Informacje20 maja 2018, 15:00,

Muzyka łączy 100 lat niepodległości - polsko-niemiecki koncert akordeonowy w Łazach


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


20 maja 2018 roku o godz. 17.00 odbędzie się koncert akordeonowy pt. "Muzyka łączy" organizowany z okazji 100-lecia Niepodległości przez SP w Łazach, współorganizator - GOK. Wystąpią wspólnie: Accolori orkiestra akordeonowa z Berlina - dyrygent - Vivien Mueller i Muzyczna Podróż ze Szkoły Podstawowej w Łazach - dyrygent - Agnieszka Skiba. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Łazach, ul. Przyszłości 8.

MUZYKA ŁĄCZY 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI - POLSKO-NIEMIECKI KONCERT AKORDEONOWY W ŁAZACH

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje20 maja 2018, 16:00,

Łysa śpiewaczka - zobacz spektakl Teatru Albocoś w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

20 maja 2018 roku o godz. 18.00 zapraszamy na spektakl pt.: Łysa śpiewaczka, w wykonaniu Teatr Albocoś. Miejsce: Kino Uciecha, Sajny 14 w Górze Kalwarii.

ŁYSA ŚPIEWACZKA - TEATR ALBOCOŚ W GÓRZE KALWARII

Teatr Albocoś „Łysa Śpiewaczka. Antysztuka” Eugene Ionesco „Łysa śpiewaczka” to pierwsza sztuka teatralna Eugene Ionesco. Jej premiera w 1950 roku zrodziła nurt teatru absurdu. Ta antysztuka, do dziś chętnie wystawiana jest na deskach teatrów całego świata. Dlaczego, skoro autor sklejał zdania i frazy pozbawione sensu, zaczerpnięte podobno z podręcznika do nauki języka angielskiego? („Podłoga jest pod nami, a sufit nad nami.”) Być może odpowie nam na to pytanie wieczór spędzony z Teatrem Albocoś w Kinie Uciecha? Faktycznie, wszystko postawione jest tu na głowie. To ANTYSZTUKA! Nie da się „streścić akcji”. Trudno po pierwszej lekturze scharakteryzować postacie bohaterów. Nie da się odpowiedzieć na pytanie o przesłanie - ideę „Łysej Śpiewaczki”. Fascynuje mnie to, że choć na papierze sztuka wydaje się martwa, wystawiona na scenie ożywa, skrzy się dowcipem. Nie raz odbierana była bardzo ideowo. Zawsze anty i przeciw czemuś; przeciw systemowi, przeciw mieszczańskiemu kołtuństwu, normom społecznym, czy przeciw zadzierającym nosa wątpliwym elitom. „Król jest nagi!”- zdaje się krzyczeć autor „Łysej Śpiewaczki” („kogo” lub „co” podłożymy sobie „pod króla”, zależy od czasu i miejsca w jakim żyjemy), ale czyni to lekko, z wdziękiem, nie zaciska pięści, nie buduje barykad, a jeżeli nawet szczerzy zęby, to ze śmiechu. Pamiętam zdumienie na twarzach moich aktorek, kiedy pierwszy raz przeczytaliśmy sztukę na próbie: -O co w chodzi?! Czym on tak się ekscytuje?! Z próby na próbę wspólnie odnajdywaliśmy humor dialogów, fiskomikę osób dramatu i żelazną konsekwencję i rytmy dialogu. „Łysa Śpiewaczka” jest komedią, która na pewno zachwyci fanów „Latającego Cyrku Monty Pythona”, miłośników absurdalnych skeczy kabaretowych i wszystkich, którzy zechcą się dobrze bawić na spotkaniu z Teatrem Albocoś. Zapraszamy! Grzegorz Emanuel. Przekład: Jerzy Lisowski. Reżyseria: Grzegorz Emanuel. Asystent Reżysera: Dorota Paczesna. Scenografia: Joanna Szewczyk. Osoby: Pan Smith - Iwona Dmochowska Pani Smith - Marta Lipińska Pan Martin - Dorota Kasperska Pani Martin - Edyta Wiśniewska Służąca Mary - Anna Porczyk Kapitan strażaków - Sylwia Szewczyk Dyrygent - Dorota Paczesna.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie