Informacje3 kwietnia 2007, 00:00,

KOSA Konstancin Szkółka Piłkarska Romana Koseckiego

W prywatnym serwisie informacyjnym powiatu piaseczyńskiego staramy się opisywać i informować o ciekawych miejscach, które są godne Waszej uwagi. Dzisiaj postanowiliśmy napisać kilka słów o Szkółce Piłkarskiej Romana Koseckiego, która znajduje się w Konstancin Jeziorna. Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy KOSA-KONSTANCIN powstał w czerwcu 2001 roku z inicjatywy Romana Koseckiego, 69-krotnego reprezentanta Polski, gracza pierwszoligowych klubów Polski, Francji, Hiszpanii, Turcji i USA.

KOSA - Konstancin Szkółka Piłkarska Romana Koseckiego
kliknij aby powiększyć

Podstawowym celem klubu jest rozwój aktywności sportowej młodzieży w Konstancinie-Jeziornie dzięki organizowaniu drużyn, treningów, zawodów i turniejów w piłkę nożną. Do klubu KOSA Konstancin należy łącznie około 120 zawodników w wieku od 6 do 15 lat, z których wg kryterium wieku stworzono pięć drużyny oraz 26 osób dorosłych tworzących stowarzyszenie. Kadra klubu składa się z trenera II klasy oraz czterech instruktorów piłki nożnej. Młodzież, poza normalnymi treningami (trzy razy w tygodniu), uczestniczy w regularnych, cotygodniowych, rozgrywkach lig młodzieżowych, a także - w sezonie zimowym - bierze udział w wielu turniejach zdobywając w nich w do dnia dzisiejszego sumie ponad 40 pucharów.

KOSA - Konstancin Szkółka Piłkarska Romana Koseckiego systematycznie prowadzi nabór chętnych chłopców z roczników: 90 / 91, 92 / 93, 94 / 95, 96 / 97. Więcej informacji o Szkółce Piłkarskiej znajdziecie na ich stronie internetowej, którą podaliśmy poniżej w danych kontaktowych.

KOSA - Konstancin Szkółka Piłkarska Romana Koseckiego
ul. Bielawska 78 Konstancin Jeziorna
telefon: 0 22 754 28 82
fax: 0 22 754 28 82
strona internetowa: www.kosa-konstancin.pl

Informacja: jeżeli na terenie powiatu piaseczyńskiego znajdują się ciekawe obiekty, miejsca, które warto opisać w naszym serwisie, to prosimy o poinformowanie nas o tym. Czekamy na wasze maile: info@powiat-piaseczynski.info
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Konstancin-Jeziorna

Informacje25 października 2008, 00:00,

Weekendowe atrakcje na terenie gminy Góra Kalwaria

Na terenie gminy Góra Kalwaria przygotowano kilka atrakcji kulturalno sportowych. W sobotę możecie wybrać się na Klubowe Mistrzostwa Polski w pływaniu na pływalni w Górze Kalwarii lub na II Ogólnopolski Turniej Formacji Tanecznych Góra Kalwaria w Brześcach. W niedzielę zapraszamy Was do Kina Uciecha w Górze Kalwarii na spektakl Malutka Czarownica. Poniżej zamieszczamy szczegóły poszczególnych imprez.

IV Klubowe Mistrzostwa Polski oraz Międzynarodowy Meeting Pływacki Masters odbędą się w sobotę 25 października 2008 roku, o godzinie 11:00 na pływalni w Górze Kalwarii. Program zawodów: 8:00 rejestracja zawodników; 10:30 – rozgrzewka; 11:00 - otwarcie zawodów; 11:10 - Meeting pływacki Masters; 14:40 - zakończenie meetingu; 15:20 - IV Klubowe MP Masters; 18:00 - zakończenie zawodów. Zapraszamy.

Ogólnopolski Turniej Formacji Tanecznych Góra Kalwaria, który odbędzie się 25 października 2008 roku o godzinie 12.00 w Szkole Podstawowej w Brześcach. Zmagania konkursowe 23 amatorskich zespołów tanecznych z całej Polski, będzie można obejrzeć w godzinach 12:15-13:15 w kategorii wiekowej do 12 lat. Natomiast formacje taneczne w kategorii wiekowej 13-18 lat jury będzie oceniać pomiędzy godziną 14:00-15:45. O godzinie 15:50 jako gwiazdy dnia wystąpią zaproszeni tancerze z programu You Can Dance. O 17:00 uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Dla widzów wstęp wolny. Organizatorem Turnieju pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria jest Ośrodek Kultury. Imprezę wspólfinasuje Starostwo Piaseczyńskie i Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Patronat medialny objął serwis gorakalwaria.net (współpracują z nami) i Telewizja Cyfrowa Góra Kalwaria.

Spektakl Malutka Czarownica w wykonaniu Teatru £atka, będzie można obejrzeć w najbliższą niedzielę 26 października 2008 roku o godzinie 16:00 w sali Kina Uciecha w Górze Kalwarii. Cena biletu 8 zł. Aktorzy: Michał Burbo i Roman Holc. Czas: 50 min. Malutka Czarownica to baśń lalkowa wg. E. Preusslera. Mała czarownica chce być dorosła. Aby być dobrą czarownicą musi nauczyć się "Księgi Czarów". Próbuje czarów z różnym skutkiem, a doradza jej stary Kruk Abraksas. Czary pomagają ludziom w potrzebie i za to ganią ją Ciotki - dorosłe Czarownice, lubiące czynić zło. Złe czary zostają jednak pokonane przez Malutką Czarownicę, a Księgi zniszczone, więc nie trzeba bać się już złych Czarownic. Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Góra Kalwaria