Informacje20 września 2014, 11:00,

LOTTO Poland Bike Marathon: kierunek Konstancin-Jeziorna

Zbliża się kolejny debiut na mapie LOTTO Poland Bike Marathon. W sobotę 20 września 2014 roku, wyścigi amatorów na rowerach górskich, organizowane przez Grzegorza Wajsa, zawitają pierwszy raz do Konstancina-Jeziorny, oddalonego zaledwie o 18 km od centrum Warszawy. Kolorowe miasteczko kolarskie, Biuro Zawodów oraz start i meta wyścigów jedenastego etapu tegorocznego cyklu LOTTO Poland Bike Marathon znajdą się na terenie Parku Zdrojowego w Konstancinie-Jeziornie. To pełne uroku miejsce z tężnią solankową i amfiteatrem.

LOTTO Poland Bike Marathon: kierunek Konstancin-Jeziorna

- Z dużą radością zadebiutujemy w Konstancinie-Jeziornie, jedynym uzdrowisku na Mazowszu w bezpośrednim sąsiedztwie Warszawy – mówi Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon. - Wyścigi będą przebiegać po zupełnie nowej trasie ścieżkami i duktami leśnymi Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. Wymarzony teren do rowerowej rekreacji. Dodatkową atrakcją jest piękna lokalizacja kolarskiego miasteczka w Parku Zdrojowym. Zapraszam całe rodziny do Konstancina-Jeziorny w sobotę 20 września. Wystartować może każdy. Wystarczy mieć rower i kask.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

LOTTO Poland Bike Marathon: kierunek Konstancin-Jeziorna

Rywalizacja tradycyjnie odbędzie się na trzech dystansach: MAX (53 km), MINI (26 km) oraz FAN (8 km - dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa Konstancina-Jeziorny w kolarstwie górskim). Na terenie Miasteczka Poland Bike swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-6 lat. XI etap LOTTO Poland Bike Marathon 2014 organizowany jest we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna.

LOTTO Poland Bike Marathon: kierunek Konstancin-Jeziorna

BIURO ZAWODÓW Konstancin-Jeziorna, Park Zdrojowy (Miasteczko Poland Bike) – 19 września (piątek) godz. 17.00-20.00 oraz 20 września (sobota) godz. 8.00-11.00 (dystans FAN) i godz. 8.00-12.00 (dystanse MINI i MAX)

PROGRAM ZAWODÓW:
8.00-11.00 - zapisy w Biurze Zawodów (dystans FAN)
8.00-12.00 - zapisy w Biurze Zawodów (dystanse MINI i MAX)
11.10 - ustawianie zawodników na starcie dystansu FAN (sektor I – rocznik 2000-2003, sektor II – rocznik 2004-2007)
11.15 - start dystansu FAN (8 km)
12.15 - ustawianie zawodników w sektorach (I-VIII) na starcie dystansów MAX i MINI
12.30 - start dystansów MAX (53 km) i MINI (26 km)
12.45 - start Mini Cross (2-4 i 5-6 lat) na terenie Miasteczka Poland Bike
14.00 - dekoracja dystansu FAN i Mini Cross oraz losowanie nagród dla uczestników
15.30 - dekoracja dystansów MINI i MAX oraz losowanie nagród dla uczestników

LOTTO Poland Bike Marathon: kierunek Konstancin-Jeziorna

DODATKOWE INFORMACJE Podczas maratonu będzie funkcjonował elektroniczny system pomiaru czasu (start i meta) oraz na trasie kontrolna mata elektronicznego pomiaru czasu. Po zakończeniu zawodów zawodnicy otrzymają swój wynik SMSem (warunek - przy rejestracji należy podać nr telefonu komórkowego). W Miasteczku Poland Bike będzie można skorzystać z bezpłatnego serwisu rowerowego firm OLSH i Beat Bike (regulacje sprzętu, hamulce, przerzutki, wymiana dętek, serwis postartowy). Dla wszystkich uczestników maratonu bufety na trasie i w Miasteczku Poland Bike („kolarski makaron”, ciasta, ciasteczka, owoce, batony, napoje, izotoniki itp.). Dla dzieci – Chatka Małolatka (malowanie buziek, zajęcia i zabawy plastyczne, edukacyjne i integracyjne konkursy pod okiem wyspecjalizowanych animatorów). Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Informacje20 września 2014, 10:00,

Street Art Jam Piaseczno 2014

Nie bez powodu pierwsza edycja Street Art Jam odbywa się na terenie piaseczyńskiej kolejki wąskotorowej. Chcemy, by to industrialne miejsce nabrało pozytywnej energii. Celem imprezy jest krzewienie kultury street artowej, ukazanie sztuki ulicy w wymiarze upiększania miasta oraz pobudzenie społeczności do dbania o wspólną przestrzeń w niekonwencjonalny sposób. Piaseczno tego dnia zamieni się mekkę malarzy. Będziemy gościć najznamienitszych artystów z całej Polski. Na naszych oczach powstanie jedyny w swoim rodzaju labirynt sztuki ulicznej. Jest to jedna z niewielu okazji by na żywo zobaczyć i uczestniczyć w procesie tworzenia dzieł sztuki. Zalegalizujmy sztukę w naszych umysłach!

Street Art Jam Piaseczno 2014

Street Art Jam: JOSK, HERSK ONER, LITER , ZEN, GOAL, ELROI, CRUDE, QUIZ , LINER, FORIN, SIME , AIBE/Berlin, BZYKER, CAWS, TICAL, FELTO, PUSHE, ESZE, TOKE, TEMPZ, OGRYZ, RISKY, BIGI(ATS), SIMS , PHEONE , GIFE, SUMO, TRIZN, PHAT, KOXU, OWER, NESH, MERD, GUFFY, DUDU, THOR, JAME, JOTER, PASKAL, ROB ROY, ACID, SAYZ, BEXA, FRYT, BOAST, CEIK, SZEJN, PEST, KET124, AEROS, RATER, SALT, AKUMA, ATOK, PERS KTR, SAMER, POTWÓR, SC Szyman, JOWE , Johnny Lemonade, Mgr. MORS, ZADEK.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Rap Jam: Kudłaty, Hałastra, Pecka, Wolny & Danon, Chamski bruk, Dzieje się, W2H, Arti/Efiks/Kosmos, Czarne Mleko, Siódme Piętro, Aemski, Jaco & Warszawski, NTA, Obi, Nikone, BRZ, Koński, Proceente & Łysonzi, Hades, Biara & Wron.

Prowadzący: Dj Mariano MBH, Dj Radosny, DJ Ejkej, Rufin MC. Oraz: # WARSZTATY GRAFFITI DLA DZIECI (10:00 - 13:00) # BMX STREET COURSE # STREFA CHILL'U # HIP-HOP DANCE: SZKOŁA GRAWITACJA # B-BOY JAM: SZKOŁA I.D.CENTER # GASTROSTREFA & OGRÓDEK PIWNY

Organizatorzy: Eco Choice i Street Art and Grafiti School. Partnerzy: Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej, Gmina Piaseczno, Centrum Kultury Piaseczno, Mateusz Strojewski Photography, RapDama, Aloha Entertainment, Synergia Skateshop.

Sponsorzy: Bic , MB Motors Mercedes , Leroy Merlin , Wagner , EcoDecor , Pepsi, Jarper, Tedex, PWiK, Akademia Aktywnej Edukacji Montessori, Budokrusz, Unilogo.