Informacje28 maja 2017, 10:00,

Krótka Przerwa na Rynku Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Zamiast tradycyjnego Pikniku w Parku Miejskim zapraszamy 28 maja 2017 r. na nową imprezę - Krótka Przerwa, czyli chwilę wytchnienia na piaseczyńskim rynku. W godzinach 12.00 – 21.00 na miejskiej scenie wystąpią artyści zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Zobaczymy i usłyszymy: spektakl teatru „Małe Mi”, występ Witka Muzyka Ulicy, Kabaret JURKI oraz spektakl teatru „Na walizkach”. Od godz. 13.30 obchodzić będziemy jubileusz 35-lecia pracy twórczej Doroty Gellner. Na scenie wiersze dla dzieci pani Gellner czytać będzie sama autorka jak i Krystyna Czubówna, która poprowadzi tego dnia również I Piaseczyńskie Dyktando (obowiązują zapisy). W ramach “Krótkiej Przerwy” będzie można wziąć udział w animacjach Chatki Spełnionych Marzeń, oraz skorzystać z kącika czytelnika Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno, stoiska z komiksami (Oaza Komiksu), planszówek (Giermek), stoiska Stowarzyszenia ONI SĄ. Imprezę organizuje Centrum Kultury oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Piasecznie przy udziale Wydziału Promocji Urzędu Gminy oraz Młodzieżowej Rady Gminy.

KRÓTKA PRZERWA NA RYNKU PIASECZNO

TEATR MAŁE MI – godz. 12.30 – scena plenerowa
Małe Mi to wierny tradycji wędrownych opowiadaczy Autorski Teatr Lalek. Teatr Sławy Tarkowskiej, absolwentki wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej, dyplomowanej bajkoterapeutki. Profesjonalny, uważny i otwarty na potrzeby młodych widzów oraz ich opiekunów, bawi i uczy. W spektaklach prezentuje różne formy animacji, żywego planu oraz piękną, bogatą scenografię. Wykorzystuje sztukę opowiadania, ruch sceniczny i muzykę graną oraz śpiewaną na żywo.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

KRÓTKA PRZERWA NA RYNKU PIASECZNO

WITEK MUZYK ULICY – godz. 17.30 – scena plenerowa
Charyzmatyczny muzyk uliczny, obdarzony bardzo mocnym głosem. Po 13 latach mentalnej niewoli i pracy tylko dla pieniędzy postanawia żyć jak żebrak i budować swój świat na nowo… zainspirowany uliczną skrzypaczką, wychodzi w miasto z akordeonem i tworzy swoją własną, wyjątkową muzykę, pełną refleksyjnych słów. Opisuje świat z perspektywy zarówno obserwatora jak i sympatyka ludzi, których umysł jest bezkrytycznie poddany, uformowany i zniewolony przez system religijny, polityczny i ekonomiczny. W jego muzyce przeplatają się motywy ludowe i rockowe, ale nie brakuje też ważnych akcentów lirycznych.

KRÓTKA PRZERWA NA RYNKU PIASECZNO

TEATR NA WALIZKACH – godz. 18.30 – parking przy ul. Sierakowskiego
Teatr Na Walizkach na przestrzeni minionych lat współpracował z wieloma aktorami z różnych części świata, czego wynikiem jest charakter dzisiejszych przedstawień. Są one bowiem rozumiane przez wszystkich niezależnie od wieku i narodowości. Inspiracją teatru są filmy z okresu kina niemego (Charlie Chaplin, Buster Keaton), rosyjska nowoczesna clownada, teatr improwizacji, teatr lalek czy pantomima. Twórczość Teatru Na Walizkach to przede wszystkim komedie mieszczące się w konwencji teatru ulicznego, teatru improwizacji, visual comedy, cyrk. Teatr występował na wielu imprezach teatralnych i na festiwalach teatrów ulicznych w Polsce oraz wielokrotnie gościł za granicą min. we Włoszech, Niemczech, Białorusi, Austrii, Bułgarii, Rumunii, Słowacji, Szwajcarii, Ukrainie i na Węgrzech, gdzie dzięki swej oryginalnej i „międzynarodowej” formie był entuzjastycznie przyjmowany. Członkowie Teatru Na Walizkach są zawodowymi aktorami.

KRÓTKA PRZERWA NA RYNKU PIASECZNO

KABARET JURKI – godz. 19.30 – scena plenerowa
Kabaret Jurki z Zielonej Góry, czyli: Agnieszka Marylka Litwin-Sobańska, Przemek Sasza Żejmo, Wojtek Kamiński, Marek Litwin. Czwórka scenicznych indywidualności. Doskonale potrafią nawiązać kontakt z publicznością. Dynamiczni, śmieszni, z treścią i dużą dawką improwizacji.

KRÓTKA PRZERWA NA RYNKU PIASECZNO

28 maja na rynku w Piasecznie obchodzić będziemy jubileusz 35-lecia pracy twórczej Doroty Gellner. O godz. 13.30 jubilatka otrzyma statuetkę “Przyjaciel Biblioteki w Piasecznie”, a następnie odbędzie się prezentacja dorobku twórczego autorki. Wiersze pani Gellner odczyta m.in. Krystyna Czubówna, znana polska lektorka. Życzenia pani Dorocie złożą także dzieci.

KRÓTKA PRZERWA NA RYNKU PIASECZNO

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje29 maja 2017, 12:00,

75. rocznica rozstrzelania więźniów Pawiaka


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

29 maja 2017 roku od godz. 14.00 odbędzie się 75. rocznica rozstrzelania więźniów Pawiaka na wzgórzach Magdalenki. Uroczystości upamiętniające tę rocznicę oraz Msza Św. polowa odbędą się w Miejscu Straceń w Magdalence przy ul. Jarzębinowej. 

75. ROCZNICA ROZSTRZELANIA WIĘŹNIÓW PAWIAKA

 

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie