Informacje17 sierpnia 2017, 08:00,

Mój ukochany pies - wystawa w Galerii PASAŻ Mysiadło


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


11 sierpnia 2017 roku o godz. 14.00 odbędzie się wernisaż pokonkursowej wystawy "Mój ukochany pies". Miejsce: Galeria PASAŻ w filii GOK Lesznowola w Mysiadle przy ul. Topolowej 2. Podczas wernisażu, przy obecności dzieci z półkolonii w GOK Lesznowola rozdane zostaną nagrody i wyróżnienia laureatom konkursu. Serdecznie zapraszamy!

MÓJ UKOCHANY PIES - WYSTAWA POKONKURSOWA W GALERII PASAŻ MYSIADŁO

"Mój ukochany pies. Konkurs fotograficzny na FB" - otwarty konkurs na fanpage''u GOK Lesznowola z okazji Międzynarodowego Dnia Psa. Do konkursu zgłosiło się 28 uczestników, którzy zamieścili łącznie 106 zdjęć swoich psów jako post na fanpage’u GOK Lesznowola. Komisja, składająca się z pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli, wyłoniła 9 zwycięzców, którym przyznała nagrody rzeczowe. Portrety psów, które zostały zgłoszone do konkursu - a prac jest aż 106! - będzie można podziwiać w Galerii PASAŻ do końca sierpnia 2017 roku.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje18 sierpnia 2017, 08:00,

Opowieści Tarczyńskie - mieszkańcy Tarczyna opowiedzą o Tarczynie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Mieszkańcy Tarczyna tworzą scenariusz międzypokoleniowego przedstawienia oraz filmu o swojej miejscowości. Premiera już 18 sierpnia 2017 roku.

MIESZKAŃCY TARCZYNA OPOWIEDZĄ O TARCZYNIE

Grupa mieszkańców Tarczyna bierze udział w warsztatach wakacyjnych, których celem jest międzypokoleniowa wymiana historii o miejscowości, tych prawdziwych i tych fikcyjnych, które posłużą do stworzenia scenariusza przedstawienia. Autorem projektu „Opowieści Tarczyńskie - Międzypokoleniowe warsztaty wakacyjne” jest Agata Warda ze Stowarzyszenia Kultury Niefizycznej. - Od trzech lat mieszkam pod Tarczynem i moim celem było napisanie projektu z myślą o mieszkańcach tej właśnie miejscowości – mówi Warda.

W ramach projektu chętni mieszkańcy Tarczyna, bez względu na wiek, biorą udział w warsztatach dziennikarsko-literackich podczas których wymieniają się opowieściami o Tarczynie, a także mniej lub bardziej znanych postaciach związanych z miejscowością jak Irena Sendlerowa, czy Mieczysław Fogg. Historie te posłużą do scenariusza międzypokoleniowego przedstawienia, którego premiera odbędzie się 18 sierpnia. Kolejną serią warsztatów są zajęcia filmowo-fotograficzne, scenagroficzno-plastyczne, aktorskie, taneczne oraz muzyczne, podczas których uczestnicy czerpią wiedzę niezbędną do przygotowania wspomnianego przedstawienia. Zajęcia prowadzone są przez artystów współpracujących z teatrami i ośrodkami kultury w całej Polsce.

Opowieści Tarczyńskie - Międzypokoleniowe warsztaty wakacyjne

Projekt składa się z dwóch etapów. Pierwszy, to zbieranie i odszukiwanie historii poprzez rozmowy z mieszkańcami, odwiedzanie popularnych miejsc w dzielnicy, szukanie w literaturze i archiwum. Drugi etap składa się z warsztatów artystycznych, prób i przygotowań do spektaklu, wystawy i performance. - W warsztatach biorą udział osoby, które są już dziadkami, jak również uczniowie szkół podstawowych, mamy ze swoimi synami – opowiada Agata Warda. - Prawdziwa międzypokoleniowa współpraca.

Poza opowieściami mieszkańców o Tarczynie, bazą do stworzenia przedstawienia mają być stare fotografie oraz publikacje o miejscowości. Uczestnicy warsztatów wykonają również krótki film w animacji poklatkowej kroniki filmowej, który będzie wyświetlany przed projekcją filmów w tarczyńskim Kinie za rogiem oraz wystawę.

Projekt finansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Realizowany jest w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Tarczynie, a patronat honorowy objęła Barbara Galicz burmistrz Tarczyna.

Jabłonka
źródło: https://jablonka.info/index.php/wiadomosci/tarczyn/item/4626-opowiedza-o-tarczynie

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie