Informacje21 sierpnia 2015, 19:00,

Krystyna Stańko wystąpi w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W ramach akcji Rynek Muzyczny, zapraszamy w najbliższy piątek 21 sierpnia 2015 roku na koncert Krystyna Stańko z zespołem. Występ odbędzie się na scenie plenerowej na miejskim rynku o godz. 19.00. Wstęp wolny! Zapraszamy na koncert na Placu Piłsudskiego w Piasecznie.

Krystyna Stańko wystąpi w Piasecznie

KRYSTYNA STAŃKO - kompozytorka, autorka tekstów, gitarzystka, pedagog. Wokalistka obdarzona niezwykle oryginalnym, zmysłowym głosem, swobodnie poruszająca się w różnych estetykach muzycznych. Jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Współpracowała z krakowską formacją bluesową Dekiel, z którą odbyła trasę koncertową po Niemczech i wystąpiła m.in. na festiwalu Rawa Blues. Podczas studiów założyła własny zespół złożony z czterech kobiet o nazwie For Dee, którego była gitarzystką i wokalistką, a także autorką muzyki i tekstów. Pomysł założenia żeńskiej grupy okazał się na tyle trafiony, że zaowocował zdobyciem głównej nagrody na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Udział w konkursie Debiuty – Opole zakończył się również zdobyciem I-go miejsca, a Krystyna Stańko otrzymała nagrodę im. Anny Jantar oraz specjalną nagrodę za najlepszy utwór konkursu (piosenka pt. ONI – poświęcona ludziom chorym na Aids – muz. sł. K. Stańko). Po 2 letniej przerwie Krystyna Stańko założyła z Olem Walickim i Maciejem Grzywaczem (0-58), grupę jazzową, której główną ideą było komponowanie i granie na koncertach własnej oryginalnej muzyki. Zajmuje się również tworzeniem i nagrywaniem piosenek autorskich, które mają charakterystyczne lekko jazzowe, a czasem bluesowe zabarwienie. Jest także wykładowcą wokalistyki jazzowej i rozrywkowej w Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

Krystyna Stańko

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=11179
Informacje23 sierpnia 2015, 18:00,

Znana Warszawska Kapela zagra koncert Leśny w Magdalence


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Gminny Ośrodek Kultury Lesznowola zaprasza na KONCERT LEŚNY w Magdalence w wykonaniu zespołu ZNANA WARSZAWSKA KAPELA, który odbędzie się 23 sierpnia 2015 roku o godz. 18.00. Miejsce: murowana scena na Górkach Piaskowych w Magdalence. Wstęp wolny.

Znana Warszawska Kapela zagra koncert Leśny w Magdalence

Znana Warszawska Kapela - muzyka z obszaru folku, bluesa, szeroko rozumianej piosenki poetyckiej. Forma akustyczna, poparta ciekawymi, solowymi aranżacjami zaprzyjaźnionych muzyków Sławek Kostecki - gitara akustyczna i wokal, Krzysztof Kowalewski - gitara solowa i wokal, Wojtek Mularczyk - skrzypce, Marcin Kozakiewicz- akordeon/harmonijka.

Przeczytaj też: Czy woda w gminie Lesznowola jest bezpieczna do picia?

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=15&t=11349

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie