Informacje23 lutego 2008, 00:00,

Najpierw drogi potem transport na terenie Gminy Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Z informacji, które pojawiły się w gazecie Kurier Południowy (nr 7/2008) wynika, że Gmina Piaseczno skoncentrowała się teraz na infrastrukturze takiej jak kanalizacja, wodociągi i drogi, bo w opinii urzędników dopiero uporządkowanie tych kwestii pozwoli na rozwój systemu transportu publicznego. Podsumowując najpierw drogi, a potem dopiero transport. Mieszkańcy Piaseczna, którzy są skazani na transport publiczny, muszą uzbroić się w cierpliwość, bo plany lokalnych władz są ambitne, ale nie da się ich zrealizować w miesiąc czy rok.

W 2007 roku na transport publiczny piaseczyński urząd wydał 33 tys. zł, a w roku 2004 jeszcze mniej, bo nieco ponad 20 tys. złotych. Jak na tak bogatą i szybko rozwijającą się gminę, to BARDZO MA£O. Daniel Putkiewicz (Pełnomocnik Burmistrza ds. Rozwoju Gminy Piaseczno) poinformował redaktorów Kuriera, że jednym z priorytetów Gminy Piaseczno, na najbliższe lata jest rozwój transportu publicznego. Niestety mieszkańcy odczują poprawę w komunikacji dopiero za kilka lat, bo bez odpowiednich dróg więcej autobusów przez gminę nie pojedzie.

ZTM, który obsługuje nie tylko najbardziej oblegane linie 709 i 727, ale także te mniej popularne (707,724, 728) niejednokrotnie zwracał się do gminy, by zwiększyła nakłady na ich eksploatację. Co na to gmina Piaseczno? Także i w tej sprawie zaskakuje niespotykana dotąd zgodność, bo urząd planuje znacznie zwiększyć środki na transport publiczny. Samorząd chce dopłacać nawet do linii, do których wcześniej nie dorzucał złotówki, bo były rentowne (709, 727). W roku 2009 planowane jest zwiększenie dofinansowania linii 727 do 25 proc. oraz 709 do poziomu 15 procent. I tak systematycznie dopłaty mają wzrastać, by w 2012 roku dofinansowanie do wszystkich linii osiągnęło 40 proc. Z taką ofertą burmistrz wystąpił w połowie lutego do dyrekcji ZTM-u w Warszawie. Postawił też dwa warunki - ZTM musi zwiększyć częstotliwość kursowania uzgodnionych linii, a także poprawić jakość oferowanych usług. ZTM na razie nie zajął stanowiska w tej sprawie.

Piaseczno, wraz z wieloma innymi podwarszawskimi gminami, przymierza się do założenia Związku Komunikacyjnego Aglomeracji Warszawskiej, który miałby powstać za mniej więcej rok. Zadaniem Związku Komunikacyjnego Aglomeracji Warszawskiej, byłoby rozwijanie i modernizowanie systemu transportu zbiorowego. Planuje się, że w jego skład wejdzie samorząd wojewódzki, Warszawa oraz podwarszawskie gminy. Pomysł zaakceptował nawet Zarząd Transportu Miejskiego, z którym wcześniej trudno było się samorządom porozumieć. W najbliższym czasie mają zostać określone warunki funkcjonowania i sposoby finansowania związku. Mają także zostać rozpoznane oczekiwania mieszkańców. Jednym z założeń Związku Komunikacyjnego Aglomeracji Warszawskiej (ZKAW), ma być stworzenie biletu aglomeracyjnego. Gminom da to także klarowność w wydatkowaniu ich pieniędzy. Powyższe informacje pochodzą z artykułu Anny żuber w gazecie Kurier Południowy (nr 7/2008 22-28 lutego 2008).

Zachęcamy Was do zapoznania się z poprzednimi informacjami w naszym serwisie, które są ze sobą powiązane tematycznie: Metro do Piaseczna - czy spełnią się marzenia mieszkańców (2007-05-25), Zakonnicy dostali zajezdnię trolejbusową w Piasecznie (2007-08-23), Rozwój komunikacji na terenie Miasta i Gminy Piaseczno (2007-09-09), Losy linii tramwajowej łączącej Piaseczno z Warszawą (2007-09-30), Sprzedają tereny po zajezdni trolejbusowej w Piasecznie (2008-01-16), Terminal Piaseczno Park and Ride - kompleks komunikacyjno - hotelowo - rekreacyjny w Piasecznie (2008-01-17), oraz opinie mieszkańców na naszym forum dyskusyjnym, na temat prywatnej komunikacji na terenie gminy Piaseczno: Express Piaseczno.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje24 lutego 2008, 00:00,

Karate Shotokan w Piasecznie - Szkoła Funado Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Karate Shotokan Szkoła Walki Funado sekcja Piaseczno powstała w 2004 roku, z inicjatywy grupy młodych ludzi z Piaseczna. Twórcą Szkoły Funado, jest sensei Krzysztof Magdziarz (Idan), zawodnik AZS UKK WARSZAWA. Zajęcia Karate Shotokan Funado odbywają się w sali treningowej w Szkole Podstawowej nr 5 w Piasecznie, przy ulicy Szkolna 14 A. Telefon: 0607-533-774 oraz mail kontaktowy: funa@aster.pl Zachęcamy mieszkańców do trenowania Karate Shotokan w Piasecznie.

Karate Shotokan w Piasecznie - Szkoła Funado Piaseczno

Karate jest coraz częściej postrzegane, jako ważny czynnik rozwoju psychofizycznego dzieci i młodzieży, dlatego jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko trenowało karate w Piasecznie, to zachęcamy do zapoznania się z ofertą Szkoły Karate Funado. W szkole FUNADO prowadzone są zajęcia dla wszystkich grup wiekowych. Trening można dostosować do własnych potrzeb. Można ćwiczyć rekreacyjnie lub pod kątem egzaminów na stopnie "kyu". Szkoła Walki Funado w Piasecznie, posiada wykwalifikowana kadrę instruktorską. Współdziałają z wieloma klubami i nauczycielami sztuk walki. Więcej informacji o Szkole Karate w Piasecznie znajdziesz na stronie internetowej: www.karate-piaseczno.pl
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu powiat piaseczyński PIASECZNO
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie