Informacje17 listopada 2015, 20:00,

Meksyk - Klub Podróżnika Piaseczno

17 listopada 2015 roku o godz. 20.00 zapraszamy na spotkanie Klubu Podróżnika w Piasecznie. Podczas spotkania wystąpi Marek Łasisz i przedstawi zdjęcia z podróży po Meksyku. Spotkanie poprowadzi: Tomasz Pakuła. Miejsce: Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Wstęp wolny - ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy!

Meksyk - Klub Podróżnika Piaseczno

Podczas spotkania zobaczymy fotografie i filmy wykonane podczas czterech wypraw. Najpierw udamy się do stolicy kraju, kolosalnego miasta Meksyk liczącego ponad 22 miliony mieszkańców. Postrzegane jako niebezpieczne, ma jednak wiele przepięknych zakątków. Autor w samej stolicy spędził ponad dwa tygodnie. Przemieszczając się na piechotę, miejscowymi autobusami i metrem odnalazł nie tylko kolonialne budowle, czy monumentalne malowidła Diega Rivery, ale też ruiny azteckich budowli zburzonych przez hiszpańskich konkwistadorów.

Marcin Borkowski, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=6216&start=30
Informacje11 grudnia 2015, 08:00,

ŚWIĄTECZNY OKRUCH SERCA 2015

Centrum Kultury w Piasecznie zwraca się do Państwa z gorącą prośbą o włączenie się w coroczną akcję ŚWIĄTECZNY OKRUCH SERCA organizowaną na rzecz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego znajdującego się w Piasecznie przy ul. Szpitalnej 12 oraz piaseczyńskiej Fundacji „Pomóż Dorosnąć” założonej przez Ewę Lubianiec.

Od kilku lat, dzięki Państwa ofiarności, liczna grupa uczniów Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz podopiecznych Fundacji Pomóż Dorosnąć doświadcza bardzo cennej pomocy w okresie świątecznym. Część dzieci, do których trafiają podarowane przez szkoły i przedszkola artykuły, to dzieci chore, mające smutne i samotne dzieciństwo. Paczuszka ze słodyczami, kredki czy książka, która potrafi wspaniale wypełnić dzień dzieciom chorym, sprawia im wiele radości. Są to dzieci, o których naprawdę mało kto pamięta.

ŚWIĄTECZNY OKRUCH SERCA 2015

Zwracamy się z prośbą o zbiórkę artykułów plastycznych, biurowych, książek oraz drobnych artykułów sportowych, a także słodyczy. Zostaną one przekazane do obu placówek oraz rozdysponowane zgodnie z potrzebami podopiecznych. Nie zbieramy puzzli, zabawek oraz maskotek. Wszystkie dary zostaną odebrane z placówek w dniu 1-2 grudnia 2015 roku, w godzinach od 10.00 do 15.00 przez pracowników Centrum Kultury. Osoby prywatne chcące włączyć się w tą akcję prosimy o dostarczenie darów do Domu Kultury w Piasecznie w terminie do 11 grudnia 2015 roku.

Na zgłoszenia (mailowe lub telefoniczne, zawierające kontakt do osoby koordynującej w danej placówce w celu ustalenia godzin odbioru) czekamy do 27 listopada 2015 r Osobą koordynującą akcję z ramienia Centrum Kultury jest: Katarzyna Resiak tel. /022/ 756 76 00 wew.17 lub 519 388 690 e-mail: katarzyna.resiak@kulturalni.pl Liczymy na Państwa pomoc.

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

Marcin Borkowski, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=4&t=1053