Informacje7 maja 2013, 00:00,

Marsz Nordic Walking Powiatowych Seniorów

Tak jak w całej Polsce tak też na terenie powiatu piaseczyńskiego, w sobotę 18 maja 2013 roku studenci-seniorzy postanowili wspólnie maszerować. Inicjatorką wspólnego spaceru seniorów z naszego powiatu jest Gabriela Helak. Marsz rozpocznie się jest tego dnia o godz. 11:00 na Górkach Szymona w Zalesiu Dolny. Seniorzy wszystkich gmin mile widziani.

MARSZ NORDIC WALKING POWIATOWYCH SENIORÓW STUDENTÓW UTW 2013

Przesłaniem I Marszu Nordic Walking Studentów UTW 2013 jest realizacja przedsięwzięcia w jednym czasie przez Uniwersytety Trzeciego Wieku w całej Polsce, które będą lokalnymi organizatorami marszu na terenie swoich środowisk. Celem powyższego jest zachęcenie studentów UTW do aktywności fizycznej, integracja środowiska studenckiego i promocja czynnego spędzania czasu. W związku z powyższym Uniwersytet Trzeciego Wieku w Piasecznie serdecznie zaprasza studentów z innych UTW, a także wszystkich innych chętnych do wzięcia udziału w bezpłatnym Marszu, który odbędzie się w dniu 18 maja 2013 r. o godz. 11.00 (zbiórka na terenie parkingu przy Al. Brzóz w Zalesiu Dolnym).

Trasa 5 kilometrowego marszu przebiegać będzie przez dukty leśne i wśród stawów zespołu krajobrazowo - przyrodniczego Górek Szymona. Marsz odbywać się będzie wstępie dostosowanym do możliwości uczestników. Zapraszamy wszystkich czynnie uprawiających Nordic Walking jak osoby, które planują rozpocząć przygodę z marszem nordyckim.

MARSZ NORDIC WALKING POWIATOWYCH SENIORÓW STUDENTÓW UTW 2013

Liczymy na wyjątkową atmosferę i towarzyszące jej poczucie wspólnoty, radości i optymizmu wynikającego z możliwości wspólnego spędzenia czasu w miłym towarzystwie. Nie bez znaczenia jest również ruch na świeżym powietrzu i towarzyszące temu korzyści zdrowotne. Informacje na temat organizacji i realizacji marszu udziela Pani Gabriela Helak pod numerem telefonu 605 645 150 lub e-mail: kontakt@gabrytm.eu

Inicjatorem ogólnopolskiego maszerowania są: Akademia Złotego Wieku - Uniwersytet Trzeciego Wieku w Wejherowie wraz z Polską Federacją Nordic Walking, Akademią Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku oraz Urzędem Miasta Wejherowo. Patronat nad marszem objęła sama Minister Sportu i Turystyki Joanna Mucha.
autor/źródło: Arkadiusz Strzyżewski

Informacje7 maja 2013, 00:00,

Podsumowanie długiego weekendu na drogach powiatu piaseczyńskiego - KPP w Piasecznie

Majowy weekend za nami, czas zatem na podsumowania. Na drogach powiatu piaseczyńskiego doszło do 16 kolizji i 1 wypadku, w którym 1 osoba została ranna. Policjanci nałożyli kilkadziesiąt mandatów karnych za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym. Zatrzymanych zostało 21 nietrzeźwych kierujących.

Pomimo apeli o ostrożną jazdę, przestrzeganie dozwolonej prędkości i nie wsiadanie za kierownicę nawet po niewielkiej dawce alkoholu, wielu kierującym pojazdami i rowerami o tym zapomniało. W długi majowy weekend policjanci odnotowali 16 kolizji i 1 wypadek, w którym 1 osoba została ranna. Funkcjonariusze zatrzymali w sumie 21 nietrzeźwych kierujących, w tym: 6 kierowców, 14 rowerzystów i 1 motorowerzystę.

Największe natężenie ruchu było 30 kwietnia, we wtorkowe popołudnie i niedzielny wieczór, kiedy to wiele osób przejeżdżało przez powiat piaseczyński, wyjeżdżali i wracali też nasi mieszkańcy. Okazało się jednak, że nie wszyscy kierowcy wzięli sobie do serca przestrogi i apele policji. O lekceważeniu i ignorowaniu, przez niektórych kierowców, przepisów ruchu drogowego świadczą przytoczone statystki.

Siadając za kierownicą pamiętajmy, że chodzi o nasze bezpieczeństwo i innych użytkowników drogi, którzy chcą bezpiecznie dojechać do celu. To dopiero początek wiosenno-letnich wyjazdów, a statystyki nie napawają optymizmem. Zwracamy się z apelem i prośbą do wszystkich osób jeżdżących pojazdami, jak również do pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, o uważną jazdę, stosowanie się do znaków drogowych, a przede wszystkim o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu. Zadbajmy wspólnie o nasze bezpieczeństwo.
autor/źródło: Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie
Tematy: