Informacje6 sierpnia 2016, 17:00,

MKS Piaseczno drużyna piłki nożnej seniorów wraca do IV ligi


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Po kliku latach nieobecności drużyna piłki nożnej seniorów wraca do IV ligi. Zapraszamy mieszkańców Miasta i Gminy Piaseczno do wspierania drużyny, która w większości oparta jest na wychowankach Piaseczna i jest jedną z najmłodszych drużyn w IV lidze. Mecze odbędą się na stadionie miejskim przy ul. 1-maja 16 w dniach 6 i 10 sierpnia 2016 roku.

MKS PIASECZNO DRUŻYNA PIŁKI NOŻNEJ SENIORÓW WRACA DO IV LIGI

sobota 6 sierpnia godz. 17.00
środa 10 sierpnia godz. 18.00

Zapraszamy!

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje1 sierpnia 2016, 17:17,

Uwaga turyści - objazd do zamku w Czersku - rozbudowa drogi DW 739


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W związku z prowadzoną przez Skanska rozbudową drogi wojewódzkiej nr 739 na terenie Czerska od poniedziałku (1 sierpnia 2016 r.) obowiązuje nowa organizacja ruchu. 380-metrowy odcinek został wyłączony z ruchu. Zaproponowany objazd umożliwi robotnikom bezpieczne wykonanie robót, zaś turystom sprawny dojazd do zamku książąt mazowieckich w Czersku.

UWAGA TURYŚCI - OBJAZD DO ZAMKU W CZERSKU - ROZBUDOWA DROGI DW 739

Zakres prac

W ramach prowadzonej inwestycji 380-metrowym odcinek DW 739 (od km 0+520 do km 0+900) w miejscowości Czersk na terenie gminy Góra Kalwaria zyska nową nawierzchnie. Skanska zabezpieczy też drogę przed ruchami osuwiskowymi, wykona chodnik i opaski po jednej stronie ulicy, przebuduje skrzyżowania, istniejące zjazdy publiczne i indywidualne. Firma zbuduje też nową kanalizację deszczową oraz usunie kolizje z sieciami podziemnymi i naziemnymi.

Realizacja inwestycji obejmuje także zastosowanie elementów poprawiających bezpieczeństwo użytkowników ruchu drogowego, tj. oznakowania pionowego i poziomego. Roboty o wartości ponad 2,8 mln zł netto Skanska realizuje na zlecenie Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie.

Tymczasowy objazd do zamku w Czersku

- W związku z prowadzonymi przez naszą firmę robotami konieczne było wprowadzenie zmian w organizacji ruchu – komentuje Adam Bielski, Kierownik Budowy, Skanska. - Tymczasowa organizacja polega na całkowitym zamknięciu dla ruchu rozbudowywanego odcinka DW 739oraz wytyczenie objazdu dla kierowców drogą nr 79, ul. Ks. Mazowieckich oraz Warecką – wyjaśnia. - Zaproponowane rozwiązanie ma zapewnić bezpieczeństwo nie tylko pracowników budowy, ale również osób postronnych, pieszych i uczestników ruchu. To także możliwość wykonania prac w jak najkrótszym czasie - dodaje.

Zamek w Czersku jest jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych Mazowsza. Wytyczony objazd zapewni sprawny i bezpieczny dojazd do obiektu urlopowiczom i lokalnej społeczności.

Odcinek DW 739 w Czersku będzie zamknięty dla ruchu do połowy października 2016 r.

Przede wszystkim bezpieczeństwo uczestników ruchu

Skanska jest jednym z sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie – inicjatywy największych generalnych wykonawców w Polsce. Spółka dba o bezpieczeństwo na placach budów i ograniczanie liczby wypadków przy pracy. Na kontraktach drogowych zawsze rekomenduje ograniczenie, a nawet odseparowanie ruchu kołowego od terenu realizowanej inwestycji, m.in. poprzez całkowite zamknięcia dróg i wyznaczanie objazdów. Zaproponowane rozwiązanie dotyczące całkowitego zamknięcia rozbudowywanego odcinka na czas prowadzonych prac zapewni bezpieczeństwo nie tylko pracowników budowy, ale również osób postronnych, pieszych i uczestników ruchu – co jest naszym priorytetem firmy.

Dzięki wyłączeniu ulicy z ruchu Skanska ma większy dostęp do terenu prowadzonych robót, co pozwoli także na szybszą realizację prac. Krócej trwające utrudnienia wpłyną także na zadowolenie mieszkańców i kierowców.

Prosimy o ostrożność

- Roboty prowadzone w pasie drogowym lub jego bezpośrednim sąsiedztwie należą do grupy prac szczególnie niebezpiecznych ze względu na duże zagrożenie dla osób wykonujących pracę oraz dla postronnych uczestników ruchu – mówi Adam Bielski ze Skanska. – Dlatego też kierowców, pasażerów i mieszkańców okolic prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowanie się do oznakowania tymczasowego wprowadzonego na czas robót – apeluje. - Dołożymy wszelkich starań, aby prowadzone przez nas prace były jak najmniej odczuwalne – dodaje.

Grupa Skanska

Jesteśmy częścią Grupy Skanska, której historia sięga 1887 roku. Grupa zatrudnia obecnie 43 tys. osób w Europie i na kontynencie amerykańskim i należy do największych firm budowlano-deweloperskich na świecie. Wspólnie z klientami i partnerami Skanska planuje i buduje zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, a jej najważniejszym celem jest poprawa jakości życia społeczności. Skanska uczestniczy w najciekawszych przedsięwzięciach naszych czasów i pracuje przy 10 tys. projektów. Przychody Grupy za rok 2015 wyniosły 16,5 mld EUR, a zysk operacyjny 691 mln EUR. Główna siedziba firmy mieści się w Sztokholmie w Szwecji. Od 1965 r. Skanska jest notowana na sztokholmskiej giełdzie. Standardy pracy Skanska na całym świecie określają zapisy „Kodeksu postępowania”. Na każdym rynku pracujemy zgodnie ze wspólnymi wartościami: troszczymy się o życie, działamy etycznie i transparentnie, razem jesteśmy lepsi, dbamy o klienta. W Polsce Skanska zatrudnia prawie 8 tys. osób w trzech spółkach: Skanska S.A., SkanskaProperty Poland, Skanska Residential Development Poland. Zysk operacyjny Grupy za rok 2015 wyniósł 470 mln zł, a przychody 5,5 mld zł. Więcej informacji na stronie: www.skanska.pl


Anna Strożek
Skanska S.A., Zespół ds. Komunikacji

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie