Informacje6 czerwca 2013, 00:00,

Michał Matysiak z Klubu Sportowego KS Hubertus został Vice Mistrzem Polski w badmintonie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W Ostrowie Wielkopolskim z udziałem rekordowej liczby 187 zawodniczek i zawodników z 47 klubów z całej Polski rozegrane zostały pierwsze w historii Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych w badmintonie. Przez trzy dni trwania rywalizacji rozegrano aż 373 pojedynki. Historyczny sukces w turnieju odniósł młody badmintonista KS Hubertus Michał Matysiak. Wywalczył on dwa medale: srebrny i brązowy. Srebrny i tytuł Vice Mistrza Polski zdobył w grze pojedynczej, brązowy w grze podwójnej.

MICHA£ MATYSIAK Z KS HUBERTUS - VICE MISTRZEM POLSKI W BADMINTONIE

Początek zawodów to rozgrywki grupowe, w których Michał nie stracił ani jednego seta w 3 pojedynkach. W pierwszym meczu rundy pucharowej zawodnik KS Hubertus Zalesie Górne zmierzył się z reprezentantem UMKS Junis Szczucin Janem £uszczem, mecz zakończył się wynikiem 21:4, 21:14 dając Michałowi pewny awans do ćwierćfinału. W meczu ćwierćfinałowym przeciwnikiem Michała był Natan Vogt z MMKS Kędzierzyn Koźle. Zawodnik Hubertusa ponownie pewnie wygrał ten pojedynek 21:11, 21:18. W półfinale czekał go mecz z zawodnikiem rozstawionym z nr 1 Patrykiem Kobeluchem z LKS Technik Głubczyce, z którym jeszcze nigdy nie udało mu się wygrać. Przełamanie jednak przyszło w najlepszym momencie. Pierwszy set całkowicie odbywał się pod dyktando Michała i zakończył wynikiem 21:5. Drugi set to mobilizacja Patryka i jego wygrana 21:13. Trzeci set rozstrzygał i po przepięknym meczu, pełnym nerwów i emocji Michał wygrał 22:20, co spotkało się z ogromnym aplauzem kibiców zgromadzonych na hali. Finał został rozegrany niespełna godzinę później. Michał, którego mecz półfinałowy kosztował wiele sił, uległ zawodnikowi LKS Technik Głubczyce Maciejowi Matuszowi 21:16, 21:13. W grze podwójnej Michał grał w parze z zawodnikiem Orlicza Suchedniów Miłoszem Miernikiem. Zdobyli oni brązowy medal, choć trzeba powiedzieć, ze niewiele brakowało żeby zaszli jeszcze dalej, bo półfinałowy mecz zakończył się wynikiem 17:21, 21:13 i 20:22 i z awansu do finału cieszyli się zawodnicy LKS Technik Głubczyce Kordian Kobylnik i Maciej Siemiginowski.

MICHA£ MATYSIAK Z KS HUBERTUS - VICE MISTRZEM POLSKI W BADMINTONIE

Wyniki zawodników KS Hubertus Zalesie Górne przedstawiają się następująco:
Gra pojedyncza chłopców:
- Michał Matysiak- srebrny medal
Gra podwójna chłopców:
- Michał Matysiak, Miłosz Miernik (Orlicz Suchedniów)- brązowy medal
- Mikołaj Jóźwiak, Aleksander Wyżykowski - 9 miejsce
Gra mieszana:
- Dominik Telakowiec, Natalia Strzelczyk- 9 miejsce

Sekcja badmintona KS Hubertus prowadzona jest przez trenerkę Katarzynę Garbacką. Prócz sukcesów trenerskich odnosi też ona sukcesy zawodnicze; jest aktualną brązową medalistką Mistrzostw Polski w grze podwójnej. Zawodnikom i trenerce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Tydzień wcześniej rozegrane zostały Indywidulane Mistrzostwa Polski Młodzików w Suchedniowie. W turnieju rywalizowało ze sobą 144 zawodników. Klub Hubertus reprezentowało trzech zawodników: Dorota Matysiak, Franciszek Ebert oraz Adam Szolc. Pierwszy raz została zmieniona forma turnieju, czyli początkowo były rozgrywki w grupach, a później 2 najlepszych zawodników ze swoich grup rywalizowało w systemie pucharowym. Dobrze w mistrzostwach spisał się Adam Szolc, który w grze pojedynczej chłopców wywalczył piąte miejsce. Adam już na etapie rozgrywek grupowych uległ po zaciętej walce późniejszemu Vice Mistrzowi Jędrzejowi Wachowskiemu STB Energia Lubliniec, pozostałe pojedynki zdecydowanie wygrał i zajął drugie miejsce w grupie i po wyjściu grał z Robertem Cybulskim MKB Lednik Miastko, z którym zwyciężył 21:18, 21:17. Uległ dopiero w ćwierćfinale zawodnikowi Wolanta £ódź Michałowi Kikosickiemu, późniejszemu brązowemu medaliście Mistrzostw. Dorota Matysiak w grze podwójnej zajęła 5 miejsce. Dorota grając w parze z Olgą Mikszą z KS Wesoła uległa w ćwierćfinale parze z UKS OSiR Sławno Marta Bukowska i Martyna Gostomczyk. W grze pojedynczej zajęła 9 miejsce.
autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje6 czerwca 2013, 00:00,

Rodzinna Gra Terenowa Fundacji Pomóż Dorosnąć na polanie Spalona w żabieńcu


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W sobotę, 8 czerwca 2013 roku w godz. od 10.00 do 13.00 Fundacja Pomóż Dorosnąć urządza RODZINN¡ GRę TERENOW¡. Serdecznie zapraszają rodziny z dziećmi (w grze uczestniczy cała rodzina - stanowi ona jedną drużynę). Miejsce gry: Polana Spalona w żabieńcu. Założenia zabawy: odszukanie przez każda drużynę (rodzinę) stacji zadaniowych ukrytych w lesie, na polanie, wykonanie zadań i każdorazowo zameldowanie ich wykonania w bazie. Rodzina, która w limicie czasu zaliczy wszystkie stacje i zdobędzie największą liczbę punktów - wygrywa. Zapraszamy na Rodzinną Grę Terenową.

Rodzinna Gra Terenowa Fundacji Pomóż Dorosnąć na polanie Spalona w żabieńcu
autor/źródło: Redakcja
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie