Informacje12 stycznia 2013, 00:00,

Lodowisko Biały Orlik przy Szkole w Tarczynie

Urząd Gminy Tarczyn poinformował, że 12 stycznia 2013 roku na terenie Szkoły Podstawowej w Tarczynie zostanie uruchomione odkryte lodowisko, tzw. Biały Orlik, które powstało na boisku wielofunkcyjnym stanowiącym część kompleksu boisk Orlik. Lodowisko będzie czynne codziennie w godzinach od 9.00 do 21.00, w tym czasie jednak będą 2 przerwy techniczne, podczas których będą wykonywane czynności związane z utrzymaniem tafli lodu. Przerwy będą trwały do 30 min. i będą odbywać się ok. 14.30 i 18.00.

LODOWISKO BIA£Y ORLIK W TARCZYNIE

Na lodowisku w Tarczynie, będzie odpłatna możliwość wypożyczenia łyżew i kasków. Jednocześnie podczas zabaw na lodzie będzie można skorzystać z mini barku, w którym do nabycia będą ciepłe i zimne napoje oraz drobne przekąski. Ponadto istnieje możliwość wynajęcia instruktora do nauki jazdy na łyżwach (po wcześniejszym umówieniu). Z lodowiska będzie można korzystać bezpłatnie. Serdecznie zapraszamy!
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Tarczyn
Tematy:Tarczyn

Informacje13 stycznia 2013, 00:00,

Sławomir Holland program Nic Nowego Pod Słońcem na Wtorku Teatralnym w Piasecznie

Centrum Kultury Piaseczno zaprasza wszystkich mieszkańców na Wtorek Teatralny, podczas którego zaprezentowany zostanie program literacko-poetycko-satyryczny Sławomira Hollanda pt. Nic nowego pod słońcem. Spotkanie odbędzie się 15 stycznia 2013 roku, o godzinie 20.00 w sali Ośrodka Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp kosztuje 15 zł. Zapraszam!

S£AWOMIR HOLLAND PROGRAM NIC NOWEGO POD S£OńCEM NA WTORKU TEATRALNYM W PIASECZNIE

Program literacko-poetycko-satyryczny Sławomira Hollanda - "Nic nowego pod słońcem". Teksty Tuwima, Hemara, Leśmiana, Jurandota uświadomią nam, że czasy, w których żyjemy wcale nie są takie wyjątkowe, jak nam się wydaje. Sławomir Holland, aktor grający m.in. w warszawskim Teatrze Ateneum i w Teatrze na Woli, w trwającym ponad godzinę spektaklu prezentuje wybitne teksty literackie z dwudziestolecia międzywojennego, przeplatane narracją napisaną wspólnie z Jackiem Bursztynowiczem. Jest i śmiesznie i strasznie, lirycznie i satyrycznie. A rozmowa aktora z publicznością i wybitnymi twórcami z czasów II Rzeczpospolitej jest opowieścią o kondycji człowieka: o jego przewagach i przywarach, o małych zwycięstwach i wielkich klęskach w konfrontacji z losem i historią. Spektakl Hollanda i Bursztynowicza to także okazja do spokojnej refleksji, której w osaczającym nas coraz natarczywiej historycznym (i histerycznym) zgiełku brakuje na co dzień.

S£AWOMIR HOLLAND

S£AWOMIR HOLLAND aktor, absolwent PWST we Wrocławiu (Wydział Aktorski). Aktor teatrów: w Kielcach (Teatr im. S. żeromskiego), w Bydgoszczy (Teatr Polski) i w Warszawie (Teatr Popularny, Teatr Na Woli, Teatr Ateneum). Wystąpił w ponad siedemdziesięciu filmach i serialach. Ma w dorobku wiele ról teatralnych.
Pisali o nim między innymi:
Krzysztof Pysiak w „Zwierciadle" z kieleckiego „Rewizora" i „Ślubu": „(...) Spośród aktorów... chciałbym wymienić tylko jednego – Sławomira Hollanda. Grając Chlestakowa i Henryka, a więc role bardzo różne zdołał pokazać, zwłaszcza w „Ślubie" dobry warsztat i prawdziwy talent. Jest to aktor, którego nie powstydziłaby się żadna ze scen Warszawskich (...)"
Anna Turowiec w miesięczniku „Teatr": „(...) Kolejną premierą był Molierowski „Mieszczanin szlachcicem"... oto pan Jourdain znakomicie grany przez Sławomira Hollanda... O kolejnej premierze wiele mówić nie będę... Mowa o Farsie Francisa Yebera – „ Kolacji dla głupca", l tu, znów w tytułowej roli nieodparcie komiczny Sławomir Holland.
Krzysztof Miklaszewski w „Dzienniku Polskim" z „Emigrantów" S. Mrożka: „(...) Holland to... bardzo interesujący aktor. Po studiach we Wrocławiu błysnął w Kielcach za dyrekcji Bogdana Augustyniaka, by potem w Warszawie. Dlatego cieszyć się należy, że Nowak znalazł tak dobrego partnera.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno