Informacje25 października 2008, 00:00,

Weekendowe atrakcje na terenie gminy Góra Kalwaria

Na terenie gminy Góra Kalwaria przygotowano kilka atrakcji kulturalno sportowych. W sobotę możecie wybrać się na Klubowe Mistrzostwa Polski w pływaniu na pływalni w Górze Kalwarii lub na II Ogólnopolski Turniej Formacji Tanecznych Góra Kalwaria w Brześcach. W niedzielę zapraszamy Was do Kina Uciecha w Górze Kalwarii na spektakl Malutka Czarownica. Poniżej zamieszczamy szczegóły poszczególnych imprez.

IV Klubowe Mistrzostwa Polski oraz Międzynarodowy Meeting Pływacki Masters odbędą się w sobotę 25 października 2008 roku, o godzinie 11:00 na pływalni w Górze Kalwarii. Program zawodów: 8:00 rejestracja zawodników; 10:30 – rozgrzewka; 11:00 - otwarcie zawodów; 11:10 - Meeting pływacki Masters; 14:40 - zakończenie meetingu; 15:20 - IV Klubowe MP Masters; 18:00 - zakończenie zawodów. Zapraszamy.

Ogólnopolski Turniej Formacji Tanecznych Góra Kalwaria, który odbędzie się 25 października 2008 roku o godzinie 12.00 w Szkole Podstawowej w Brześcach. Zmagania konkursowe 23 amatorskich zespołów tanecznych z całej Polski, będzie można obejrzeć w godzinach 12:15-13:15 w kategorii wiekowej do 12 lat. Natomiast formacje taneczne w kategorii wiekowej 13-18 lat jury będzie oceniać pomiędzy godziną 14:00-15:45. O godzinie 15:50 jako gwiazdy dnia wystąpią zaproszeni tancerze z programu You Can Dance. O 17:00 uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Dla widzów wstęp wolny. Organizatorem Turnieju pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria jest Ośrodek Kultury. Imprezę wspólfinasuje Starostwo Piaseczyńskie i Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Patronat medialny objął serwis gorakalwaria.net (współpracują z nami) i Telewizja Cyfrowa Góra Kalwaria.

Spektakl Malutka Czarownica w wykonaniu Teatru £atka, będzie można obejrzeć w najbliższą niedzielę 26 października 2008 roku o godzinie 16:00 w sali Kina Uciecha w Górze Kalwarii. Cena biletu 8 zł. Aktorzy: Michał Burbo i Roman Holc. Czas: 50 min. Malutka Czarownica to baśń lalkowa wg. E. Preusslera. Mała czarownica chce być dorosła. Aby być dobrą czarownicą musi nauczyć się "Księgi Czarów". Próbuje czarów z różnym skutkiem, a doradza jej stary Kruk Abraksas. Czary pomagają ludziom w potrzebie i za to ganią ją Ciotki - dorosłe Czarownice, lubiące czynić zło. Złe czary zostają jednak pokonane przez Malutką Czarownicę, a Księgi zniszczone, więc nie trzeba bać się już złych Czarownic. Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Informacje31 marca 2007, 00:00,

W Tarczynie wybudowali budynek komunalny

Władze samorządowe Tarczyna podejmują szereg działań sprzyjających poprawie warunków życia mieszkańców naszej gminy. Jedną z kluczowych inwestycji, które realizowano w ubiegłym roku, obok modernizacji głównych ulic i ciągów pieszych w Tarczynie, a także działań związanych z rewitalizacją Rynku, była budowa budynku komunalnego.

Dzięki realizacji tej inwestycji powstał ładny budynek o dogodnej lokalizacji, niedaleko tarczyńskiego Rynku. Zamieszkają w nim rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji mieszkaniowej. Przyszli lokatorzy wprowadzą się do gotowych mieszkań, bez konieczności wykonywania dodatkowych prac budowlanych.

W budynku znajdują się 24 lokale mieszkalne, jedno i dwupokojowe o powierzchni użytkowej 32 m2 i 46 m 2. Każdy z lokali został wyposażony w pomieszczenie gospodarcze, łazienkę z kabiną prysznicową oraz kuchnię ze zlewozmywakiem i kuchenką elektryczno-gazową. Mieszkania posiadają posadzki wykonane z terakoty oraz paneli podłogowych, a także indywidualne ogrzewanie gazowe.

Po wnikliwej analizie wniosków i ocenie warunków lokalowych poszczególnych rodzin Komisja Mieszkaniowa dokonała wstępnego przydziału mieszkań. Nowy budynek komunalny docelowo nie rozwiązuje problemu związanego z budownictwem mieszkalnym przeznaczonym dla rodzin w trudnej sytuacji życiowej, ale jest na pewno wynikiem troski, jaką przejawiają władze samorządowe w celu poprawy warunków bytowych rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji mieszkaniowej.

Proces przydziału oraz zamiany mieszkań komunalnych umożliwi przystąpienie do realizacji kolejnego etapu związanego z rewitalizacją tarczyńskiego rynku, który początkowo obejmował będzie wyburzenie kamienic znajdujących się w złym stanie technicznym, a następnie budowę nowych. Planowane działania zmierzają do szybszego wzrostu gospodarczego, wzrostu zatrudnienia i poprawy estetyki eksponowanej części miasta.

źródło artykułu: gazeta Kurier Południowy (numer 12, 30 marca - 5 kwietnia 2007)
autor/źródło: Seweryn Pytko (pozycjonowanie stron) - redaktor serwisu powiat piaseczyński
Tematy:Tarczyn