Informacje28 stycznia 2008, 00:00,

Musical Metro - młodzieżowa Grupa Teatralna Przypadek

Grupa Teatralna Przypadek działająca przy Konstancińskim Domu Kultury zaprasza na Musical Metro, w wersji amatorskiej. Musical odbędzie się 31 stycznia oraz 26 lutego 2008 roku, o godzinie 18:30. Miejsce: Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej ul. Jezuicka 4, Stare Miasto w Warszawie. Wstęp na Musical Metro jest wolny.

Musical Metro młodzieżowa Grupa Teatralna Przypadek

Musical Metro w wykonaniu młodzieżowej Grupy Teatralnej Przypadek, w składzie: Katarzyna żaczkiewicz, Konrad Brzeziński, Joanna Lewicka i inni, których będzie mogli poznać podczas występu. Marcin Nowak (reżyser), Katarzyna żaczkiewicz (II reżyser), Joanna Lewicka (choreografia), Marta Bielska i Iza Haczyk (fotosy), Ewa Deryńska (charakteryzacja, make up), Jakub żaczkiewicz (światło, efekty). Właścicielem praw autorskich do tekstów piosenek, dialogów i scenariusza jest Studio Buffo.

Musical Metro opowiada o grupie młodych ludzi, artystów szukających szczęścia w życiu. Gdzieś między fikcją a rzeczywistością ... Uliczni grajkowie, śpiewacy i tancerze wystawiają na podziemnych peronach metra spektakl dla pasażerów. Jego twórcą i animatorem jest Jan, dla którego metro jest domem, a underground - sposobem na życie. Spektakl budzi sensację, a młodzi artyści otrzymują propozycję pracy w komercyjnym teatrze. To opowieść o marzeniach i rozczarowaniach, o pasji i zdradzie, o młodzieńczych ideałach i władzy pieniądza, a przede wszystkim to historia romantycznej miłości. Metro, jest prawdopodobnie najsłynniejszym polskim musicalem, który od swojej prapremiery w 1991 r. był wystawiany już ponad 1300 razy. Metro pozwoliło zaistnieć na polskiej scenie wielu sławnym dziś artystom, m.in. Edycie Górniak, Katarzynie Groniec i Robertowi Janowskiemu. Macie teraz możliwość, zapoznania się z amatorską wersję Musicalu Metro, w wykonaniu młodzieżowej Grupy Teatralnej Przypadek! Zapraszamy!
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński KONSTANCIN

Informacje28 stycznia 2008, 00:00,

Szansa na szkolny autobus dowożący do Szkoły Józefosław

Michał Szweycer Radny Gminy Piaseczno poinformował, że na posiedzeniu Komisji Polityki Gospodarczej Rady Miejskiej rozmawiano o komunikacji publicznej, w tym o komunikacji w Józefosławiu. Trwają rozmowy o uruchomieniu autobusu ZTM na teren Józefosławia i Julianowa, który dowoziłby także dzieci do nowej Szkoły w Józefosławiu. Autobus taki z powodu potrzeby poszerzenia niektórych odcinków dróg, mógłby zostać uruchomiony dopiero w ciągu 6 miesięcy lub roku.

Komisji Polityki Gospodarczej Rady Miejskiej, przyjęła uchwałę wzywającą Burmistrza Piaseczna, do uruchomienia tymczasowej linii autobusowej, obsługiwanej przez prywatnego przewoźnika, do czasu uruchomienia nowej linii ZTM. Linia taka, miałaby zostać uruchomiona najpóźniej do końca ferii zimowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu problem dowożenia dzieci do Szkoły w Józefosławiu, powinien być rozwiązany przed zakończeniem ferii. Więcej informacji jutro na spotkaniu w szkole. ¬ródło: link. Zachęcam również do zapoznania się z projektem Stowarzyszenia Nasz Józefosław i Julianów - uruchomienia komunikacji autobusowej dla uczniów Szkoły w Józefosławiu: projekt.

Przypominam, że jutro 29 stycznia 2008 roku, o godzinie 18:00, odbędzie się spotkanie z okazji inauguracji nauki w Zespole Szkół Publicznych Józefosław. Szkoła w Józefosławiu znajduje się przy ul. Kameralnej. Zapraszam do rozmowy na temat Szkoły, na prywatnym forum e-mieszkańców powiatu piaseczyńskiego: Szkoła w Józefosławiu
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński JÓZEFOS£AW