Informacje20 września 2014, 10:00,

Street Art Jam Piaseczno 2014

Nie bez powodu pierwsza edycja Street Art Jam odbywa się na terenie piaseczyńskiej kolejki wąskotorowej. Chcemy, by to industrialne miejsce nabrało pozytywnej energii. Celem imprezy jest krzewienie kultury street artowej, ukazanie sztuki ulicy w wymiarze upiększania miasta oraz pobudzenie społeczności do dbania o wspólną przestrzeń w niekonwencjonalny sposób. Piaseczno tego dnia zamieni się mekkę malarzy. Będziemy gościć najznamienitszych artystów z całej Polski. Na naszych oczach powstanie jedyny w swoim rodzaju labirynt sztuki ulicznej. Jest to jedna z niewielu okazji by na żywo zobaczyć i uczestniczyć w procesie tworzenia dzieł sztuki. Zalegalizujmy sztukę w naszych umysłach!

Street Art Jam Piaseczno 2014

Street Art Jam: JOSK, HERSK ONER, LITER , ZEN, GOAL, ELROI, CRUDE, QUIZ , LINER, FORIN, SIME , AIBE/Berlin, BZYKER, CAWS, TICAL, FELTO, PUSHE, ESZE, TOKE, TEMPZ, OGRYZ, RISKY, BIGI(ATS), SIMS , PHEONE , GIFE, SUMO, TRIZN, PHAT, KOXU, OWER, NESH, MERD, GUFFY, DUDU, THOR, JAME, JOTER, PASKAL, ROB ROY, ACID, SAYZ, BEXA, FRYT, BOAST, CEIK, SZEJN, PEST, KET124, AEROS, RATER, SALT, AKUMA, ATOK, PERS KTR, SAMER, POTWÓR, SC Szyman, JOWE , Johnny Lemonade, Mgr. MORS, ZADEK.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Rap Jam: Kudłaty, Hałastra, Pecka, Wolny & Danon, Chamski bruk, Dzieje się, W2H, Arti/Efiks/Kosmos, Czarne Mleko, Siódme Piętro, Aemski, Jaco & Warszawski, NTA, Obi, Nikone, BRZ, Koński, Proceente & Łysonzi, Hades, Biara & Wron.

Prowadzący: Dj Mariano MBH, Dj Radosny, DJ Ejkej, Rufin MC. Oraz: # WARSZTATY GRAFFITI DLA DZIECI (10:00 - 13:00) # BMX STREET COURSE # STREFA CHILL'U # HIP-HOP DANCE: SZKOŁA GRAWITACJA # B-BOY JAM: SZKOŁA I.D.CENTER # GASTROSTREFA & OGRÓDEK PIWNY

Organizatorzy: Eco Choice i Street Art and Grafiti School. Partnerzy: Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej, Gmina Piaseczno, Centrum Kultury Piaseczno, Mateusz Strojewski Photography, RapDama, Aloha Entertainment, Synergia Skateshop.

Sponsorzy: Bic , MB Motors Mercedes , Leroy Merlin , Wagner , EcoDecor , Pepsi, Jarper, Tedex, PWiK, Akademia Aktywnej Edukacji Montessori, Budokrusz, Unilogo.

Informacje20 września 2014, 14:00,

Wernisaż - malarstwo i kolaż Pavellek i Anna Osadnik Osa

W sobotę 20 września 2014 roku o godz. 14.00 zapraszamy Państwa do Impresji Rękodzieło, ul. Kruczkowskiego 8 w Piasecznie, na otwarcie wystawy kolażu z brzozy Marka Pawełka oraz malarstwa Anny Osadnik Osy. Informacje na stronie: impresja.waw.pl

Wernisaż - malarstwo i kolaż Pavellek i Anna Osadnik Osa

Marek Pawełek, artysta malarz. Urodzony w 1983 roku w Tarnowskich Górach. Tworzy pod pseudonimem – Pavellek, jest inicjatorem wystaw w przestrzeniach innych niż galerie. Jak ryba w wodzie czuje się, gdy ma możliwość zaprezentowania swoich prac w opuszczonych, industrialnych miejscach. Ciągle poszukuje optymalnych dla siebie form wypowiedzi artystycznej. Upodobał sobie malarstwo akrylowe. Charakterystyczne dla jego twórczości są abstrakcje i collage malowane na dużych formatach. Autorskie prace malarskie, prezentował na kilku indywidualnych i zbiorowych wystawach między innymi w ramach "Plener Festival", wydarzania "Art. of". Najważniejszą wystawą indywidualną był projekt "365dni" i instalacja artystyczna: "Przestrzeń Zamknięta" prezentowanych w Tarnowskich Górach. Był również współorganizatorem i kuratorem wielu wydarzeń artystycznych.

Anna Osadnik Osa, Tarnogórzanka. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Wydział Malarstwa, Grafiki i Rzeźby – dyplom z wyróżnieniem uzyskała w 1995 r. w zakresie grafiki artystycznej oraz malarstwa. Zajmuje się instalacją (recycling art) oraz organizowaniem autorskich graficznych happeningów interaktywnych. Jest autorką kilkudziesięciu wystaw indywidualnych w dziedzinie malarstwa, grafiki oraz ceramiki. Uczestniczyła w ponad 100 zbiorowych akcjach, warsztatach i wystawach plastycznych, również teatralnych, pokazach mody itp. Jej prace można znaleźć w muzeach i galeriach oraz w kolekcjach prywatnych w Polsce, Niemczech, Czechach, Holandii, Szwajcarii, na Węgrzech, we Włoszech, Francji, Kanadzie, Szwecji, Finlandii, Anglii, San Salvador i w Kirgistanie.