Informacje6 listopada 2007, 00:00,

Narodowe Święto Niepodległości uroczystości w powiecie

Narodowe Święto Niepodległości, jest najważniejszym polskim świętem narodowym, obchodzonym 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Z okazji 89 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w dniu 11 listopada 2007 roku, odbędą się uroczystości na terenie całego powiatu piaseczyńskiego. Poniżej prezentuję miejsca obchodów Narodowego Święta Niepodległości w poszczególnych gminach powiatu piaseczyńskiego.

Narodowe Święto Niepodległości Piaseczno:

12:45 - Zbiórka na placu Piłsudskiego przy Kościele Św. Anny w Piasecznie: ustawienie pocztów sztandarowych, utwory patriotyczne w wykonaniu Piaseczyńskiej Orkiestry Dętej, wprowadzenie pocztów sztandarowych do kościoła.
13:00 - Msza Św. za Ojczyznę w kościele Św. Anny z udziałem Chóru Liturgicznego z Zalesia Dolnego.
14:15 - Plac Piłsudskiego, przed Ratuszem: hymn narodowy (orkiestra, chór Lira), wystąpienie okolicznościowe Starosty Piaseczyńskiego Jana Dąbka, złożenie wiązanek przy Tablicy Piłsudskiego, Tablicy Sybiraków i Tablicy Wincentego Witosa.
15:00 - Inscenizacja historyczna na Pl. Piłsudskiego. W inscenizacji biorą udział: Zespół Szkół nr 2 im. Emilii Plater z Zalesia Dolnego, ZHP Hufiec im. Bohaterów Pokoju w Piasecznie, Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej, Stowarzyszenie Rycerskie Eodem Tempore, Chór Lira, Piaseczyńska Orkiestra Dęta, Stowarzyszenie Miłośników Militariów WP Patriot, Piaseczyńska Grupa Obywatelska. Dzięki występom przygotowanym specjalnie z okazji Święta Niepodległości, cofniemy się do przełomowych wydarzeń w historii Polski, począwszy od Chrztu Polski w 966 roku, aż do Wolnej Polski (1989 - 2007).

Narodowe Święto Niepodległości Konstancin Jeziorna:

10 listopada 2007 roku, o godzinie 17:00 w Konstancińskim Domu Kultury odbędzie się Wieczór Patriotyczny z okazji 89 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Podczas wieczoru, będzie możliwość wysłuchania opowieści o odzyskaniu Niepodległości, historie losów zwykłych i niezwykłych ludzi. Wskrzeszone zostaną głosy wielkich Polaków z archiwum Polskiego Radia. Oprócz tego zostanie przygotowany tort niepodległości, szampan i wspólne ułanów śpiewanie pieśni patriotycznych.
11 listopada 2007 roku, odbędzie się Wieczór Muzyczny w kościele św. Józefa w Mirkowie. Wieczór rozpocznie się od godziny 18:00 Mszą Św. w intencji Ojczyzny. Muzyczna oprawa liturgii: kameralny zespół wokalny pod kierunkiem Magdaleny Trzaskowskiej - Szkoła Muzyczna w Konstancinie. Następnie o godzinie 19:00 rozpocznie się Koncert Polski. Miniatury wokalne i instrumentalne polskich kompozytorów narodowych w wykonaniu młodych solistów i kameralistów. W programie: F. Chopin, I. J. Paderewski, H. Wieniawski, S. Moniuszko i inni.
11 listopada 2007 roku, odbędzie się Bieg Niepodległości w Parku Zdrojowym. Więcej informacji możecie przeczytać w informacji: Bieg Niepodległości w Konstancinie.

Narodowe Święto Niepodległości Tarczyn:

11 listopada 2007 roku, o godzinie 19:00, odbędzie się Koncert Muzyki Polskiej w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Tarczynie. Podczas koncertu zagrają: Adam Kacperczyk (skrzypce), Mariusz Szczepanowski (bas), Eugeniusz Chudak - Morzuchowski (fortepian, prowadzenie). Na program Koncertu Muzyki Polskiej w Tarczynie, złożą się kompozycje kompozytorów polskich m.in. F.Chopina, H.Wieniawskiego, S. Moniuszki oraz pieśni patriotyczne. Po koncercie nastąpi złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod Pomnikiem Bohaterów Wojny 1920.

Narodowe Święto Niepodległości Góra Kalwaria:

9:55 - Zbiórka uczestników uroczystości przy kościele parafialnym w Górze Kalwarii.
10:00 - Uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny.
11:05 - Powitanie uczestników uroczystości przy pomniku Marszałka Piłsudskiego: odegranie hymnu państwowego, występ laureatów Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznych, przemówienie okolicznościowe Burmistrza Miasta i Gminy Góry Kalwarii, składanie wiązanek kwiatów, podziękowanie przedstawiciela władz samorządowych za udział w uroczystości, wiązanka melodii patriotycznych w wykonaniu orkiestry parafialnej.
11:30 - Zakończenie uroczystości związanych ze Świętem Niepodległości.
Powyżej wspomniane uroczystości odbędą się 11 listopada w Górze Kalwarii. Natomiast w piątek 9 listopada 2007 roku, Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria zaprasza do udziału w XV Ulicznych Biegach Niepodległościowych.

Narodowe Święto Niepodległości Lesznowola:

19:00 w Starej Iwicznej, odbędzie się koncert chóru Allegrezza Del Canto. Więcej na ten temat pisałem w informacji: Allegrezza Del Canto
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor prywatnego serwisu powiat piaseczyński
Tematy:

Informacje6 listopada 2007, 00:00,

Trasa koncertowa Kabanos - koncert w Górze Kalwarii

Miesiąc temu zespół Kabanos obchodził w Piasecznie X-lecie istnienia zespołu. Niedawno wydali swoją płytę: Zęby w ścianę, a teraz podczas swojej trasy koncertowej zespół zagra w Górze Kalwarii. Koncert zespołu Kabanos odbędzie się w najbliższą sobotę, 10 listopada 2007 roku, o godzinie 19:00 w Kinie Uciecha. Według informacji w serwisie GoraKalwaria.net (współpracują z nami), wstęp na koncert 10 złotych.

KABANOS

Informacja o sobotnim koncercie Kabanos w Górze Kalwarii, możecie również znaleźć na oficjalnej stronie zespołu: www.kabanos.net/tour. Więcej informacji o zespole Kabanos napisaliśmy w informacji: dziesięciolecie zespołu Kabanos. Serdecznie zapraszam na koncert zespołu Kabanos do Góry Kalwarii.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria