie, a w kolejne dni przy szkołach w Głoskowie (ul. Szkolna) i Złotokłosie (ul. Traugutta). Wszystkich chętnych zapraszamy do bezpłatnego skorzystania z oferty szkoleniowej n@utobusu od niedzieli do wtorku w godzinach od 10:00 do 18:00.

NAUTOBUS BEZPRZEWODOWY AUTOBUS INTERNETOWY ODWIEDZI GMINę PIASECZNO

Świat możliwości w Twoim zasięgu to hasło przewodnie projektu N@utobus Bezprzewodowy Autobus Internetowy, realizowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji we współpracy z Fundacją Edukacji Ekonomicznej oraz partnerami prywatnymi. Projekt ma na celu kształtowanie świadomości technologicznej poprzez rozwijanie umiejętności korzystania z Internetu. Cykl szkoleń prowadzonych w specjalnie przygotowanym autobusie (Nautobus), obejmuje zagadnienia związane ze społeczeństwem informacyjnym, a w szczególności: dostęp szerokopasmowy do Internetu, internet na obszarach wiejskich, rozwiązania dla e-urzędu, e-szkoły, e-szpitala, telemedycyny, e-zamówień publicznych, e-podatków, fundusze strukturalne w rozwoju społeczeństwa informacyjnego, podstawowe szkolenia z zakresu obsługi komputera oraz Internetu, bezpieczeństwo w sieci. Więcej informacji o projekcie N@utobus Bezprzewodowy Autobus Internetowy, znajdą Państwo na stronie internetowej: www.nautobus.gov.pl Zapraszamy do N@utobusu, który odwiedzi gminę Piaseczno.
autor/źródło: Małgorzata Idaczek - Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Informacje18 maja 2008, 00:00,

WANDA CHOTOMSKA w Bibliotece Publicznej Piaseczno

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno zaprasza serdecznie na spotkanie ze znaną i uwielbianą autorką wielu książek dla dzieci: Wandą Chotomską. Spotkanie odbędzie się w najbliższy poniedziałek 19 maja 2008 roku, o godzinie 11:00 w Oddziale dziecięcym Biblioteki ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. W trakcie spotkań z Wandą Chotomską, Biblioteka organizuje kiermasz książek. Informację o spotkaniu, otrzymaliśmy od Katarzyny Hernik z piaseczyńskiego Ośrodka Kultury (współpracują z nami).

WANDA CHOTOMSKA

Wanda Chotomska jest poetką, dziennikarką, współpracowniczką czasopism dziecięcych, autorką wielu książek dla dzieci, audycji radiowych i telewizyjnych, scenariuszy do filmów krótkometrażowych i sztuk teatralnych. Jest laureatką wielu konkursów literackich i Damą Orderu Uśmiechu. Wanda Chotomska, w swoich utworach kontynuuje najlepsze tradycje Tuwima i Brzechwy. Główną rolę gra tu zabawa słowem, trawestacja przysłów, konkretne ujmowanie przenośni, nieoczekiwane i pełne fantazji skojarzenia. W klimacie życzliwości i zrozumienia potrzeb dziecka pisarka podaje informacje o otaczającym świecie, podkreśla wagę przyjaźni, kształtuje kulturę uczuć i obyczaje. Wanda Chotomska jest autorka ponad 200 książek dla dzieci i młodzieży, tłumaczonych na wiele języków świata m.in. angielski, francuski, niemiecki, japoński. Zapraszamy na poniedziałkowe spotkanie z Wandą Chotomską w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno